Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon megdobja az ember...

Nagyon megdobja az ember önbizalmát ha egyetemistaként még kezébe sincs a diploma, de már megkínálják őt egy bruttó 400-as állással, amely ráadásul szakmai gyakorlatnak is simán jó?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 23. 09:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
A nettó a lényeg.
2022. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

az a lányeg hogy sokan nagyon sokan annak is örülnek ha elhelyezkednek bárhol bármennyiért és sokaknak még diplomával is álom a bruttó 400 is.


Én is diplomás vagyok, lassan 20 éve a kezemben a diplomám, és 260 a bruttóm.


EZ A LÉNYEG.

2022. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

Inkább a karrier-riasztócsengőt kellene bekapcsolja.


"Hohó, maguktól ennyit ajánlanak? Esetleg nincs más, még ennél is jobb ajánlat valahol?"


EZ számít, mert ez egy piac, nem önismereti csoport. Az önbizalom gyerekes dolog, ha majd lenyomsz egy évet vállalati környezetben, akkor rájössz. :)

2022. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

"Esetleg nincs más, még ennél is jobb ajánlat valahol?""


A kérdező nem írta hogy onnan menne nyugdíjba...

2022. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

" Az önbizalom gyerekes dolog"


Az önbizalom mindennek az alfája és omegája, a létező legfontosabb dolog. Ha ez van, minden van (ld Gattyán)


Ha ez nincs semmi sincs, és lehet menni akadémiai nagydoktorival a mekibe pultosnak.

2022. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
35%

#5: Hát marhára nem, mert az intelligencia, döntésképesség, fegyelem, mintafelismerés, adaptáció és társaik számítanak. Hiába magabízó Jenőke, ha nem is érti a feladatot, nem tudja időben leadni, képtelen felkelni reggel, nincsenek szociális képességei, helyzetfelismerésben nulla stb.


Egy vállalat az nem ezórovat. Senkit sem érdekel, ha annyira intro vagy, hogy csak cetliken mersz kommunikálni a szexi büféslánnyal, ha közben a munkádat jól elvégzed.


Amikre te gondolsz, azok a vezéri képességek, ott a fentieken túl(!) kell az önbizalom (is). Önmagában viszont túró, csak kiröhögnek.

2022. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Ad egy pluszt, hogy elért valamit az ember és kezdésként is ilyen jó lehetőséget kap. Elég fura, hogy ilyen frusztrált válaszok érkeztek még egy ennyire egyszerű kérdésre is...


#6: Hát, igazából a legtöbb magyar mentalitású vállalat pont olyan, hogy eléggé számít az, hogy intró vagy extró vagy és mennyire tudod magad előadni. Jó párszor láttam már olyat, hogy valaki alig értett valamihez, de jól nyalt és ügyesen adta elő, hogy tud valamit. Persze, minden hibát másra hárított és mások munkáját nyúlta le. Ezek az emberek elég könnyen mentek felfele a ranglétrán. És sok olyat is láttam, hogy valaki tökéletesen végezte a munkáját, de ezt nem hangoztatta és leépítéskor simán kirúgták.

Ez az ország balkáni, ha tetszik, ha nem.

2022. ápr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem akkora összeg.

Amikor én kaptam ennyit az 260 nettó körül jött ki amiből 200 ráment a megélhetésre pedig csak egy szobát béreltem.


Arra jó, hogy tapasztalatot szerezz és 2 év múlva nagyobb fizetés után nézz.

2022. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
#8: Ez mégis mikor volt, amikor idén léptük át azt a határt, hogy nettó 200.000-ból nem jön ki a megélhetés 1 szobát bérelve? :D
2022. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

4-5 éve.

60 szoba, 30 rezsi, 80 kaja, ruha, utazás, szappan és társaira is elment pár 10 es.

2022. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!