Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Félek attól,hogy kirúgnak?

Félek attól,hogy kirúgnak?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben figyelmetlenebb voltam,nem teljesítettem annyira jól a minkahelyemen (ennek családi okai is voltak,de az most mindegy.

A főnököm be is hívott a héten elbeszélgetni, hogy nem fejlődök,sokszor hibázok olyanban amit már önállóan átnézés nélkül hibátlanra kéne tudnom megcsinálni és neki kell javítgatnia a munkáimat. Amikor gyakornok boltam ez volt a szokás és ott nem volt gond,de gondolom most már más az elvárás.

Azt mondta összességében nem rossz ahogy teljesítek,de nincs megelégedve 100%-osan és hogy ettől azért még most nem fognak nyilván kirúgni.

Azóta azonban csak ezen kattog az agyam és most már emiatt nem tudok teljesíteni,mert félek hogy kirúgnak. Tegnap éjjel aludni se tudtam és egész nap munkán kívül is ez jár a fejemben, ideges vagyok.

Mit csináljak,hogy ne görcsöljek rá erre az egészre?

Nekem ez a kirúgás dolog borzasztóan gáznak hangzik, a büszkeségem sem tudná lenyelni+amyagilag is földhöz vágna+tükörbe se tudnék nézni többé.

(Fél éve végeztem az egyetemen, ez az első főállásom (irodai))

23N



2022. máj. 20. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Tükörbe se tudnék nézni... Te hülye vagy? Annyi álláshirdetés van, mint a szemét. Kezdj el nézelődni, és ha nagyon szívatnak, dobbants! Ha meg sikerül öszeszeedned magad, és elégedettek lesznek veled, kérj fizetésemelést! 2022 van, nem 2009!
2022. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
85%

Nem érzed magad biztonságban, mert függesz másoktól. A fejedben kellene rendet tenni, a gondolkodásodon változtatni.

A függést, mint okot kellene megszüntetned, mondjuk azzal, hogy folyamatosan képzed magad, és tudod, hogy ha kirúg, átmész az utca túloldalára, és 5 percen belül találsz másik állást, mert jó vagy. Építsd fel magad, szerezz egészséges önbizalmat. Persze ez nem megy egyik napról a másikra, de ha minden nap teszel valamit magadért, akkor el tudod mondani, hogy TE mindent megtettél, ami töled telik. Ez az érzés azt fogja eredményezni, hogy nyugodtan alszol, mert ami rajtad áll, töled függ, az rendben van, azért megdolgoztál. Ami meg nem, az ellen pedig úgysem tudsz tenni, ezért azon felesleges is aggódni.


Nekem pl. olyan keresett szakmám van, hogy a munkahelyemen hívogatnak a fejvadász cégek, hogy nem gondolkodom-e váltáson. A fönököm inkább adott fizetésemelést, csak el ne menjek. Ne tudd meg, milyen nyugodtan alszom. A párom ugyanígy. 15 éve dolgozott egy helyen, baromi jó fizetésért, aztán jött a covid, vele együtt elbocsájtották az emberek 3/4-ét, mesés végkielégítéssel. Amikor el akart volna kezdeni munkát keresni, feltöltötte az önéletrajzát és azt vette észre, hogy naponta 3-4 cég megkeresi. Ö maga el se kezdett keresgélni, mert már az elsö héten volt egyszerre 3 jó ajánlata.


Tedd magad értékessé, hogy a munkáltatónak legyen szüksége rád, és ne fordítva. 23 évesen is lehetsz szorgalmas, motivált, hozd ki magadból a maximumot, mert középszerü munkavállaló, aki épp csak annyit teljesít, hogy ki ne rúgják, van böven. Azt könnyen le tudják cserélni és meg is teszik. Az én fönököm egyszer azt mondta, nem baj, ha valaki fiatal és még keveset tud, ha látja rajta, hogy akar, van benne szorgalom és potenciál, az sokkal többet ér, mint egy motiválatlan, csak a nyugdíját váró 50-es, akinek pedig a kisujjában van a szakma.

De minél jobban görcsölsz, annál rosszabb lesz a helyzet, ezt te is látod. Olvass ilyen témában könyveket, hogyan tudnád magad motiválni jobb teljesítményre, és kezdd el alkalmazni az olvasottakat.

A büszkeségedet meg hagyd a francba.

2022. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem fognak kirúgni, csak igyekezz minél jobban csinálni a dolgod, fejlődj. És akkor eléred azt, amiről az előző beszél.
2022. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
79%

Boldoggá tesz, hogy vannak még olyan értelmes emberek, mint amilyen a 2. válaszoló.


Amúgy kérdező lényeges megértened, hogy a munkahely csak egy eszköz, nem cél.

A munkahely:

- nem baráti társaság,

- nem kocsma,

- nem család,

- nem életed értelme,

- nem a kényszeresség helye,

- nem a lelkizés helye.


Még valami, mert sajnos az ócska, droid képző közoktatásban nem oktatják:


1. El kell kezdened lelkigyakorlatozni (nem vallási) az önbizalmad és a teljesítményed (folyamatos önképzés) növelése érdekében.

2. Új szokásokat kell kialakítanod.

3. Szervezés és vezetés elsajátítása a hétköznapi életedre alkalmazva:

- Szervezéselmélet és gyakorlat

- Rendszertudomány

- Irányítástudomány

- Döntéstudomány

- Optimalizálás

- Minőségbiztosítás és minőségellenőrzés

- Időgazdálkodás

3. Ha még nem stabil a nyelvtudásod, célozd meg az angol és a német nyelv C1-es szintet és adj bele mindent.

Lásd:

beszeljangolul.com, aztán mehet a

[link] (hasznos gyűjtőoldal)

4. Egyetemi képzések, tanfolyamok folyamatos végzése, hogy te irányíts!


Ez a te életed, milliárd-féle lehetőséggel.

2022. máj. 21. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2023. okt. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!