Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy 10 hónapos rendőrjárőr...

Egy 10 hónapos rendőrjárőr képzés után mi a legmagasabb elérhető rang?

Figyelt kérdés

Őrmester lehet csak?

Vagy elérhető számára még a Törzsörmester és a Főtörtzsőrmester rang is?



2022. márc. 29. 19:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Pista!

Gyere ide hozzál már kettő csokis fánkot megy egy kávét a tescoból!

Közben letudod a járőrözést is.

Kb ez várható ilyen gyorstalpaló után.

2022. márc. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

1: rendfokozat

2: legmagasabb rendfokozat tiszthelyettesként főtörzszászlós lehetsz.


A beosztás, na az már más kérdés!

Egy 1,5-2 éves technikumi képzést végző rendőr előtt rengeteg lehetőség van. Fél év után akár már járőrvezető lehet, mostani viszonylatokban pedig 1 év után már KMB-s. + Még rengeteg képzést is elvégezhet, bűnügyi technikus, baleseti helyszínelő, bombakutató, stb.


De a 10 hónapos nem egy rendes szakmai végzettséget ad, hanem csak egy papírt, amire "rendőr tanfolyam - résszakképesítés" adnak.

Ezzel pedig maximum csak járőrvezető lehetsz pár év múlva.

Ezen kívül így is-úgy is megcsináltatják veled a technikumit, azt nem tudom, hogy 2 év, vagy átképző szerűen pár hónap alatt. Ez még elég ködös, mert új a rendszer.


Ha már elmúltál 25, akkor csak a 10 hónapos jöhet szóba, de ha még nem töltötted be, akkor mindenképp a 2 évest ajánlom. Vagy az NKE-t.

2022. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Még csak 23 vagyok, de a 10 hónapost kezdem el. Úgy voltam vele majd tanulok tovább utána. Viszont most kérdéses, hogy lehet e folytatni a tanulmányokat vagy muszáj lesz dolgoznom így ezzel a 10 hónappal. Áprilisban már kezdődik a suli majd megérdeklődöm. Viszont ha nem folytathatom a tanulmányokat mert munkaerő hiány van és kell a járőr akkor is szeretnék egy nagyon picit legalább fentebb kerülni.
2022. márc. 29. 19:42
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Azt ajánlom a lehetőségekről érdeklődj a helyi főkapitányság Humán Szolgálatánál
2022. márc. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemre gondolsz, mint továbbtanulás?

Az a baj, hogy túl sok tiszt van, és ha elvégzed a 10 hónapot, akkor már csak levelezőire tudsz menni 30 éves korodig letudva a felvételit.


A helyi vezetőtől+orfk jóváhagyásától függ, elengednek-e munka mellett főiskolára, vagy "kevés az ember az utcán" címszóval elutasítják a jelentkezési kérelmed.


Sajnálom, nem kiábrándítani akarlak, mert nekem is hasonló céljaim vannak, de tényleg ilyen a helyzet most..

2022. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem az egyetem lenne a cél, de legalább a két éves képzést elvégezném. Most megcsinálom ezt a 10 hónapot és utána remélem lesz lehetőségem továbbtanulni.
2022. márc. 29. 19:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Hanem akkor milyen továbbtanulás?

Tényleg érdeklődj utána a humánnál a lehetőségekről, nehogy "pofára ess".


Nem lenne most jobb inkább mégis a 2 éves? Még idén nyáron is tudsz rajta változtatni, hiába adtad most be 10 hónaposra a jelentkezést.

2022. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Jobb lenne, ha most azonnal a 2 évesre jelentkeznél. A 10 hónapos képzés szinte semmit sem ér, épp azért amit 3# is kifejtett.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, a 10 hónapos rendőrjárőr képzés után mindenkinek őrmester lesz a rendfokozata. Utána ez persze az eltelt idő és egyéb dolgok függvényében növekedni fog, de a legmagasabb, amit tiszthelyettesként elérhetsz, az a főtörzszászlós.

2022. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat! :)

Már mindent elvégeztem és már a sulit fogom kezdeni. Most nem hátrálnék ki ezelől és próbálkoznék újra a két évesnél. Lehet az érné meg, de a jelenlegi helyzetemben ha már felvettek ide ez lesz. Remélhetőleg azt a +1 évet majd engedik, hogy elvégezzem és akkor az úgy megfelel a két éves képzésnek. Legalábbis ha jól tudom, hogy van ilyen lehetőség. Ha nem, akkor meg marad ez. Majd megérdeklődöm a rendőrségen is mik a lehetőségek a jövőben. Viszont ha ez marad akkor itt is lehetek több mint egy sima őrmester, ennek örülök. :)

Köszi a válaszokat!

2022. márc. 29. 20:33
 10/15 anonim ***** válasza:

"Viszont ha ez marad akkor itt is lehetek több mint egy sima őrmester, ennek örülök"

De ez miért számít.

Igaz én nem rendőrségnél, hanem bv nél voltam régebben, de ott pozíciókhoz járt magasabb rendfokozat pl. zászlós.

Az, hogy nem őrmester hanem törzs vagy főtörzs vagy az nem számít kb. semmit. Max a hülyék poénkodnak vele, de gyakorlatban semmi.

De a zászlós se igen jelent sokat, pénzben is nevetségesen keveset fizet pluszban.

Kb. egy nyelvvizsga többet fizet pluszban.

Nehezen hiszem, hogy a rendőrségnél nagyon másképp lenne, de persze lehet.

2022. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!