Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjúra, hogy szokás...

Állásinterjúra, hogy szokás öltözködni ha nem valami nagyon komoly a munka?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ilyen egyszerűbb betanított munkákra, de mégis valahogy csinosan kellene megjelennem. Voltam egy olyan interjún ahol egy srác sima utcai öltözékben ment és felvették. Persze nem a ruha miatt vesznek fel elsősorban de szeretném ha jó benyomást keltenék első alkalommal. Szoknyát nem vennék, ingem se nagyon van de ami van az rövid ujjú, fölé mit érdemes venni ha ezt fogom? Kabátot milyet nézzek ha hideg van? Valami szolid és egyszerű megjelenést szeretnék.

2022. ápr. 19. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szokták azt mondani, hogy az amiben munkába járnál. Az már megfelelő interjúra is.
2022. ápr. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Utcai ruha bőven elég az állásinterjúra ha betanított munka.
2022. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Farmer nyugodtan mehet egy sima egyszínű felsővel és egy zakó ami színben passzol a szetthez tehát fekete vagy sötétkék mert ezek a színek mindenhez paaszolnak általában és egy laza tornacipő is mehet.Nem a bálba indul az ember :D
2022. ápr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Utcai cucc simán jó betanított munkára. Amiben utcán is szoktál járni. Ha blúz lesz rajtad, és meg akarod mutatni, hogy az egy blúz, akkor kardigánt vegyél fel hozzá, mert azt szét tudod gombolni, és akkor látják, hogy blúz van rajtad. Na, nem mintha számítana.
2022. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ezért megy el minden dolgozó, mert nincs saját életük, nem öltözhetnek úgy, ahogy jól érzik magukat, emellett a munka megkívánja.
2022. ápr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Fizetésről nem beszélnek az emberek, mert az nem is fontos.
2022. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Senior Séf ***** válasza:
77%

"nem valami nagyon komoly a munka"

Oké! De nem a munkával fogsz beszélgetni az állásinterjún, hanem emberekkel. Nekik pedig nem árt megadni a tiszteletet azzal, hogy normálisabb ruhát rántasz magadra. Mondják, nem a ruha teszi az embert. Ez igaz. De figyeld meg egyszer magadon, mennyivel jobban érzed magad, ha a szokásosnál csinosabb vagy.

2022. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt szoktam felvenni mint általában + egy jó inget.

Inkább az apróságokra figyelek, hogy levágott tiszta köröm, mosott haj.

2022. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer a Zepterhez mentem interjúra és úgy nézett ki, hogy mindannyiunkat bevittek egy szobába, ahol lehetett kérdezni, meg mi is neghallgattuk az előadót.


Ott egy nő utcai ruhába ment be. Nem küldték ki, de megjegyezték, hogy azért ha megy vissza a következő fordulóra (elbeszélgetés a főnökkel), öltözzön fel elegánsabban.

2022. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5, én ritkán láttam olyat, hogy a dolgozó aláírta a szerződést, amiben a dresscode is benne van, majd felmondott. Szerintem egy ember előre el tudja dönteni, hogy képes-e megfelelni ennek a pontnak vagy nem.


Ott, ahol a szerződésben nincs szabály az öltözködést illetően feltüntetve,a munkavállaló úgy öltözik, ahogy akar, a jóízlés keretein belül.


Nálunk az egyik helyen nem volt különösebb dresscode a szerződésben, farmer-pólóban járhattunk, aztán jött egy plázacica managernő, aki kitalálta, hogy legyen dresscode és mindenki járjon kosztümben-öltönyben.

Akkor mi mondtuk, hogy oké, de kérünk pótlékot, hogy megvehessük ezeket a ruhákat, mert abból, amit kaptunk, nem telt rá.

Azonnal el is vetette az ötletet és mindenki úgy járt ahogy akart.

2022. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!