Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt már, hogy úgy keresték...

Volt már, hogy úgy keresték az utódotokat a munkahelyeteken, hogy még ott dolgoztatok?

Figyelt kérdés

Velem pont ez történik. Egy hétig beteg voltam, így kiírt az orvos, de látom már felrakták az álláshirdetést, hogy keresnek pont olyan pozicióba embert, mint amilyenben én is vagyok, úgy tűnik az volt az utolsó csepp a pohárban, hogy még beteg is merek lenni.

Ha nagyon naív lennék, hihetném, hogy bővíteni akarnak, de mivel pont a betegszabim alatt tették ki, és pont akkor, amikor már cak 3 hét van a próbaidőből, így szinte biztos, hogy utolsó nap közlik majd, hogy viszlát, addigra pont találnak majd valakit.

Kiváncsi leszek hétfőn, ha visszamegyek, gondolom egy szót nem fog senki szólni erről. Nem vagyok tökéletes munkaerő, volt, hogy kellett javítani a munkámon, de eleve azért mentem oda, hogy tanuljak és nem gondolnám, hogy ilyen aljas kirugást érdemelnék. Ha lenne kis gerinc bennük, akkor már hétfőn elküldenének, nem megvárni az utolsó napot és villámcsapásként közölni, hogy ki vagyok rugva.

Ügyvédi irodában dolgozom (már csak dolgoztam inkább), nálunk az egyetem semmire nem tanít meg, minden gyakorlati dolgot ott tanul meg az ember, amikor már dolgozik, így elég nehéz mindent is tudni 100%-osan egy pályakezdőnek. Azt meg végképp nem értem, hogy egy betegszabi miért ekkora csapás nekik, mintha tehetnék róla, hogy közel 40 fokos lázam volt.



2022. ápr. 1. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

megszűnő munkakörre hivatozva küldtek el. még le se járt a felmondási időm már ott volt az új ember az én MEGSZŰNŐ helyemre...


nem volt gyenge.

2022. ápr. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Tudod mi a baj a normál emberekkel?

Beléjük nevelik a droid mentalitást.Egy tökösebb embernek nem csinálnának ilyet, mert bemegy és a kukát kétszer a főnöke fejére húzza.

Aki mindent benyel, szólni sem mer, mindent szótlanul tűr, az ilyen mazsolák csemegék az ilyen munkáltatóknak.

Első pillanatban felmérik már milyen vagy, aztán csak szivatnak szivatnak amíg hagyod.

Álljál a sarkadra azt embereld meg magad, mert az ilyen emberből soha semmi nem lesz!

2022. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem, ha tényleg így van, akkor örülj, hogy eljöhetsz onnan. Olyan helyen nem szabad dolgozni ahol a munkavállaló alapvető jogait nem tartják tiszteletben. Nem pusziért dolgozunk.


Velem olyan volt régebben, hogy én csináltam az állásinterjút annak a személynek aki elvileg át kellett volna, hogy vegye a helyemet, mert arra is lusta volt a tulajdonos, hogy ezt elintézze.

2022. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

"Egy tökösebb embernek nem csinálnának ilyet, mert bemegy és a kukát kétszer a főnöke fejére húzza."


Ami után jogosan feljelenti az (ex)alkalmazottját, aki valószínűleg több pénzt fizethet, mint amennyit az elmúlt hónapokban összesen keresett. Nagyon tökösen hangzik ez a "kétkezi" megoldás és biztos jól mutat a hollywoodi filmekben, de a való életben ez nem életszerű.

2022. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

"mert bemegy és a kukát kétszer a főnöke fejére húzza.""


És ha a főnök meg behív két haverját és kiverik az összes fogadat és aztán senki nem látott semmit sőt ot se volt, akkor mi van?


Ez filmekben van így hogy "én majd megmutatom a főnöknek" a valóságban meg lehet az irodájába se léphetsz be.

2022. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%
Próbaidő alatti betegállománynál ez várható.
2022. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha próbaidős vagy és már csak 3 hét van hátra, akkor lehet, tényleg az lenne a legjobb, ha hétfőn bemennél a főnöködhoz, és közölnéd, hogy mivel láttad, hogy már meghirdették az állásod, te ezennel felmondasz. Nem veszítesz vele valami sokat és legalább tényleg látszana, hogy nem lehet mindenkivel mindent megcsinálni.
2022. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

2:

Mi a böreszben szerettük az ilyen tökös embereket, akik az 50 kilós főnökkel izmoztak, bent aztán lehajoltak a szappanért.

2022. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Hotel éttermében mosogattam. A próbaidő végefele már fel is vettek új embert, és el is kezdett dolgozni. Majd egyszer a menedzser félrehívott, hogy nem biztos, hogy maradhatok, mert vannak hibák a munkámmal, akit most vettek fel, az sokkal jobban dolgozik, még egy hetet adnak bizonyítani. Holott egyértelműen látszott, hogy már eldöntötték, hogy el vagyok küldve, csak a következő hétre már kész volt a beosztás.

Amúgy a beosztásokat az online dolgozói felületen vissza bírtam követni egész egy évvel korábbig, a hely nyitásáig, az alapján igencsak úgy tűnt, hogy tudatosan cserélgetik az embereket.

2022. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5: Azt még esetleg lehetne, hogy leordítja a főnököt, ököllel az asztalra csap, és mondjuk a falhoz vág egy széket. Ennyiért nem kötelezhetik anyagi kártérítésre, csak símán kirúgják.
2022. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!