Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ínhüvelygyulladásom van és...

Ínhüvelygyulladásom van és azt mondják az orvosok, hogy ott kell hagynom a vendéglátást. Mit csináljak? 25/L

Figyelt kérdés
Több, mint 2 hónapja fáj a jobb csuklóm (ráadásul jobb kezes vagyok). Egy hétig volt rajta gipsz, azóta pedig kenegetnem kell voltarennel, meg fásliznom, plusz gyulladáscsökkentőt szedek. Azt mondták az orvosok, hogy munkahelyet kell váltanom, mert nem fog meggyógyulni a kezem. Nem csak a csuklóm fáj, hanem végig a karom, zsibbadnak az ujjaim is. Egy hetet hiányoztam csak a munkából, amikor gipsz volt rajta, de már várt vissza a főnök meg a kollégánőm. Amint lekerült a gipsz, már mentem is vissza. Gyorsétteremben vagyok, ahol csak 2-en dolgozunk felváltva. Egyik nap én, másik nap kolléganőm. Elmondtam neki, hogy mit mondtak az orvosok, amire ő bepöccent és azt válaszolta, hogy mindenhol használnom kell a csuklómat, nem kell emiatt elmennem. Nyilván azért lett ideges, mert ha felmondok, ő egyedül marad, és egyedül nem tudná vinni az éttermet. A főnök meg nem talál olyan jó munkaerőt, mint amilyen én vagyok (ne értsétek félre, nem dicsekvésből mondom, hanem mert kicsi a város, és a főnök is válogatós. Nem csak a tehetséget nézi, hanem a külső is sokat számít neki). Felmondani meg azért nem merek, mert itt nincs álláslehetőség, csak legfeljebb boltban, de ott meg sokat lell emelni, amitől szintén nem gyógyulna meg a kezem.

2022. ápr. 24. 22:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Milyen végzettséged van?
2022. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Vendéglátás, bolti eladó, érettségi
2022. ápr. 24. 22:36
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Ruhabolti eladó nem jöhet szóba? Ott nem kell annyira megerőltetni a kezedet.
2022. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nincs felvétel :/ alig van ruha bolt ebben a kis városban,de azokban sincs felvétel.
2022. ápr. 24. 22:38
 5/25 anonim ***** válasza:
46%

Fizetett beteg szabadság nem jön szóba? Azért illene valamit adni ilyen helyzetben. Csak amúgy ilyenkor idegesítő hogy azt mondják a hírekben hogy a vendéglátásban nagyon nagy a munkaerő hiány, amikor a főnök olyan csajt vesz fel csak akire jó kiverni.


29f

2022. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Orvosok jól mondják, ha nem pihenteted nem fog helyrejönni.

Nekem is volt hasonló, több hónap mire gyógyul de csak akkor ha pihenteted.

Én kaptam rá merevítőt ami kézfejtől alkarig egy merev műanyag volt.

Mozgatni nem tudtam de pár hét alatt megtanultam használni a bal kezem.

Igaz lassabban megy és rondábban is írok másik kézzel de mutattam főnöknek, hogy ennyire megy jó lesz-e és belement.

2022. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos az orvosnak igaza van :-( Ez csak a pihentetéssel gyógyul meg. 25 vagy, most kell ezt jól csinálni, ne legyen ebből nagyobb baj. Ha annyira elhatalmasodik a gyulladás, annak sebészeti következménye is lehet, akkor meg aztán végképp nem tudsz majd egy ideig dolgozni. Menj táppénzre, hogy legyen bevételed. Ha meg gané a főnök és egyébként is feketézel, akkor teljesen más helyet kell keresned. Őt nem fogja érdekelni a karod, nem fog emiatt álmatlanul forgolódni, ezt ne felejtsd el!
2022. ápr. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem mehetek táppénzre, mert alkalmin vagyok :/
2022. ápr. 25. 07:43
 9/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen a közlekedés, de esetleg egy másik város vonattal/busszal egy órás útidőn belül?
2022. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Legközelebb Miskolc van, 80km-re
2022. ápr. 25. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!