Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki 4 műszakban, 12/24/12/48-b...

Aki 4 műszakban, 12/24/12/48-ban dolgozik, hogyan bírja? Mi a praktikája?

Figyelt kérdés

1. Tehát 12 órát megy nappal

2. Majd másnap éjszakára megy

3. Mikor reggel hazaér, aznap szabad utána

4. Majd a következő teljesen szabad

Aztán előlről


Egyrészt a nappalos után, nem nehéz az éjszaka?

Illetve így mire kíván beállni a szervezet? Éjszakás után rövidet alszanak és akkor a teljesen szabad napon fel tudnak kelni reggel, és akkor tulajdonképpen 1 teljes értékű szabad nap van, ahol nem kialvatlanok?


Netto 400 ezer feletti fizetésért menne. Rosszabb ez a szervezetnek, mint a 2 hét nappal - 2 hét éjszaka variációban(az a jelenlegim)?



2022. márc. 26. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a 12 órázásra egyetlen praktikám volt: a lehető leghamarabb megszabadultam tőle. Nem normális dolog napi 8 óránál többet dolgozni.
2022. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En dolgoztam 2 muszakban. Ez volt eletem legrosszabb idoszaka. Egy hetig hajnali 2:40 kor keltem, haza ertem delutan 4 re, betettem egy mosast, kitakaritottam, ettem valamit, furodtem es aludtam mert masnap kezdodott elorol, ha nem tudtam elaludni még rosszabb volt minden, mindig azo stresszeltem most vajon mennyig fogok aludni, kelesig hajnali 2:40ig.... Aztan delutanos muszakban delben indult a busz, es egy heten keresztul ejfelre ertem haza. Delutanosban csak dolgoztam meg aludtam egy kicsit. 9 honapig birtam. Teljesen kikeszultem.

4 muszak 12 ora jobb. Csak hozza kell szokni. Van sok pihenod, nem veszes.

2022. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Nem akarok kötözködni és nem irigykedem arra, aki ilyen munkarendben van, de akárhogy számolom, ez 4*24 óra alatt arányosítva napi 6 óra munka, igaz? Illetve gyakorlatilag majdnem két teljes szabadnap, hiszen reggel hazaérsz, alszol kicsit és utána ott is szabad vagy.
2022. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Fuu ez nagyon nem éri meg. Én is netto 400 felett kapok, home officeban.
2022. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs vele.Jobb szeretném,ha a teljes műszakom 12-ből állna,nem kellene annyit menni.
2022. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3 igen, csak arra vagyok kíváncsi, hogy ilyen egyik nappal-másnap éjjellel mennyire terheli meg a szervezetet. Vagy hol fog állni? Mert most 2 hetente váltok. Ott például az éjszakás 2 hét után, a nappali első hét feléig 4 óra alvással felkelek éjjel és onnantól nem tudok visszaaludni például


#4 gondolom azt nem csak érettségivel végzed. Nekem pl ezzel a munkával tudnék invesztálni a képzésembe is, hogy eljussak odáig


#5 meglepődtem, de én is jobban kedveltem a 12 órázást. Csak már kezd zavarni, hogy nincs fix szabad időpontom a héten eljárni edzésre, v tanfolyamra, mert mindig máshova esik a szabadnap. Viszont ezzel a variációval legalább majdnem 2x annyit keresnék, ami némileg billent a mérlegen

2022. márc. 27. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!