Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mitévő legyek, ha túl ügyetlen...

Mitévő legyek, ha túl ügyetlen vagyok a munkahelyeimen?

Figyelt kérdés

Eddig öt munkahelyem volt a diákmunkákat is beleszámolva, de sajnos egyiknél sem remekeltem. Mindenhol én voltam az, akire nem mertek semmit bízni, mert túl lassú/ügyetlen/értetlen vagyok, csak azért tartottak meg, mert nem volt munkaerő, és még én is jobb voltam a semminél. Jelenleg egy gyárban dolgozom már körülbelül két hónapja, ahol mindenki nagyon segítőkész velem, attól függetlenül hogy hetente több kisebb hibát is vétek, egyszerűen rosszul esik, hogy ezeknek a kedves embereknek kellemetlenséget okozok a lassú felfogásommal. Ha esetleg leszidnak valamiért, rögtön letargiába esek, és hetekig ezen szorongok, viszont otthagyni semmiképpen nem akarom, nem szeretnék teher lenni a szüleim vállán. Az egyetemet is azért hagytam abba, mert egyszerűen képtelen voltam a tanulmányaimra fókuszálni, nem tudtam koncentrálni, a tankönyvek olvasásánál pár mondat után nem tudtam felidézni mit olvastam, tanórákon már az első negyed óra után elvesztettem a fonalat, annak ellenére, hogy nagyon érdekelt maga a szak, és korábban sokat álmodoztam róla, csak egyszerűen maga a szak túl nagy falatnak bizonyult számomra, bármennyire is fájó volt ezt anno beismernem magamnak. Annyira szívesen jelentkeznék egy könnyebb egyetemi szakra, de ha ekkora problémáim vannak a tanulással, feleslegesnek érzem. Igazából már az is elég lenne számomra, ha olyan munkahelyet találnék ahol értékes munkaerőnek számítanék, de jelenleg erre sem látok esélyt.

Szerintetek mit tudnék csinálni? Keressek egy másik, ennél is könnyebb munkát, esetleg a koncentrációs képességemet javítsam valahogyan? Már ADHD-ra is gondoltam, elég sok tünet egyezik, de nyilván nem akarom magamat diagnosztizálni, szerintetek ezek alapján érdemes lenne kivizsgáltatnom magamat?

Bocsánat, nem akartam magamat ennyit sajnáltatni, csak azért írtam le mindezt, hogy kicsit tisztább legyen a kép :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

22/L



2022. máj. 21. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ne izgasd magadat emiatt.Ha valami problémájuk lesz veled úgyis szólnak a melóhelyen.

Nem te leszel az első és utolsó ember aki nem ért a munkájához.

2022. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig vagyok így egy új munkahelyen. Egész egyszerűen nem tudok fejben ott lenni, folyton álmodozom és máshol járok.
2022. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez tényleg lehet ADHD. Mondom én, akinek ez van. Talán autizmus is, DE azt talán egy kicsit erősnek tartom csak az olvasottak alapján. Kérj időpontot egy szakembernél, és ha beigazolódik, kapsz tök jó tabikat rá.


7 éve dolgozok vendéglátásban (ahol feszített tempó, koncentráció, gyors reakció, stb szükséges)

2022. máj. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Túl szigorú vagy magaddal!

Biztos, hogy nem vagy béna.

2022. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Lehet hogy megpróbálom azt, amit a hármas ajánlott, és kivizsgáltatom magamat, bár azt hallottam, hogy az ADHD-t macera kivizsgáltatni, mivel kevés helyen csinálják, de valahol el kell kezdeni végülis :D Nem lennék a gyógyszerek ellen sem, ha segít, mert úgy érzem ez az állapot fel fog emészteni.
2022. máj. 21. 22:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Mintha engem jellemeztél volna, igaz én egy helyen vagyok évek óta, de nincs olyan hét, hogy ne hibáznék.

Érdemes lenne kivizsgálására menned, ezt valami szervi ok is okozza. Vérvételen mikor voltál?

Mert nálam pajzsmirigy alulműködés romlása okozza, ami a szellemi teljesítményre is rányomja a bélyegét (orvosokhoz most kezdtem el járni)

Érdemes lenne egy alaposabb vizsgálatra menned.

2022. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen evvel én is így vagyok, három műszakban nyomom. Nehezen tanulok és sokat kapok miatta, de nem tehetek róla. Nem tudom mit kellene tenni, mert fogyatékos meg autista sem vagyok. IQ-m 100 kb, szóval alacsony intelligenciájú sem vagyok. Bánt a dolog nagyon.


Csak elegem van, hogy minden nap sírva megyek haza, mert nem tudom adni amit más kollégám csípőből lehoz 7 órában simán...

2022. aug. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanez van velem is, kb. 10 hónapja vagyok a mostani helyemen, de legutóbb ooyan hanyag munkát végeztem, hagy kaptam egy elég leb@szós emailt, megjegyzem teljesen jogosan, mert utólag tényleg gyatra munka volt.

Én munka mellett egyetemre is járok, így sokszor egyszerre tanulok is meg dolgozok is, ami biztos bekavar, de általánosságban is érzem, hogy gyenge vagyok.

Figyelmetlenség az oka és hogy nem vagyok elég alapos, sokszor összecsapok mindent, hogy minél gyorsabban befejezettnek könyveljem el magamnak.

2022. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta, kérdező?
2023. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!