Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kb. reménytelen a változást...

Ha kb. reménytelen a változást elérni akkor is érdemes felhozni a főnöknek?

Figyelt kérdés

Azt nem szeretném megosztani, hogy mivel foglalkozok, nagyjából 30-an vagyunk a munkahelyemen.

Előző nap már mindig lehet tudni a másnapi munkát, és annak mennyiségét.

Ebben a munkahelyben az a legjobb, hogy amint végeztél a rád szabott munkával lehet hazamenni, ha ez 4 óra akkor 4 óra, ha 10 akkor 10 (8 óra 30 perc után túlórát fizetnek)

A fizetés fix akkor is ha nem dolgozod le a 8 órát. (egy 160 órás munkahónapban én átlag 130-140 órát vagyok a munkahelyen, napi átlag 6 órát dolgozok)

A munka megterhelő fizikailag, és részben mentálisan is.

Már nagyon rég volt olyan, hogy 3-4 óra után eltudtam menni.


A legfőbb bajom, hogy mindenki a képességei szerint kapja a munkát, és így van hogy én konkrétan kétszer annyit kapok mint más. A főnök ráadásul próbál ügyeskedni is, hogy keveset ad a lassú embereknek, hogy ne túlórázzanak (de túlóráznak akkor is, csak akkor fejtörést okoz nekik, hogy hogy ne legyen annyira látványos az időhúzás, de megoldják)


A kétszer annyi munkával 8-9 óra alatt szoktam végezni, ez heti 2x van.

(rajtam kívül még 3 ilyen kollégám van aki pörög, nekik is ugyan ez a bajuk)


A fizetés átlagos, és én nyilván azért dolgozok itt mert hazatudok menni (gyerek, és feleségem van, nekem fontos a velük töltött idő)

Nem akarok túlórázni, sokan mondták, hogy lassítsak le, és akkor nem kapok kétszer annyit ha látják, hogy "nem tudom" megcsinálni.

Nem kell a túlóra pénz sem, 50-60 ezerrel keresnék többet, persze jól jönne, de ha az az ára, hogy 10 órát itt legyek akkor nem kell.


Nekem az lenne az elképzelésem, hogy legyen elosztva a munka igazságosan, kapjak ugyan annyit mint a többiek, csak hát én ugye azzal 5-6 óra alatt biztosan végeznék, míg a többiek ha többet kapnának az még több túlóra.

Vagy maradjon így, mert kibírom azt, hogy heti 2x többet kapok mint ők, de akkor nekem is fizessen hó végén ugyan annyit, mert én csak időben vagyok gyors, és itt a munka számít amit elvégzek, és bizony ezeken a napokon két ember helyett dolgozok.


Már az egyik hozzám hasonló cipőben járó kolléga ezt felhozta, és azt a választ kapta, hogy hülyeség, nem dolgozunk mi kétszer annyit, ne mondjuk már.


Idén 2 gyors ember lépett ki emiatt, és emberhiány is van. (legalább 3-4 embert felvenne a főnök, de szinte mindenki elmegy vagy a próba nap után vagy max 1 hónap után)

Én 6 éve dolgozok itt, a leírtak ellenére kedvelem a főnököt, a kollégáim nagy részét is, és a munkahelyet is.


Egyszer hoztam fel neki egy "javaslatot" és arra nagyon megsértődött, hogy én megakarom neki mondani.

Jó viszonyunk ellenére, ha felmondok akkor úgy megsértődik, hogy nem szól az emberhez ha nem muszáj amíg a felmondási időt tölti. (legalábbis mindenkivel ez volt eddig)


Igazából annyi a kérdés, hogy elmondjam neki, hogy mit akarok, vagy ha tudom, hogy valószínűleg nincs eredménye akkor felesleges, és csak mondjak fel?


Lenne hová mennem, de ott viszont 10-12 órákat kell majd dolgoznom, viszont 100-150-el keresnék többet mint itt. (itt meg ha elhúzom az időt se keresnék annyit 10-12 órában)



2022. máj. 21. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha meg senki nem jelezte volna fele a problemat, akkor azt mondanam beszelj vele. De igy nincs ertelme. Masok megprobaltak, sikertelenul, el is mentek.

Ha jol olvasom ki a soraidbol, akkor neked a csaladdal toltott ido fontosabb a penznel. Ezt viszont itt kapod meg.

De ugyanakkor ugy tunik, h mar tele a ... a rendszerrel, szoval szerintem elobb-utobb ebbol valtas lesz.

2022. máj. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
tl;dr
2022. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!