Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy gondolják a cégek, hogy...

Hogy gondolják a cégek, hogy az egyetemista el tud vállalni heti 20h diákmunkát?

Figyelt kérdés

Sehogy nem jön ez nekem ki, másnak hogyhogy?

Nézzük azt, hogy általában heti 3 nap a suli akkor plusz két napon 10 órát kellene az irodában dolgozni. Mikor pihen az ember? Mert az egész hétvége akkor bizony tanulással megy el. És akkor semmi másra sem marad idő, mint például edzés, vagy ügyintézés, vagy barátok. De első évemben nekem heti 4 nap suli volt, tegyük fel, hogy hamar végzek és bevállalok 4 napot. Akkor is, heti 5 órát kellene naponta dolgozni, hogy kijöjjön a matek. És most csak a minimum elvárt óraszámról beszélek. Mire hazaérek az egyetemről, mire odaérnék utána dolgozni, alig maradna munkaidő, kb. 3 óra talán.

Ti hogyan vagytok képesek elvállalni, mert csak ilyen paramétereket találok, gondolom akkkor csak van rá "kereslet".



2022. ápr. 4. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
El kell dönteni, hogy mi a fontos. Aki akarja meg tudja oldani.
2022. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Heti 20 óra azoknak kivitelezhető akik nem tudják az összes órát felvenni vagy alapból hiányos az órarendjük.

Például csúsznak 1-2 tárggyal így nem tudják fölvenni a ráépülőt vagy utolsó években járnak és csak pár tárgyuk van hátra.


Én olyan diákmunkára mentem ami szorosan kötődik a tanulmányaimhoz így a tanulás egy részét helyettesítette amit munka közben tanultam.

Egy ideig próbáltam éjszakai műszakot de embertelen volt utána ébren maradni előadáson.

2022. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

A cegek pont leszarjak, hogy a diakoknak mi lenne jo, addig a pontig, ameddig talalnak munkaerot. Es marpedig talalnak, mert meg lehet oldani, de orarendtol fugg.

Nekem pl volt olyan felevem, amikor alig volt kotelezo oram, ellenben rengeteg eloadasom volt, igy azokra nem jartam be. De folyamatosan en se tudtam dolgozni egyetem alatt, mert minden felevem mas volt, volt, amikor valoban megoldhatatlan lett volna a munka.

2022. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha töltelék tárgyak előadásaira nem jársz be és könnyebb egyetemre jársz, akkor simán belefér. Orvosi mellett persze nem nagyon lehet megoldani.

Amúgy rugalmasak szoktak lenni és be lehet menni órák előtt, után és akár közben is. Persze ha órákig kell utaznod, akkor neked ez duplán szívás.

Illetve még mester képzés mellett szoktak nagyon sokan ilyen állásokat vállalni, ilyenkor pláne sok szabadideje marad az embereknek, úgyhogy szinte már elvárás, hogy dolgozz mellette, ha nem akarsz hátrányba kerülni az első teljes állásod keresésénél.

2022. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
20 ora az semmi a 3 nap suli melett. Majd rajosz ha felnosz 😀
2022. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Előbb tanulj meg írni, ötös. Bár gondolom a kerti munkához az nem kell.
2022. ápr. 4. 16:30
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Kerti munka 😀 Tudok irni ha akarok, de itt leszrom. Ilyen hozzaallassal nem foglak alkalmazni.. :/
2022. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Úgy, hogy van, aki elvállalja. Pont nem érdekli őket sajnos, hogy te mikor pihensz meg intézel ügyet.
2022. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hetes, ki mondta, hogy alkalmazz?😃 Úristen! És ilyen okos fej válaszolgat, aki többszörösen hibázgat.
2022. ápr. 4. 16:56
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem az első négy félévemben minden nap volt minimum két órám és ezek is a leglogikátlanabb módon, össze-vissza mindenféle időpontokban voltak. A legtöbb órám katalógusos volt, tehát muszáj volt bejárni, bár azt gondolom ez is lenne a normális (mármint, hogy a lehetőséged meglegyen arra, hogy bemenj az óráidra). Illetve a szorgalmi időszakban is elég sokat kellett készülnöm (pl. olvasni, beadandókat írni, prezentációkat készíteni), így nem csak a vizsgaidőszakban vagy egy-egy zh-ra kellett készülnöm, hanem tulajdonképpen folyamatosan. Az utolsó két félévemben kevesebb tárgyam volt-van, de azoknak sincs sokkal kevesebb követelménye és akkor bejött melléjük a szakdolgozat is. Most úgy néz ki csúszni fogok, így a következő félévben valószínűleg több időm lesz majd az egyetem mellett és akkor már tervezek dolgozni. Viszont a korábbi félévekben egészen biztosan nem tudtam volna heti 20 órát vállalni, mert sokszor még az egyetemi teendőkkel is az utolsó utáni pillanatban készültem el és a félév végére teljesen kifeküdtem. Én egyébként azt tapasztalom a környezetemben, hogy annyira nem gyakori a dolgozó egyetemista. Inkább csak egy-egy szakon és jellemzően azok, akik a képzés alatt is könnyebben találnak szakmába vágó lehetőséget (pl. gazdasági és infós szakokon ismerek inkább ilyeneket). Vagy aki csak a pénzért dolgozik úgymond, akinek ugye dolgoznia kell a megélhetése miatt hiszen neki nyilván nincs más lehetősége, muszáj megoldani valahogyan.
2022. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!