Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbidő alatt szabadság?...

Próbidő alatt szabadság? Lehetséges? Rossz szemmel nézik?

Figyelt kérdés

Április elején kezdtem, lassan 2 hónapja vagyok a cégnél. Azonban befizettem még korábban egy edzőtáborba, ami miatt június végén 2 nap szabit kéne kivennem. Illetve nyaralni is tervezünk menni, július első hetében (barátom munkahelye miatt ez a legkésőbbi időpont a nyáron, amikor tudunk menni).


Kellemetlenül érzem magam ezek miatt, ráadásul itt 6 hónapos a próbaidő. Mennyire nézik ezt rossz szemmel?



2022. máj. 27. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nincs általános válasz.

Próbaidő alatt nem kötelező szabit kiadni, de lehetséges.

2022. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Ezeket az állásinterjún szokás tisztázni. Eddig még minden helyemen kaptam nyárra szabit a próbaidő alatt, de előre szóltam. Volt, ahol direkt kérdezték is, hogy van-e előre befizetett nyaralásom.

Viszont ezen felül nem volt pofám kérni, és szerintem nem is szívesen adnak.

2022. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Bár a hosszabb szabadságokat nem szokták ilyenkor jó szemmel nézni, de ha pár napra elmennél a 6 hónap alatt, az teljesen oké. Mondjuk illik róla minél előbb szólni, hogy úgy tudjanak veled tervezni. A 2 nappal nem hiszem, hogy gond lenne, az utána lévő egy hetes nyaralás meg majd kiderül, beszéld meg a főnököddel.
2022. máj. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 hónap alatt már kiderült, hogy elég jól dolgozol. Amit kérsz, az nem sok. Csak szólj időben, hogy ezt szeretnéd, és lehet-e, jó eséllyel rábólintanak. Egyáltalán nem ciki vagy pofátlanság.
2022. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

nálunk van egy senki által el nem ismert sehol le nem írt de kőkeményen betartott szabály: aki próbaidős és szabit venne ki vagy beteg lesz, annak azonnal hello van.

Menjen szabira még aznap megy neki a levél.

Betegség detto.

2022. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért fél év az fél év. Itt nem 1 hónapról van szó. Nem arról van szó, hogy kezdés után két nappal már szabadságra akarsz menni. (Bár vannak okok, amikkel az is megindokolható.)

Az meg teljesen természetes, hogy a többség nyáron veszi ki az éves szabadságot. Ha valahol ennyire nem rugalmasak, akkor bocs, hogy ezt mondom, de az a munkahely annyit is ér. Nehogy már nyáron könyörögni kelljen azért, hogy másokhoz hasonlóan te is nyaralhass.

2022. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz szemmel nézik. :) Jar a szabi 6 hónapra számolják. Neked nem tudom mennyi, amikor beleptel gondolom elmondtak. 2 nap szabi simán mivel ki us kell majd venned gondolom ha közszfera.
2022. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"hogy másokhoz hasonlóan te is nyaralhass."


És azt honnan veszed hogy mások nyaralnak a nyáron?

2022. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt inkább már az állásinterjún kellett volna letisztázni, hiszen pénzed van a dologban.
2022. máj. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a korrekt , ha jó előre megbeszéled ezt a főnököddel. Én probaido alatt

2 hétre is elmentem, egész egyszerűen azért mert jóval előre jeleztem hogy a vizsgaidőszak miatt ez nagyon szükséges lenne nekem.

2022. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!