Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Óvónők, dajkák, ti még milyen...

Óvónők, dajkák, ti még milyen betegen mentek be dolgozni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 7. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akit én ismerek, náthásan is bemegy, kivéve, ha lázas, akkor viszont már nem.

Elvileg előírás, hogy betegen nem mehetnek be, de a gyakorlatban nehezebb kivitelezni, mert a gyerekek felügyeletét meg kell oldani.

2022. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Ja nathasan bemegy.... Kedves asszony lehet...
2022. ápr. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De nem lehet minden kis megfázással táppénzre futkosni. Nyilván komolyabb betegségek és láz esetén nem megy.
2022. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Édesanyám óvónő, később óvoda vezető volt egy fővárosi nagy intézményben. Nagyon szigorúan vették akkoriban, hogy betegen ne járjon be senki dolgozni, így ő is elvárta ezt. Lehetőleg a gyerekek is maradjanak otthon betegen.

70-80 dolgozó vezetőjeként én magam sem szíveltem, ha bárki betegen jött be. Egy dolgozó kiesését még meg lehet oldani, de, ha megbetegít egy tucat kollégát, az már problémát okoz. Arról nem is szólva, ha mielőbb kezelni kezdi önmagát otthon, akkor hamarabb térhet vissza. Ellenben, lábon kihordott betegség elhúzódhat hosszasabban.


Hozzá kell tenni, régebben (a covid előtt) senkinek esze ágában nem volt betegen dolgozva maszkot felvenni, hogy ne fertőzze meg a többieket. Manapság, már nem ciki, nem nézik ki, ha így tesz valaki. Ez a minimum elvárás manapság!

2022. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!