Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felmondási idő alatt...

Ha felmondási idő alatt vagyok, de közben betegállományban is, akkor azt látja a háziorvos a számítógépén, a TB rendszerben?

Figyelt kérdés
Magyarán szólva megjelöli a TB rendszer valamilyen módon, ha a beteg felmondási idő alatt van? Láthatja az orvos?

2022. máj. 18. 11:32
 1/10 anonim válasza:
82%
Engem táppénz ideje alatt akartak elküldeni, új embert fel is vettek akkor. Az orvosnak mondtam akkor, hogy mi volt a munkáltató szándéka, majd kérdezte, hogy a COVID miatt? Mondtam neki, hogy nem.
2022. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

" ha a beteg felmondási idő alatt van? Láthatja az orvos?

"


és ha látja akkor mi van? Én legutóbb az egész felmondási időm alatt TP-n voltam.

2022. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó azért, mert jóban vagyunk az orvosommal, viszont ezt elhallgattam előle, hogy már felmondási időn vagyok. De amikor mentem hozzá legutóbb a papírokért, számomra gyanúsan viselkedett és azt mondta, hogy ő, mint háziorvos csak 2 hétre adhat táppénzes papírt, hiába hogy nincs időpont a szakrendelésen, amire várok, csak 3 hét múlva lesz. Azt mondta, hogy a jövőhéten lezárja a táppénz időszakot
2022. máj. 18. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:

3

Ez tőled független.

Az álla határozta meg a 2 hetet.

2022. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Allam
2022. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

", mint háziorvos csak 2 hétre adhat táppénzes papírt, "

Semmiféle ilyen korlátozás nincs. nem létezik. A háziorvos hazudott.


1 hónapon felül kell megjelenni szakorvosi felülvizsgálaton, de ha ő úgy ítéli meg, a házidoki tarthat ítéletnapig TP-n.

2022. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én is így tusom. Azért gyanakszom, hogy láthatta a rendszerben, hogy már felmondási idő alatt vagyok, azért nem akar kiírni tovább.
2022. máj. 18. 14:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

" hogy láthatta a rendszerben"


Nem láthatta. még azt sem láthatja állásban vagy-e egyáltalán bárhol. amit láthat az annyi hogy a TB fizetve van-e utánad. De saját magad is fizetheted a TB-t állás nélkül is.

2022. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ennek nagyon örülök, köszönöm! Akkor csak nekem tűnt úgy, hogy tudja, mert gyanús volt a viselkedése. Talán csak sejti akkor. Minden esetre a maradék 2 hétre nem akar kiírni..
2022. máj. 18. 15:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféle munkaügyi dolgot nem lát rólad az orvos. Miért nem? Mert semmi köze nincs hozzá!


Azt sem látja, hogy "a TB fizetve van-e utánad". TB nincs fizetve senki után. A biztosítottság alapozza meg az ingyenes orvosi ellátást, nem pedig a járulék fizetése. Biztosítottnak számít tipikusan a munkaviszonyban álló polgár, függetlenül attól, hogy ki, mit fizet utána, vagy mit sem.


Ha nem állsz munkaviszonyban, és más jogcímen sem vagy jogosult ingyenes orvosi ellátásra, akkor pedig magad után kell fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot (ezt hívja a köznép tb-nek, pedig sosem volt ez a neve).

Ha nem fizeted, és 6 havi járulékösszegnek megfelelő tartozást halmozol fel, azt a NAV jelzi a NEAK-nak, aki "piros lámpássá" tesz az orvosnál. Tehát fizetőssé válik az orvosi ellátásod.


Amit az orvos lát, hogy rendezett az egészségügyi ellátásra jogosultságod, vagy sem. Ha az, akkor "zöld" lámpás vagy nála, ha nem, akkor "piros" lámpás. Piros lámpa esetén sem tudja, hogy miért nem zöld. Tehát az okát nem tudja, de köteles szólni Neked, hogy a rendszer szerint rendezetlen az egészségügyi ellátásra jogosultságod, lehet, hogy intéznivalód van valahol. Mást nem tud rólad ebből a szempontból.

Viszont ma már a keresőképtelen állományról szóló orvosi igazoláson fel kell tüntetni a munkakör megnevezését. Maximum azt tudja, hogy ha dolgozol is valahol, akkor milyen munkakörben.

2022. máj. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!