Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan erzem magam kinosan,...

Jogosan erzem magam kinosan, hogy en nem egyetemen tanulok?

Figyelt kérdés
Szoftverfejleszto gyakornokkent dolgozok egy olyan munkahelyen, ahol nagy hagyomanya van a gyakornokok foglalkoztatasanak. Mindenki egyetemet vegzett (legtobben mernokinfosok), en logok csak ki egyedul a sorbol, mert en csak egy technikumban tanulok esti szakon. Megallnam a helyem szerintem egy egyetemen, de az eletem kicsit kozepiskolas koromban felresiklott, emiatt nem tudtam akkor egyetemre menni. Most viszont baromi kinosnak erzem, hogy nekem csak egy technikusi tanulmanyom van, mert a szoftverfejlesztes tipikusan egy olyan szak, amit bar lehet technikumban is tanulni, de a kepzes minosege gyengebb az egyetemehez kepest. Szerintetek is jogosan erzem magam kellemetlenul?
2022. máj. 17. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem érzed magad jogosan kellemetlenül. Az informatika pont olyan, hogy tök mindegy sok helyen az is, hogy van e papírod, vagy nincs. Az egyetem itt speciel semmit sem számít, mert kb minden autodidakta módon megy az alapokon kívül. Az én tesóm egy 10 hónapos képzést végzett el infó területen, ugyanúgy megkapta tök kezdőként a nettó 400-at. Senkit nem érdekelt, hogy egyetemi papír e, vagy szakközép, vagy tanfolyam.
2022. máj. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jej, koszonom a valaszod! Jol esett. Igy mar nem is erzem magam annyira kellemetlenul emiatt.
2022. máj. 17. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Én egyetemre jártam, mérnök infóra, de nem diplomáztam le, mert elkezdtem előbb dolgozni programozóként, minthogy befejeztem volna a sulit. Senkit nem érdekel, hogy nincs diplomám, nem volt még olyan, hogy emiatt ne kaptam volna meg egy állást.


Egyébként egy technikusit csináltam én is egyetem előtt, szóval szerintem kábé annyi, hogy megúszod a rengeteg matekot, fizikát, villanytant, közgazdaságtant, meg még mittudomén, milyen töltelék tárgyak voltak. A matektudás mondjuk hasznos tud lenni, de anélkül is lehet szoftverfejlesztőként boldogulni.

2022. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Én egyetemista vagyok már, de hamarabb kezdtem a szakmában dolgozni, minthogy beiratkoztam volna akármilyen képzésre. Nekem inkább hízott a májam attól, hogy papír vagy szakirányú tanulmányok nélkül is megütöm azt a szintet, amit a többség csak azzal.
2022. máj. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kérdést megválaszolta az élet, átraktak tesztelőnek.
2022. máj. 18. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!