Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állást ajánl. Hogy rázzam le?

Állást ajánl. Hogy rázzam le?

Figyelt kérdés

Nemrég felmondtam a munkahelyemen, ahol volt egy ügyfél, akivel mindig én foglalkoztam. Mikor megtudta, hogy felmondtam, elhívott egy kávéra, azt gondoltam a félbemaradt projektünk jövőjéről lesz szó, de állást ajánlott.

Igazából jelenleg nem keresek állást, mivel benne van, hogy 1-2 hónapon belül elköltözök messzire (200 km), de a vállalkozás indítását is régóta tervezem.

Sajnos akármilyen kedvesen utasítottam el, akármilyen kibúvókat kerestem, mindig talált valamit, amivel kifogásolhatta a nemleges válaszom, és a hátam mögött intézkedett.

A minap felhívott, hogy beszélt a cég legfelsőbb vezetőjével és kért nekem egy időpontot hozzá interjúra. Hiába utasítottam el, ő már leszervezte, csak miattam ide utazik a nagyfőnök, beszéljek vele.

Azon gondolkodtam letiltom a számát, aztán messziről elkerülöm, úgysem tudja hol lakok, de akkor a folyamatban lévő projektünknek is lőttek, ami neki is nagy veszteség lenne, és nekem is jól jönne az a pénz, amit adna érte.


Nem tudom hogyan lehetne leállítani. Mintha meg sem hallaná, hogy nem akarok ott dolgozni. Nem is az én szakmám. Ő meg már teljesen beleélte magát a dologba. Ő is valami kisebb főnök a cégben. Már azt is kitalálta, hogy páromnak is intéz munkahelyet, hogy ne nekem kelljen hozzá költöznöm, hanem ő jöjjön ide, én meg maradjak.



2022. máj. 26. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minek akar ennyire segíteni? Ha valaki ilyen erőszakos tuti van valami a háttérben
2022. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjál olyan fizetési igényt amitől a füle is kettéáll.

Vagy elveszi a kedvét vagy jól megszeded magad.

2022. máj. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%
cool story bro
2022. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el az interjúra és ha úgy alakul nyugodtan mond el hogy ez igazából nem a te ötleted volt és csak udvariasságból mentél el, ha már miattad oda megy. Remélhetőleg ő meg fogja érteni az indokaidat, esetleg azt is mondhatod hogy a közel jövőben biztosan elinditod azt a saját vállalkozást, ami mellett nem lesz időd hogy még egy helyen dolgozz, szerintem kevés az olyan hely ahová felvesznek úgy, hogy előre tudják a közeljövőben fel is mondasz.
2022. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!