Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Maradnátok vagy munkahelyet...

Maradnátok vagy munkahelyet váltanátok?

Figyelt kérdés

Frissdiplomás vagyok (1 éve diplomáztam). Egy nagy multinál dolgozom 2 éve. 1 éve főállásban, előtte egy évet meg gyakornokként voltam.

Gyakornokként végig home office volt, nem ismertem úgymond senkit.

Aztán visszatértünk az irodába 70%-ban- heti 2-3 nap bejárás.

És az van,hogy nagyon toxikus a környezet.

Mindenki kibedzél mindenkit, klikkesedés van, a népszerűbbek úgymond csúfolják,gúnyolják a normálisabbakat. Engem borzasztóan taszít ez az egész. Vannak cégen kívüli programok,ott ugyanez megy.

Nekem ez újdonság, az egyetemen ilyen nem volt,összetartó közösség volt,remgeteg barátom van onnan a mai napig. Illetve voltam sgy másik nagy cégnél előtte még suli mellett gyakornok szintén irodában,ott sem volt semmi ilyen.

Maga a munka jó, és nagyon jól mutatna legalább 3 év az önéletrajzban. Viszont a környezet nagyon mérgezően hat rám.

Ti maradnátok még egy évet vagy váltanátok?

Próbálok nem törődni ezzel az egésszel,hiszen van sok barátom a munkán kívül ,akikkel hetente találkozom, járok velük programokra,szórakozni,szóval ők tényleg csak kollégák, nem az van,hogy magányos lennék, de azért mégis csak ott tötlök heti 2-3 napot..



2022. ápr. 27. 11:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Bántanak valamilyen módon? Aládtesznek? Beszólnak?
2022. ápr. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán válts! Toxikus környezet az egyik legrosszabb ami a munkahelyen érhet.

A Covid pozitív hozadéka, hogy se szeri se száma a full homeoffice melóknak!

2022. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is válts. Értem én hogy már csak egy évet szeretnél kibírni itt, csak tudod, itt egy év, ott egy év, sajnálni fogod utólag az elcseszett időt.
2022. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. Tűrtem a xart. Kb minden munkahelyemen 1-2 évvel tovább maradtam, mint kellett volna.

És hopp: itt vagyok 40 évesen, volt eddig 5 mukahelyem és ha gyakrabban váltok, több tapasztalatot tudtam volna szerezni és sokkal több lenne a fizum is.

Ha újra kezdhetném, amint egy helyen kezd vacak lenni, azonnal váltanék.

2022. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Engem nem bántanak,nem szólnak be, nem tesznek alám vagy semmi ilyesmi. Legalábbis előttem nem. A hátam mögött lehet kibeszélnek (mindenkivel ezt csináljk,miért lennék én kivétel?).

Van 2 ember akivel jóban vagyok ( ezek közül az egyiket folyamatosan piszkálják).

Tahát így személy szerint engem nem ért még semmiféle attrocitás, csak rossz hallgatni egész nap ezt a sunyiságot és mérgez a légkör.

2022. ápr. 27. 15:40
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
En azt tapasztalom a legtöbb helyen már ez megy! A rosszindulat és mert nem a saját életükkel vannak elfoglalva,megkeseredett emberek az ilyenek!
2022. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Elkeserítelek. A mai, budapesti (és környéki) multis és jobban fizető helyeken mindenhol ez van. Én ezért váltottam többször, de idővel mindenhol felütötte a fejét. Ha addig nem is volt ilyen, akkor felvettek egy szarkavarót, aki eltolt mindent.
2022. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ezt szomorúan hallom:((

De miért lehet ez?

Engem pl egyáltalán nem érdekel senki fura szokása,senki magánélete.

Bőven elég a munkámmal és a saját magánéletemmel foglalkozni.

2022. ápr. 27. 20:19
 9/18 anonim ***** válasza:

Az emberek alaptermészete, hogy szívesen foglalkoznak mások magánéletével, pl. sztárok, angol királyi család. A magyar ember pedig alapból rosszindulatú és irígy.


Én azt csinálom, ha valaki így panaszkodik, kárál, többet nem állok vele szóba, csak ha szükséges a munka miatt. alapból szerintem a munkahelyen nincs smúzolás, haverkodás.


Pletykásnak 2x megmondom, nem érdekel, bocs, de most sok a munkám, akkor többet nem zavarnak. Van aki nem adja fel, annak megmondtam, jó, akkor kérdezzük már meg a Bélát, mert engem tényleg érdekel, így van-e? :)


Kiközösítettek, magamnak valónak tartanak, de nekem ez így pont jó. A munkámmal foglalkozom, eremdényesen.

2022. ápr. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

ennek a hátolütője, hogy nem léptetnek elő, mert a jobb pozíciókat és fizetéseket mindig azok kapják, akik magánban is, szabadidejükben is tartják a kapcsolatot a főnökke. Magyarul eljárnak inni.

2022. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!