Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért bírom minden munkahelyen...

Miért bírom minden munkahelyen csak max. 2 évig? Csak rossz helyeket fogtam ki eddig, vagy bennem lehet a hiba?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, és ez az 5. munkahelyem, 10 éve dolgozom.

Bármennyiszer próbáltam egy egy adott helyen, egy idő után megutáltak a kollégák, noha soha nem túrtam senkit ki, nem vagyok személyeskedő stb. stb. talán maximum kissé szürke és szótlan. Inkább alázatos vagyok mintsem nagyképű, arrogáns.

Irodai munkáról beszélünk, asszisztensi, szervezői, kisfőnöki munkakörök.

A családomban ez teljesen érthetetlen, hozzá vannak szokva hogy 10-20 évig egy helyen van valaki...

2 dolog jött ki eddig: kiutáltak a kollégák, ellehetetlenítették a munkámat, így magamtól kellett menjek. Vagy pedig egyszerűen rájöttem, hogy mennyire gázul működnek a dolgok az adott helyen, és olyan szinten elveszítettem a motivációt, hogy már nem nagyon érdekelt a munka. Elvégeztem, de csak annyira amennyire épp kell. Ilyenkor mindig elkezdtem másfelé nézelődni, hátha....


A családom azt hiszi, velem vannak gondok, hogy ilyen gyakran váltok. Pedig vagy a fenti okok vannak, vagy azoknak egy része + egy egy időközbeni interjún vagy szimpatikusabbnak tűnő helyet találok, ahol még több pénzt is ígérnek.

Fontos: csak akkor járok interjúra, illetve nézek munkákat, ha már megtört bennem valami az adott cégnél, ez rendszerint az első ott töltött év után fordul elő.


Én tartom magam ahhoz, hogy egyszerűen nem volt szerencsém és nem találtam meg még a megfelelő helyet, noha ezt a családomban senki sem érti meg .


Mit tudnék tenni, hogy megtaláljam végre azt a munkahelyet, amelyben jól érezném magam? Már vállalkozáson is gondolkoztam, hogy végre ne mások pénzét keressem, és a saját magam főnöke legyek, de az sem egyszerűbb, + jelenleg még kevés a kezdőtőkém is.



2022. máj. 26. 08:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélgess a tágabb környezetedben élőkkel, hogy ők hogyan érzik magukat a mhelyen, milyen a környezet, a feltételek stb. Az első munkahelyem volt szar és nálam az állította be a mércét. Távolabbi ismerősöktől kezdtem el hallani a dolgokat, hogy náluk ez meg az van (uabban az ágazatban dolgoztunk, így össze lehetett hasonlítani) és csak idővel esett le, hogy milyen a munkahelyem. Simán lehet, hogy nem veled van a baj. Az ilyen 10-20 évig egy helyen emberek véleményére meg nem kell adni... Teljesen irreális a mai világban. Plusz nyilván, aki meg tud 1 helyen maradni annyi ideig, az nem vár el sokat a munkahelyétől.
2022. máj. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
"hogy egyszerűen nem volt szerencsém és nem találtam meg még a megfelelő helyet, noha ezt a családomban senki sem érti meg" - szerintem erről lehet szó. Egy 100 évvel ezelőtti könyvben olvastam egy angol mondást (már nem tudom eredetiben), amelynek körülbelül az volt az értelme, hogy "minden ember alkalmas valamilyen munkára - a gondok abból erednek, hogy a legtöbb ember nem a megfelelő helyen van" és másik régi mondás: "the right man in the right place". (A right-ot itt megfelelőnek fordították.) Hajlok arra, hogy (részben) az iskola és család bűne is ez a helyzet, meg persze ott a csoportnyomás - mindenki mindenféle elvárást támaszt az emberrel kapcsolatban. Sokszor a család az egyik legrepresszívebb tényező, némely ember ezért arra jut, hogy meg is szüntesse (vagy legalább szüneteltesse) a családjával való kapcsolatot. Mondják (nálam okosabb emberek), hogy sok embernek rossz az önismerete is (amit megint nem tanít az iskola, általában a család sem), igazából maga sem tudja mit akar (ugye erre már megint régen rájöttek: Gnóthi szeauton...) Ezzel együtt talán jó, ha valaki többmindent lát, össze tudja hasonlítani őket. Régebben halottam egy történetet, hogy egy nővel az erőszakos apja orvosi egyetemet végeztetett el. A nőnek sikerült, el is tudott hamar helyezkedni - de 5 év után rájött, hogy ő plüssjátkkészítő akar lenni. Szerintem jól döntött, mert így csak kb. 30-35 éve ment az életéből - nem pedig a halálos ágyán jött rá, hogy kár volt élnie.
2022. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Az elképzelhető, hogy maga a munka azért nem tetszett egy idő után sehol, mert még nem találtad meg a számodra megfelelőt, viszont ahhoz neked is lehet közöd, hogy többször is kiutáltak a kollégák.
2022. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Én 5.munkahelyem hagytam ott,most munkát keresek..25F
2022. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Kb az összes magyar munkahely,egy trágyadomb.

Tehát nem csoda, ha megutálod őket igen hamar.Ami jó munkahely, oda nem keresnek embert, csak ha valaki kihal, mert azt senki nem akarja otthagyni

Másik ok, hogy ha alázatos vagy, a disznók ki fognak túrni. Akár van okuk, akár nincs. Ez a magyar hányadék mentalitás.

2022. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a választ.

akkor marad a tovább keresgélés.


Utsó: egyenlőre magyarországhoz köt minden, ebből kell főznöm.

2022. máj. 27. 08:10
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is az 5-el értek egyet. Dolgoztam kicsi, nagy munkahelyen, de mindegyik tràgyadomb volt. Sok nyomi "kolléga", zéró összetartàs, széthúzàs, klikkesedés, egymàs fúràsa. Kukàzhattam az eredeti szakmàmat (2 diploma). Valószínûleg màr régen külföldön élnék, ha nem talàltam volna meg a szàmítàsom egy teljesen màs területen.
2022. máj. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
En 4-5 evig birom egy munkahelyen az se jobb
2022. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

akkor eddig levonhatjuk azt, hogy ma már nem az a módi, hogy valaki 10+ évig dolgozik egy helyen.

Amikor egyébként járok állásinterjúkra, minden helyen megkérdezik főleg a HR.esek, hogy miért váltok ilyen gyakran helyet (az ilyen gyakran az tényleg 2 év kb)

Erre mi a jó válasz szerintetek? Eddig az alábbiakat mondtam:

- költözés miatt (pl vidékről pestre)

- magasabb pozíció / bért kínáltak


A költözést megértik, de a magasabb bérnél pl, kaptam olyan kérdést, hogy ha ide felvesznek ahol éppen interjúztatnak, és 2 hét mulva valakitől kapok egy magasabb bérajánlatot, akkor élek is vele és megyek?

Erre azt szoktam mondani, hogy nem, mert egyrészt vagyok annyira tisztesságes, másrészt pedig amíg jól érzem magam egy helyen, addig nem keresek mást. Ez egyébkánt tényleg így van. De ilyenkor már nincs őszinte mosoly az arcokon....

de b/**sszus mit várnak? Pénzből él mindenki!

2022. máj. 31. 07:53
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már a lerablóiddal légy szolidáris. A helyes hazugság ezeknek pl.: nem minden a pénz, a jó kollegiális légkör legalább annyira fontos egy második otthon esetében. Ettől a válaszodtól majd garantáltan lehidalnak.
2022. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!