Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első munkanapokon, hogy ne...

Első munkanapokon, hogy ne érezzem magam szorongóan?

Figyelt kérdés
Új helyeken ha hosszabb ideig kell lennem, akkor első napokban nagyon szorongok, alig merek beszélni. Munkahelyen meg igaz dolgozni megy az ember, de akkor is ki van téve, hogy mint új kolléga minden szem rá tapad, amikor nincs ott kibeszélik hogy milyen ez az új kolléga már nem minden helyen persze, új társaságba kell beszokni ami nekem sokszor nehezen megy. Volt ahonnan kitúrtak mert nagyon nem illettem a csapatba, hiába könnyű munka volt, összeszoktak, trécseltek munka közben ami nekem nagyon szokatlan, volt amikor síri csend volt és feszülten éreztem magam, én semmihez nem tudtam hozzá szólni és hát idős társaság volt, jóval idősebb én voltam az egyetlen fiatal. Félek, hogy ez bárhol megtörténhet ismét de kell munka és azt a munkát is bántam mert könnyű volt és hamar belejöttem csak a csapat volt gáz...Mondani szokták, hogy az ember dolgozni megy munkahelyre de van amikor számít, hogy milyen csapatban landolsz vagy nem? Mondjuk voltam olyan helyen is ahol egy gyárban voltak 100-an és egy üzemi területen 20-an na ott egészen elvegyültem, mert nem mindig rám figyeltek, több levegő volt egy helységben, meg akkor is jobb lenne ha nem nagyon közel lennének a dolgozók pl egy asztalnál körben hanem arrébb, szóval nem ilyen csapatmunka jellegű bár az sem csapatmunka volt de túl közel voltunk egymáshoz és kellemetlen volt. Más van esetleg aki szintén ezen problémázik meg szorong ilyen helyzetekben? Van megoldás? 24N vagyok.

2022. ápr. 28. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Első munkanapon természetes a szorongás. Új hely, új környezet, új emberek, még ismeretlen egyben új elvárások. El fog múlni, talán hamarabb feloldódsz, ha leküzdöd a gátlásaidat és magad mész oda a munkatársakhoz munkaügyben kérdezni, ha nem egy szoros tréningprogramot követsz éppen, ahol minden perced be van osztva.

Ha a tréning-terv szoros, valószínűleg beosztanak valaki mellé, akinek a segítségével gyakorlati tapasztalatot szerzel és, ha éppen nincs munka, tudsz munkaügyben kérdezni, ő is eltereli a beszélgetést, ahol felszínes beszélgetéseket folytatva kicsit beszélgethettek más témákról.

A csapatba való beszokást az idő hozza, nem kell, hogy rögtön az elején egyenrangúként kezeljenek, szeressenek, neked sem az a feladatod, hogy ezen szorgoskodj.

2022. ápr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én speciel most vagyok ugyanígy.

Ez már kb 6. munkahelyen, van egy kis tapasztalatom.

Volt, hogy szerencsém volt és hozzám hasonló idiótákat sikerült találnom, vagy a generációs szakadék következtében a fiatalok eleve hozzám csapódtak.

De volt olyan, hogy egy zárt és számomra nagyon is távolálló közösségbe kerültem, lehúztam 1 évet, mert kellett a pénz.

De a legutóbbi olyan volt, hogy mérhetetlenül messze álltak tőlem. A tipikus primitív parasztok. Koszos ebédlő, káromkodás, egydimenziós világ...3 nap.

Tehát végletek, nem tudsz mit tenni vársz maximum ha muszáj, ha nem váts a "végtelenségig", mint most én.

2022. ápr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez persze hely és pozíció függő, de első napon nem várnak el semmit, csak hogy ismerkedj, hogy milyen rendszerrel dolgoznak, mit csinálnak stb...


... sőt még szerintem első héten sincs kb semmi elvárás, csak hogy a minimumot teljesítsd és látszódjon rajtad a fejlődés.

2022. ápr. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Pár napot ki lehet bírni, utána felvesznek egy újabb embert, és máris nem vagy legújabb.
2022. ápr. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok. Rettegek az uj munkahelyektől és zavarba vagyok. Bár mondjuk én szociális fóbiás vagyok sajna.
2022. máj. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!