Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek pályakezdőként...

Szerintetek pályakezdőként SSC pozíció jó karrier indító lehet? Milyen nehéz innen később váltani? (gazdasági terület)

Figyelt kérdés

Gazdasági diplomáról lenne szó. Légyszi írjátok le mindenképp a tapasztalataitokat, amennyiben van, illetve milyen a fizetés, mennyire stresszes a munka, mennyire monoton a munka, gyakori-e a túlóra, valamint próbáltál-e innen más jellegű pozícióra váltani és ha igen sikerült-e (nem terveztél amúgy se vele hosszú távra vagy csak nem tetszett).


Arra is kíváncsi lennék, itt általában milyen jellegű pozíciók vannak. Nem tudom mire kell itt gondolni, például könyvelésre vagy esetleg ügyfél/vevői/szállítói kapcsolattartásra, tehát ilyen helpdesk szerűségre? Vállalatirányítási rendszerek, Excel ide mennyire kell? Lehet hülye kérdés, de férfiaknak is dolgoznak SSC-ben nem csak nők? XD


Szerintetek úgy általában mikor érdemes váltani, ha egyáltalán az lehetséges? Körülbelül mennyi idő után (például 1-2év)?



2022. ápr. 7. 11:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
SSC és SSC között is fényévnyi különbségek vannak. A gyakorikérdéseken van egy degenerált SSC gyűlölet, de nem kell nagyon adni rá (persze részigazságok bőven adódnak), az SSC formában működé cégeknél vannak teljesen betanított majom pozik és komoly szakmai állások. Pl egy Controllingnak csúfolt SAP adatbevitelnek frankón nincs értelme, vagy hasonló GL SAP könyvelgetéseknek, az tényleg nem tapasztalat, de pl egy Regulatory reporting annyiban ssc, hogy központosítva működik, ugyan ezt csinálnád amúgy az OTP-ben is.
2022. ápr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
11-nek igaza van, de azért több az olyan, ami tényleges tapasztalatot nem ad. Ha utóbbi, akkor max addig maradj, amíg muszáj.
2022. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

#11


Barmi, amit felsoroltal olyan, hogy inkabb felkotnem magam, mint hogy ezt kelljen nap mint nap csinálnom. Akinek van lelke, kerulje ezt, es kesz.

2022. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

13)

akkor mit csinálnál, mit tartasz munkának?

2022. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Privát üzenetre: mester diplomával, 2 felsöfokú nyelvvizsgával, regisztrált (!) mérlegképes könyvelöként hogy ne lennék már túl képzett az SSC-hez? Ne viccelj! Egyszerüen az egyik gyerekem betegsége miatt fix állásra van szükségem, normál bérért. Nem tehetem meg, hogy kezdö bérért csicskázok máshol évekig, amíg lemosom a “csak egy SSC-s” bélyeget, ahogy másvalaki is írta. Nehogy azt hidd, hogy az SSC-ben olyan válogatott emberek vannak! Nálunk olaszos pozicióra hónapokig kerestek embert, majd egy gazdasági területen soha nem dolgozott, egyetemi tanulmányok nélküli srácot vettek fel (mert beszél olaszul anyanyelvi szinten), azzal a jeligével, hogy “majd betanítjuk”, mert nincs más. Azóta annyit keres mint én, a tanulmányait még mindig nem kezdte el. Angolul alig makog valamit.
2022. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
8-as vagyok Több ilyen helyen is dolgoztam, voltam tárgyieszköz könyvelő, szállítói számla könyvelő, elemző, főkönyvi könyvelő, adminisztrátor. Végülis nekem semmi gondom nem volt a munkával, én ellennék bármilyen monoton, a komoly emberek által gagyinak mondott munkával is, ha amúgy a körülmények, meg a kollégák jók lennének, de nem azok. Utána kontrollerként helyezkedtem el, valamennyivel több pénzért, kaptam egy önálló területet, összességében sokkal jobban tetszett, mint az SSC-s óvoda. Jelenleg ott tartok, hogy előbb megyek takarítani, minthogy még egyszer SSC...
2022. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%
Aki lepontozott, azt talán vehetné a fáradtságot és leírhatná a véleményét még engem is érdekelne(attól eltekintve, hogy a lepontozás a troll válaszok kiszűrésére való, és nem arra, hogy kifejezd az egyet nem értésed/irigységed)
2022. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Egyetértek utolsó, én felpontoztalak pedig. :(
2022. ápr. 7. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!