Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért létezik álló munka?

Miért létezik álló munka?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem mi is ez pontosan. Gyári munkára gondoltam amíg esti tagozatos gimibe játok. Miért szükséges állni? Mármint, nem mindegy nekik hogy épp állunk vagy ülünk ha elvégezzük a munkát? Vagy ha nem akarnak székeket biztosítani, akkor vigyünk mi, oké. De hogy kötelező legyen állni? Miért? Egyszerűen miért nem mindegy nekik? Szó szerint olyan mintha direkt akarnák hogy nehezebb legyen.

2022. ápr. 30. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha nem egyhelyben vegzed a munkad, hanem folyamatosan mozgasban vagy par negyzetmeteren, akkor nem celszeru uldogelni, pl. egy csemegepultban, fagyizoban, peksegben, benzinkuton, stb.
2022. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már gyárban? Ott általában pörögni kell, időre megy minden. De ne aggódj, a vezetőknek van székük, ők ülnek :)
2022. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De nem baj, megoldom én hogy majd felállok ha kell. Legalább lenne választás. Ha én valakinek a főnöke lennék, azt akarnám hogy kényelmes legyen miközben NEKEM dolgozik. Katasztrófa.
2022. ápr. 30. 21:03
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
lehet h annyira ülve nem éred el a dolgokat, ha hiba van,meg nem látsz rá annyira. pl egy futószalagnál. Nem tdsz olyan gyorsan odanyulni ,regaálni; meg nem is látod, ha hiba van. Ha meg nagyon magas széket raknak, akkor meg le lehet zúgni onnan róla, ahogy gyorsan oda akarsz kapni a futószalaghoz. Az veszélyes. Megmég, nem tudod ott se megfelelő közelségre rakni a széket, mert ha elég közel rakod , hogy elérd, akkor nem fér el a lábad kényelmesen, folyamatosan mozgatni kéne; de ha folyamatosan mozgatod, akkoris csomó idő elmegy, nem tudsz annyira gyorsan odanyúlni. Szal lehet az is, hogy székkel könnyebb; de lehet az is, hogy székkel nehezeb.b
2022. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Épp ezért kellene hogy rájtunk álljon a döntés hogy nekünk melyik kényelmesebb.
2022. ápr. 30. 21:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De mondom, úgy nem hatékony, és balesetveszélyes lehet; szal gondolom, direkt nincs ottan szék. Mert úgy könnyebb lehet odaugrani,ha valami nem jó. Én most nem tudok konkrét példát, csak elképzeltm egy ilyet. Meg,szal,ülve lehet,hogy lassabb, mert nem férsz annyira hozzá;nem termelsz ki annyi akármit, hogy behozd azt az árat, amiért fizetnek. Meg még lehet az is,hogy nem biztonságos.
2022. ápr. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam kb húsz éve egy Pilisszentiváni autóalkatrész gyárban, ahol nagy gurulószékben ült mindenki a gyártósoron. Simán ember nélkül is megoldotta volna egy soha meg nem hibásodó gép a feladatot. Igazából az a gépalkatrész voltál, amelyik minőséget ellenőriz a sorvégi három-négy minőségellenőr előtt is, akik már mértek is. Neked az alkatrész belső dolgaiba is volt betekintgetni valód, tehát felelős voltál azért, hogy gondosan felcímkézett selejt legyen a gyűjtőben mind, ami nem perfekt.


Igazából ha akartál, álltál, ha akartál, ültél. Úgy volt kitalálva minden, hogy állva is, ülve is kényelmes hozzáférni, de legalábbis fel tudsz állni tíz percre gond nélkül. Rengeteg volt a cserebere, hogy ne fásuljon be senki. Rendszeresen végigment a sorvezető a soron, hogy akinek wc-re kell menni, vagy bármi nyűgje van, ahelyett beállhasson. Átálláskor ő cserélgette ülésenként a gyártási utasításokat, közvetlenül mielőtt az új termék fő alkatrésze megérkezett a szalagon, közvetlenül az előző széria mögött. Új típusnál minden stimmelt, csak az alapanyagok voltak a gyártásunk szempontjából lényegtelen dolgokban eltérőek. Akármi volt, családi problémák, bármi, gond nélkül átszerveztek, és rád érdeklődtek, hogy van-e változás, akkor jössz-e vissza, amiről ők tudnak.


Szóval van olyan hely, ahol a japán formát követik, igen.

2022. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Nevetek rajtad az embernek nem kéne ülni mert tönkre megy a gerince.Meg az egész emberi test sétára lett ki találva na azt se csinálja senki.Utána meg csodálkoznak hogy, alap dolgokba bele halnak.A moder orvos tudomány nem tudja helyetesiteni a minimális mozgást.
2022. ápr. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

#8


A napi 8 óra álldogálás az k.rva messze van a test természetes állapotától. Vagy ha szerinted az őskorban bárkinek is szokása volt egy helyben álldogálni ennyit, akkor menj, és próbáld ki, hogy milyen.

2022. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Már nem is haragudj kérdező, de már kicsit paranoiásnak tűnsz a sok aggódásoddal a gyári munkával kapcsolatban. Mindenen aggódsz, hogy van-e szabi, kell-e emelni, meg most ez, illetve amit még nem olvastam :)

Még azt se tudod, hogy mit kell csinálni, de még nem is kerestél munkahelyet, de már azon rágódsz, hogy nem lehet leülni? Eleve a nem is boztos, hogy olyan munkát találsz, aminél szallag mellett kell 8 órát lehúzni. Van ahol folyamatosan mozogni kell, pl egy gép mellett, mert nincs karnyújtásnyira semmi.

2022. máj. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!