Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkában van egyáltalán...

Gyári munkában van egyáltalán szabadnap?

Figyelt kérdés
Most fogok gyárban kezdeni amíg elvégzem az esti tagozatos gimit utána felnőttképzés után találok normális munkát miközben egyetemre megyek. De amíg meglesz az érettségi, gondoltam beállok gyárba dolgozni. De érdeklődnék hogy ott egyáltalán vannak szabad napok? Ha mondjuk tervezek egy hetes kirándulást, megkapom a szabadnapokat? Vagy ott az ember nem kap szabadnapot?

2022. ápr. 28. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
van
2022. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van
2022. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Dolgoztam gyarban tobb muszakban is , leirom hogyan van.

4 muszak : kettot mesz nappalra 12 oraban, kettot otthon vagy, aztan kettot mesz ejszakara

Van olyan hogy 4 muszak de csak allando ejszakas vagy allando nappalos, itt mindig vagy ejszakara vagy nappalra mesz 12 orat

1 muszak: mindig reggel 6 ra jarsz 8 oraban

2 muszak: egyik heten reggel 6 tol 2 ig dolgozol( nalunk szombaton is menni kellett) a masik heten 2 tol 10 ig dolgozol.

3 muszak: egyik het 6-14, masik het 14-10, utolso het 10-6

Van még köztes műszak is ami 7től fél haromig van ha jol emlekszem.

Remelem tudtam segiteni es ertheto. :)

2022. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Van. De attól függ, hova mész.

Van ahol kikéred a szabit, de elutasítják, hogy kérd másnapra, más hétre, mert nekik az úgy nem jó.

Van olyan is, hogy kikéred, megadják, aztán előtte 2 nappal szólnak, hogy ja bocsi, mégsem, most kell a darabszám meg stb, nem mehetsz el. Ha elmész, kirúgnak.

Van olyan is, hogy előfordul, hogy nincsen munka és úgy küldenek haza, hogy a szabadnapjaidból veszik el.


Szóval gyárból is van xarabb, meg jobb. Ezt úgy mondom, hogy már 4 gyárban dolgoztam, mielőtt szakmámban kezdtem el dolgozni. 😀

2022. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne lenne? Ugyanúgy vonatkozik rá a munka törvénykönyve.
2022. ápr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van szabi, alapban 20 nap, és 25.-éltévedben kapsz, plusz egyet majd 2-3 évente növekszik 1-1 nappal egészen harmincig.

A kivételnek vannak szabályai, de a normálisabb cégek rugalmasan kezelik. Alapban a 2/3 részével a szabijaidnak a cég rendelkezik, tehát ha nem megy úgy a szekér, akkor simán elküldhet szabira.

Illetve minimum 2 héttel előtte szólni kell, de ebből nem szoktak ügyet csinálni, mert ha SMS kell szabi, akkor is mindig megkaptam.

2022. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne? :))))))


Ugyanannyi szabid van mint BÁRKI másnak....

Attól függ milyen beosztásban dolgozol... sima hétfőtől péntekig 3 műszak akkor kersz július fasztól faszig szabadságot megkapod. Előre 15 nappal kell jelezni. Nincs kecmec. Ez törvény.

2022. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs termelni kell 0-24
2022. máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!