Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szóljak azért a kolléganőnek,...

Szóljak azért a kolléganőnek, mert bevitte a munkahelyre a beteg gyerekét és másnap megbetegedtem?

Figyelt kérdés

A kolléganőm betegen jár dolgozni 3 gyereke van és felváltva állandóan betegek, mondta is mikor ide került hogy nem fog táppénzre menni, mikor valahogyan szóba került.

Na most tegnap az egyik kolléganő már táppénzre került. (én előtte szabadságon voltam). És ott volt reggel ennek a nőnek a lánya aki iskolás nem is értem mit keresett ott, beteg volt és köhögött az irodában.

Azért vitte be mert nem volt első órája. Röhej.

Nekem meg annyira nincs immunrendszerem, hogy elég ha egy beteg megfog egy kilincset aztán vége. Előtte meg itthon voltam és nem mentem sehová.


Ti kinek szólnátok? Neki? A főnöknek? Mindketttő?

És ilyenkor mondhatom-e esetleg azt, hogy beteg gyerek van az irodában és én hazamegyek. Egyébként állami cég.



2022. ápr. 1. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Senkinek sem szólnék, helyette inkább szép kussban erősitgetném a cart se érő immunrendszerem. Amúgy nagyon jó helyen dolgozol hogy nem rúgnak popón, hogy te most kitalálod hogy haza mész. A többi kolléganőd tuti imád téged.
2022. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Már rég kellett volna szólnod.
2022. ápr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem telefon téma, 39 fokos lázzal táppénzre kerültem, egyelőre nem túlzok ha azt mondom, hogy örülök, hogy élek!
2022. ápr. 1. 18:05
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha egy beteg gyerek (van bárki más) találkozik veled, attól MÁSNAPRA nem lehetsz beteg, több nap kell a fertözés kifejlödéséhez!

Ha nem vitte volna oda a gyereket, akkor ugyanúgy megbetegedtél volna.

2022. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
87%
Akár beteg, akár nem, gyerek nem való a munkahelyre. Ha beteg, akkor nem mehet közösségbe, márpedig a szülő munkahelye is közösség. Pont. Ha csak most az egyszer fordult elő, akkor nem szólnék, gondolom egyedi eset volt, hogy nem volt első óra, ha többször behurcolja őket, akkor az már a főnök dolga, hogy szóljon érte.
2022. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Shaddark ***** válasza:
100%

Ez ilyen nyitott iroda sok kollégával egy légtérben?

Akkor maszk + fertőtlenítő + MEvitamin.

A covid miatt amúgy sem baj ha van mindig nálad, zsúfolt helyeken még most is érdemes használni. Különösen neked.

Szerintem ne szólj, mert a többieknek elmeséli és te leszel a "gyerek gyűlölő gonosz boszorka".

Amiből nem tudsz jól kijönni.

2022. ápr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én férfi vagyok.

Igen egy légtérben sok kollégával.

Mi az a ME vitamin?

Remélem az első válaszoló jól le lesz pontozva, mert minden nap 1 gramm C vitaminnal indítok, szedek D vitamint, K vitamint, A vitamint, Omega 3-at, és magnéziumot is. Mégis mi a jó anyámat kéne csinálnom még???

Az immunrendszer az gyerekkorban fejlődik ki.

2022. ápr. 1. 18:17
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

1. Ezek nem tesznek sokat az immunrendszerrel,csak jól el lehet adni öket.

2. Az immunrendszer már a gyerekkorban kialakul, de javítani még 70 évesen is lehet rajta!


Egyszerüen nem kell agyonóvni magad, minden nap menj legalább egy órát a szabadba (megfelelö öltözetben), esöben, hóban, fagyban is, a lakásban ne tarts túl meleget (20 foknál több árt az immunrendszernek!), ne öltözz túl melegen, naponta többször szellöztess (kereszthuzat legalább 5-10 percig), ne forró vízzel fürödj, hanem langyossan (vagy hideggel, nem kapsz semmiféle gyulladást, ez mese!) - ha ezt következetesen csinálod, egy év múlva semmi bajod sem lesz!

2022. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A hőmérséklet mit befolyásol? ez nekem új.

A szabadba szoktam kijárni.

2022. ápr. 1. 18:32
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Hát pontozzanak le nyugodtan, te meg tömjed a vitaminjaidat nehogy rád nézzen valaki és elkapd a maláriát. Amúgy mit csinálsz ha a gyereked haza hoz az oviból minden nyavaját?
2022. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!