Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanátok, ha home office...

Felmondanátok, ha home office után bevezetnék, hogy újra be kelljen járni az irodába dolgozni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 2. 08:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
81%

19


Azért, mert valami a COVID előtt rossz volt, nem kell továbbra is annak lennie.



Én imádom a home office-t, persze nem a 100%-ost.


Több alvás, lassabb élet. Gyors főzés belefér ebédidőben. Jobb időbeosztás, ha ésszel csinálod.

Nekem előny a csend és a nonstop emberek között lét lefáraszt - HO mellett a saját szabadidőmben marad energiám a barátaimra.


És a legjobb, hogy nem vagy helyhez kötött.

Nem kell a szmogos nagyvárosban lakni egy lakásban, csak mert ott a munkalehetőség, hanem lakhatsz nyugalomban kertes házban és időnként még bele is fér a bejárás.

2022. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
15%
20: Nem érdekel, ha valaki home officeban van. De az irritáló, amikor azon hőzöng, hogy mi az, hogy mostantól járjon be megint dolgozni heti öt napban, mégis hogy képzeli ezt a munkáltatója, meg ilyenek. És ugyanígy az iskolások is, hogy a tantestület mit képzel, hogy egész tanévben bejáratták őket, és ráadásul még szóbelizniük is kell.
2022. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
15%
21: Igazad van, de ez akkor sem lehet elvárás. Aki pedig az alapján válogat a munkakeresgélésben, hogy legyen home office, az ne panaszkodjon, ha esetleg kifut az időből, és már adósságai vannak, vagy éhezik.
2022. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
82%

"az ne panaszkodjon, ha esetleg kifut az időből, és már adósságai vannak, vagy éhezik."


A tesóm az alapján válogatott hogy hol van HO és lám, még többet kap az új helyen mint a régin, és még be se kell járni.Tessék.

2022. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
15%

24: Gratulálok neki, élvezze a sikerét!


De itt most arról van szó, hogy bennem semmi sajnálatot vagy együttérzést nem vált ki az, amikor valaki arról panaszkodik, hogy a munkahelye megint be akarja járatni heti öt napban.

2022. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
86%

25


És miért jó bent rohadni heti 5 napban?

Miért jó elvetni a fejlődést?


(A mi cégünknél IS desk sharing van, több a munkavállaló, mint az asztal, de ha valamiért visszarángatnának, én is egyszerre 2 ajánlat közül választhatnék heteken belül. A szembemultinál pl be se járnak még.)

2022. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
A munkáltatók valószínűleg örömtáncot járnak, hogy ebben az országban az emberek önkéntesen ennyire szolgalelkű, alárendelt selejtek. A legtöbb, haladó szellemiségű, jóléti országban (tehát nem, nem magyarországban) a kiváló fizetés mellett a remote munkavégzés és teljesen átlagos, már-már elvárt dolog, mert tudják, hogy hatékonyabb a munkavégzés, ha a munkavállaló nem tölt 1-2 órát utazással, felesleges készülődéssel, és hogy a munka azt jelenti, hogy végezd el határidőre, egyébként pedig mindegy, hogy azt te 1, 3, 5, 7, vagy 23 óra alatt teszed meg.
2022. máj. 2. 12:04
 28/40 anonim ***** válasza:
82%
26: Ahogy fentebb írom, simán lehet, hogy a statisztikai kimutatások alapján arra jutottak, hogy a HO összeségében több kárt csinált, mint hasznot. Egy egyszerű dolgozónak sosem lesz ezekre rálátása. És ezt munkahelye is válogathatja, hogy mennyire vált be a HO.
2022. máj. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Én erősen gondolkodom rajta. Eddig sem tudtam full home officeban lenni, a munkám jellegéből kifolyólag, de van olyan része amit otthonról is meg tudtam csinálni -sőt kiderült a COVID alatt hatékonyabban is- szóval ez eddig heti 2-3 nap bejárást jelentett. Most ez úgy módosult, hogy a gyerekesek maradhatnak home officeban, akinek meg nincs gyereke, annak annak be kell járni mindennap. Szerintem ez nagyon diszkriminatív. Nekem sem hiányzik az a napi 2 óra utazás, ha nem feltétlenül muszáj ,szóval próbálok olyan helyet keresni ahol van home office lehetőség (és nem szociális alapon...)
2022. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

19-es tök jókat ír, mi is gondolkodnánk kertes házon, de ha visszarángatnak napi szinten bejárni (heti 1-2 alkalom még ok), akkor már lenne akkora jó dolog agglomerációban lakni :(

29-es ez tényleg gáz, főleg ,hogy már azért van bölcsi/ovi/napközi. Ahol ilyen kivételezés van (bármi miatt) az nem lehet amúgy sem egy jó munkahely.

2022. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!