Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elvégeztem az egyetemet, de...

Elvégeztem az egyetemet, de nem szeretnék a tanult szakmámban dolgozni. Hogyan alakítsam az önéletrajzomat úgy, hogy felvegyenek egy munkahelyre?

Figyelt kérdés
Biológia alapszakon végeztem, befejeztem a képzést, de rájöttem, nem az én világom a kutatás, oktatás (ezzel a szakkal leginkább ezek az irányok adottak). Láttam pár állást, ami érdekel, két elég különböző, az egyik területi képviselő (pékárukat gyártó cégnél) illetve tetszik egy irodai adminisztrátor állás is. Mindkettő középiskolai végzettséget követel meg. Hogy írjam meg az önéletrajzomat, beleírjam a biológia alapszakot? Nem fogja egyből a kukába dobni a HR-s, ha meglátja?

2022. ápr. 10. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj beírnod a diplomát. Ha megkapod az állást, közben tanulhatsz mást, ha mást szeretnél.
2022. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Beleírhatod. Azt a részét hangsúlyozd ki utána hogy milyen adminisztratív dolgokat végeztél az egyetemen.
2022. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó, és akkor mit mondasz, mi volt az az üres járat az életedben? Szerintem inkább légy rá büszke, én tutira nem hagynám ki. Ahova kellesz, oda majd úgyis kelllesz szerintem. Ha szimpi vagy nekik a képen , telóban, akokr úgyis behívnak interjúba, aztán majd elmondod, hogy nem azon a területen szeretnél elhelyezkedni, rájöttél, hogy az nem a te világod [utólag v a képzés végén, de akkor már berfejezted, ha már a végére jutottál--ezeket nembiztos, hogy kell mondani.]
2022. ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
85%
Sajnos nem "veszélytelen" a helyzet. A feleségemnek a korábbi állását szülés után fel kellett adnia (nem vették vissza, kifizették). Jelenleg a gyerek miatt 6 órában dolgozik fizikai munkát. Volt egy adminisztrátori állás, volt csók is,beadta az önéletrajzát. Mondták, pénz nem sok, nagy elvárasok sincsenek, de mi meg mondtuk, hogy a 6 órás melóba már fáj mindene plusz szemüveges lett... Na szóval kiértékelték a beadott pályázatokat. Feleségemnek érettségije van, melléje van egy (önhibáján kívül) félbe hagyott menedzser asszisztensi bizije (3 félév van meg a 4-ből),ezen kívül van némi logisztikai tanfolyamja meg egy ECDL-je, aminél jobb keresve sem kell egy ilyen melóhoz. Tudtuk mikor értékel a HR, 1-2 óra múlva már jött a mail, hogy sorry, de be sem hívjul meghallgatni. Rokonnak szóltam mit tud mondani (magas beosztásban van a cégnél) azt mondta nem erre számított, végül abban maradtunk, hogy mese nincs, ehhez az álláshoz a feleségem TÚLKÉPZETT. Szóval nem tudom jó e beírni mindent is, könnyen átlátható CV-t adtunk be, a bizonyítványok fénymásoltatával, hogy jó legyen a benyomás stb. Mivel a pénz ott se volt sok, de így is több, mint a mostani helyén, plusz nem kell meggebedni ezért nagyon jó lett volna. Sajnos a HR valszeg úgy gondolta, hogy hú, ennyi tudással amint kap egy jobb ajánlatot odébbáll... Ez ilyen dolog.
2022. ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ascelpius ***** válasza:
100%

Én inkább azon gondolkoznék, hogy mi érdekel igazából és egy ahhoz kapcsolódó mestert csinálni. Például simán csinálhatnál rá egy pénzügyim logisztikai vagy mérnöki mestert.

Amúgy egyik barátnőm biológia Bsc után elment a Bosch-ba minőségügyi területre irodába, egyáltalán nem volt hátrány a diploma és meg is kedvelte a területet (és mellette csinálta tovább levelezőn a mestert)

2022. ápr. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!