Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azonnali hatályú felmondás...

Azonnali hatályú felmondás esetén a munkáltató intézhet felém kártérítést, de ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy ha jogtalanul jövök el, a munkáltató azonnali hatállyal elküld, és kártérítést igényelHET. Na de ez mennyire gyakori? Egy gyár raktára lenne, vannak rajtam kívül a műszakban vagy 10-en, tehát egy kieső ember pótolható, illetve természetesen kárt nem okozok, de nem szeretném 3 havi fizetésem kifizetni nekik, viszont hogy én 3 hónapot még itt maradjak, az is kizárt.


Megpróbálok eljönni közös megegyezéssel, de ha nem sikerül, akkor a kérdés fennáll, ugyanis terveim szerint ebben az esetben fognám magam, és egyik nap nem jönnék be.



2022. ápr. 13. 00:36
 1/7 Katona Dius ***** válasza:
62%
Kérdés az is,milyen a szerződésed? Határozott? Határozatlan? Ha határozott,megvan hogy mikor jár le,akkor nagyon alaposan meg kell indokolnod,miért jössz el és ha nem megfelelő az indok akkor mondhatják,hogy maradsz. Ha határozatlan,akkor nem kell indok,csak beadod a felmondásod. Persze mindkét esetben él a közös megegyezés is.
2022. ápr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Nos, én NÉGY helyről jöttem el úgy hogy felmondási időmet nem töltöttem le.


A 4 helyből 3 helyen fenyegettek hogy bíróság kártérítés stb.

Egyikből se lett semmi.

Csak a pofájuk járt.

2022. ápr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a szerződésed, vagy a cég szabályzatát, hogy miért küldhetnek el azonnal. Pl sok helyen abban a percben kirúgnak, ha mondjuk részegen mész be. Verekedést se szokták díjazni, bár ott a másik félnek is esélyes a kirúgás. Eszközben, áruban kárt ne okozz, arra azért figyelj.

Üzemorvossal is beszélhetsz, hogy mi az, amivel nem leszel alkalmas a munkavégzésre.

2022. ápr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 határozatlan idejű, 3 hónapos felmondási idővel, ezért nem akarok szabályosan felmondani, mert én nem várok ennyit (max a közös megegyezés játszik, de azt meg vagy elfogadják, vagy nem)


#2 köszi, ez adott kis bátorságot :D


#3 nyilván részegen bemenni, és verekedni nem fogok :D

az üzemorvosos ötlet jó, köszi

2022. ápr. 13. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen jellegű munkakör. Egy gyári szalagmunkásnál vagy mosogatónál valószínűbb, hogy nem vesződnek ilyesmivel. Egy matketingmenedzsernél vagy polgármesteri hivatali alkalmazottnál már esélyesebb.
2022. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 szimpla raktáros vagyok, de a műszakban vannak rajtam kívül kb 10-en még
2022. ápr. 13. 12:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd! Nem szoktak vesződni pereskedéssel, ha hirtelen és szabálytalanul távoznak a dolgozók a cégtől. Ugyanis egy pereskedés idő, pénz és energia. Meggondolják, hogy érdemes-e foglalkozni egyáltalán vele. Persze előzetes fenyegetés mindig van, de nem szokták betartani. Főleg nem raktáros esetén.

Egy vezető/felsővezető már más megítélés, mert ők a hirtelen távozásukkal kemény károkat tudnak okozni a cégnek. Azt én sem hagynám szó nélkül.


Nálunk (is) úgy volt, ha valaki menni akart, azt elengedtük. Ennyi.


Próbálj egyezségre jutni a céggel...

2022. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!