Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Középkorú munkavállalóknak...

Középkorú munkavállalóknak kell tartania a fiataloktól?

Figyelt kérdés

20 éve dolgozom egy cégnél, úgy gondolom, mindig van mit tanulnom, van hova fejlődni, Nagyon jók a visszajelzések a vezetőség részéről is idáig. De jönnek az új munkaerők: fiatalok, tele energiával, friss tudással, diplomával, több nyelven beszélnek és én mint egy kis porszem, úgy érzem magam. Hiába a tapasztalat, a sok gyakorlat, nem beszélünk egy nyelvet. Sem tisztelet, sem elhivatottság nincs, csak a pénz hajszolása és a karrier mindenek felett.

Néha annyi ilyen túltanult jelentkezik a helyemre, hogy már felmerült bennem, nem jobban megérné őket kifizetni, akik amúgy is jönnek-mennek, gyorsan betanulnak, mint engem ennyi év után? Elbizonytalanodtam, mert rosszul esik ez a fajta "kirekesztés" a saját, 18 éves korom óta szeretett munkahelyen, ahol már annyi ember cserélődött az évek során. Ez elég speciális munka, ezért sem szeretném kiírni, de én már közel 40 évesen egy érettségivel nem tudnék máshol elhelyezkedni.


2022. ápr. 19. 22:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%

Te miért nem frissíted a tudásod és tanulsz nyelvet?

Most nincs bennük elhivatottság vagy a karrier mindenek felett? :)

2022. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

" de én már közel 40 évesen egy érettségivel nem tudnék máshol elhelyezkedni."


Új szakmát is tanulhatsz. 3 év alatt lediplomázhatsz és még akkor is dolgozol még 25 évet.

3x évesen azért nem kéne temetni magad.

2022. ápr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Ott vagy, nyilván szükség van rád. Én elnézem a fiatalokat, ügyesek, frissek, jók mint munkaerő, de nincs meg a tapasztalatuk, amit az évek eleve megadnak.

És ez sokszor nagyon látszik.

De ez így jó ahogy van.

Ne értéktelenítsd magad.

Amit te tudsz, azt ők nem tudják, amit meg te nem tudsz, azt ők tudják.

2022. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Egy jó cég megbecsüli a dolgozóikat akik régóta oszlopos tagok. Én dolgoztam olyan cégnél, ahol 5 évente megjutalmazták a dolgozóikat hűséges munkájukért. Volt olyan hölgy, aki anno 20 évesen kezdett ott recepciósként és a 25 éves bónusz neki is kijárt. Ennyire megbecsülik ott az embereket. Sajnálom, hogy el kellett jönnöm onnan, de diákmunkásként nekem ez egy beugrós munkahely volt, amit kifejezetten diákokkal végeztettek amúgy is. Olyat viszont hallottam, hogy ismerősöm édesanyja 25 év munkaviszony után egy vezető pozícióból kellett felmondjon sajnos, mert a főnökasszony egy magánéleti válsággal küzdő, klimaxoló nő volt, aki az oszlopos tagokkal is úgy viselkedett mint egy kivert kutyával. És tarthatatlanok voltak az elvárásai. Ez egy olyan helyzet, amit esetlegesen te sem tudnál nagyon befolyásolni és nem lenne köze a szakmai tudásodhoz, vagy a fiatalok tudásához. Egyébirant amíg normális vezetőd van, nem kell féltsd az állásod és valószínűleg te sem keresnél másikat az elmondottak alapján. :) Az előbbi példában talán annyi lehet a tanulság, hogy lehet egy 30 éves fiatal elviseli egy autokratikusabb vezető stílusát, de egy 50 évesnek talán sem lelki, sem fizikai, sem szellemi ereje nincs már elviselni ezt. Egy fiatal lehet rugalmasabb, jobban adaptálódhat is. Viszont a legtöbben csak ugródeszkának használják az elő munkahelyeiket, erre a legtöbb cég fel is van készülve így talan még jobban megbecsülik a régi tagokat.
2022. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

én megértem, legyél nélkülözhetetlen és örök élet vagy nyugdíjozásig ott tartanak. Azt csináld amiben jó vagy. Amíg működik, addig oké, ha lecserélenk és nem működik nem lesz jó.

Egyik ismerősömet is elküldték, amit ő tartott rendszert karban, hiába volt dokumentálva az annyira bonyolult volt, h az új "mérnök", diplomásan 1 hónap után nem jött rá. Könyörögtek vissza érte...

2022. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Bocs, de én 60 évesen kezdtem el angolul tanulni, szóval te is tanulhatnál, az ezért érzed magad hátrányban.

NEM az a gond, hogy a fialtaok sok mindent megtanultak, hanem hogy te nem akarsz tanulni semmi újat!

2022. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nincs ok az aggodalomra.

Nyugodtan tanulj te is új dolgokat.

2022. ápr. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyival tapasztaltabb vagy, mint amennyivel idősebb, akkor nem lesz semmi bajod.


Azt meg ne gondolja senki, hogy ha nem tanul folyamatosan, nem veszti el idővel az értékét. Ez már nem az a világ, ahol megengedheti bárki azt a luxust, hogy mereszti a seggét és 10 év alatt többet felejt a szakmában, mint amennyit tanul...


A legtöbb modernebb munkakörben pont azért nem lényeges a kor, mert a naprakész tudást mindenki ugyanannyi ideje tanulja.

2022. ápr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
47 évesen a huszonéves fiatalokkal jövök ki legjobban a munkahelyen (is). Persze köztük is lehet idiota. Szerencsére speciel itt most nincs ilyen. De azt látom, hogy a fiatalok többnyire kedvesebbek, türelmesebbek, mindenhol.
2022. ápr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
36%

milyen naivak egyesek...oszlopos tagok... a tapasztalat megbecsülése...


nálunk aki 10-20 éve itt van nem keres annyit, mint akit ma vettek fel az utcáról 0 tapasztalattal...

aki 10 éve itt van kapja a 230 bruttót, aki ma lép be 250, újabban 270 a kezdő bruttója!!

2022. ápr. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!