Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lesz velem később?

Mi lesz velem később?

Figyelt kérdés

Egyetem előtt kihagytam egy évet, hogy tudjak pénzt gyűjteni, és jobban el tudjak gondolkodni azon, hogy mit is szeretnék igazán tanulni. Lassan letelik ez az év, de ezalatt nagyon sokat csalódtam magamban. Úgy gondoltam az elején, hogy ezt az időt egy helyen ki fogom húzni, ehelyett 11 hónap alatt 5 helyen is megfordultam, igaz munkaközvetítőn keresztül, mint egyszerűsített foglalkoztatott, és mindig határozott időre szóltak a szerződések. Volt, hogy lett volna lehetőség hosszabb ideig is egy helyen maradnom, de örültem, ha túlélem azt a 2-3 hónapot, többet képtelen lettem volna maradni. Ezalatt a 11 hónap alatt dolgoztam gyárban, voltam konyhai kisegítő, és árufeltöltő. Ezek a munkakörök viszonylag könnyűek voltak, mégis mentálisan annyira megterhelő volt számomra a folyamatos szorongás és félelem attól, hogy mikor rontok el valamit, vagy mikor szidnak le, hogy minden esetben csak ilyen rövid ideig bírtam egy helyen megmaradni. Azért váltottam ilyen sokszor, mert abban reménykedtem hogy máshol majd jobb lesz, és megszűnik a szorongás, de mindenhol ugyanez volt. Ráadásul emiatt elég rossz munkaerőnek számítottam, hiszen nem a munkára koncentráltam, hanem arra, hogy megfeleljek a többieknek, és ne rontsak, éppen ezért pont ezt a két dolgot nem sikerült elérnem. Ráadásul a legtöbb helyen tök rendesek voltak velem, de ha már kaptam egy leszidást, rögtön kétségbeestem. Most picit el vagyok keseredve, hiszen ha minden jól megy, szeptembertől egyetemre fogok járni, aminek az elvégzése után sokkal nehezebb munkát fogok végezni, éveken és nem csak hónapokon keresztül mint most, de nem tudom hogy fogom ezt bírni mentálisan. Most eldöntöttem, hogy kezdenem kell valamit magammal, mert a munka mégis csak az életem részét fogja képezni később, és nem élhetem le félelemben azt. Szerintetek mit tudnék tenni annak érdekében, hogy ne legyek ilyen mimózalelkű, és kicsit strapabíróbb legyek?

Köszönöm ha segítetek! :)

20/L



2022. máj. 28. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Pszichológus. Vagy valami öntréning. Mert az ilyenek mint te vannak a tápláléklánc legalján. Örökre csak egy senki leszel mindenkinek, akit xarba se néznek.

És igazuk is van, mert amíg így viselkedsz, semmit nem lehet veled kezdeni.

Valószínűleg már az egyetemen kifogsz bukni, mert ott is állandó próbatétel van. A rengeteg dolgozat, zárthelyi, gyakorlati óra, a 4 havonta lévő 8-12 vizsgáról ne is beszéljünk. Meg a bukásokról, a csúszásról, sok tanár megalázó viselkedéséről.

2022. máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem ezen múlik. Ezeken a helyeken hülyék dolgoznak, akik sosem tanultak vezetési ismereteket, nem tudnak kommunikálni, se semmit...


Rakd ezeket szépen jó tapasztalatként. Ezért kell tanulni, hogy ne ilyen gyökerekkel kelljen dolgoznod, illetve ha egyszer vezető pozícióba kerülsz, akkor tudj helyesen, asszertíven kommunikálni. Nagyon fontos dolgok ezek, ami az ilyen aljamunkáknál mindog ott van. Kell ez a tapasztalat mindenkinek.

2022. máj. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el! Szerintem ott rontottad el, hogy nem adtál elég időt magadnak egy-egy munkahelyen. Az eleje mindehol rázós, a szorongás normális, meg az is ha elrontasz valamit, és igen az is, hogy leszidnak, mert a hibákat sehol nem nézik jó szemmel. De a szorongás csak idővel enyhül, akkor amikor már rutinból csinálod a munkád. Pont azzal rontasz a helyzeten, ha más munka után nézel, mert akkor nem hagysz esélyt hogy a szorongás idővel enyhüljön, így sikerélményed se lesz, emiatt meg motivációd se marad.

Keress egy helyet, amit úgy érzel, bele tudnál idővel rázódni, ha leszidnak próbálj odafigyelni, hogy mit csinálj másképp és ne vedd magadra. Ha kibírod a nehéz kezdetet, utána jobb lesz.

2022. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-nak van igaza. Te még nem tudod, hogy bármilyen életkorban, bárhova mész dolgozni, az első pár hét nehéz és rossz. Mert még új a hely, a munka, a kollégák. Mindennek a kulcsa a megszokás. Garantáltam könnyebb lesz később, csak türelmesen ki kell várni.
2022. jún. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!