Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi esélyem van home...

Mennyi esélyem van home office munkahelyet találni főállásban?

Figyelt kérdés

Jelenleg is home office-ban dolgozom, de diákszövetkezeten keresztül, mert még tart a jogviszonyom.


Közgazdász az alapszakos végzettségem, nemrég az okleveles közgazdász (mesterképzés) államvizsgám is sikerült, mellette van grafikus képesítésem és társalgási szintű, biztos angol nyelvtudásom.


Ennek ellenére nézek teljes munkaidős állásokat, és szomorúan látom, hogy nagyon soknál kikötés, hogy ott legyek. Az egyikhez, ami olyan otthon végezhetőnek tűnt (online marketing) például egyenesen országot kellene váltanom, ráadásul Lengyelországba nőként végképp nem szeretnék kiköltözni. Most egy faluban lakom, és nem tervezem innen elköltözni, mert akkor sem szerettem nagyvárosban lenni, amikor az egyetem miatt ott töltöttem a napjaim jelentős részét. Nekem az online oktatás is hatalmas megváltás volt, úgy vettem észre, hogy kevésbé vagyok fáradt (persze, mert nem kellett utazni), és jobban tudtam fókuszálni a feladataimra.


Engem őszintén nem érdekel a fiatalos belvárosi iroda, különböző támogatások (pl. lakhatási), és azt sem várom el, hogy bármilyen pótlékot is kapjak, amiért saját eszközt használok home office-ban, valamint én fizetem az internetet. Sőt, még a jövedelem szintjénél is előrébbvalónak tartom, hogy legalább heti 2 napot lehessek home office-ban, de a legjobb az lenne, ha végig dolgozhatnék így.


Egyrészt a bejárás nehézsége miatt gondolom így, másrészt azért, mert mindig is intovertált ember voltam, aki sokkal jobban tud összpontosítani, ha otthon, a megszokott, barátságos környezetében dolgozhat vagy tanulhat. Sajnos emberek között, főleg tömegközlekedésen még szorongok is.



2022. jún. 14. 13:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezekkel a végzettségekkel fogsz találni.

A magyar munkahelyeken alapvetően egyébként az hátráltatja az otthoni munka elterjedését, hogy a magyar főnök nem szívesen mond le arról, hogy nap nap után b...ogathassa a beosztottját a munkahelyen.

2022. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1 Remélem.


Sajnos amúgy home office-ban is megoldják, és amúgy írásban vagy telefonon is tud fájni, ha olyan stílusban beszél velem. Mondjuk szemtől szemben még rosszabb lenne.

2022. jún. 14. 13:13
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

"mindig is intovertált ember voltam"


Ezért kéne néha kimozdulnod a konfortzónádból és nyitni a világra, mert ha te nem próbálkozol a helyzet egyre rosszabb lesz és egyre jobban elvágod magad a külvilágtól, ami nem egészséges.


Jelenleg ismerked és barátkoznod kéne, ami nehezen megy online kollégákkal.


"Sajnos emberek között, főleg tömegközlekedésen még szorongok is."


Ez 100x rosszabb lesz, ha nem teszel ellene valamit. Életed végéig nem élhetsz egy burokban.


Én is szeretem a home office-t és nem ezt irigylem tőled, de a jelenlegi helyzetedben neked a lehető legrosszabb döntés lenne a home office...

2022. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3. Köszönöm, de nem hinném, hogy ez segítene. Ha belegondolsz, az általános iskola és gimnázium 12 évében, valamint az egyetemen kb. 4 évig kitartóan bejártam, emberek közé. Illetve a Covid előtt olyan munkahelyeim is voltak, ahol ott kellett lenni. Ennek ellenére a személyiségem nem változott meg, sőt, amikor bevezették az online oktatást, úgy éreztem, mintha újjászülettem volna.


Illetve, nem rosszból, de egy extrovertáltnak sem írnál olyat, hogy márpedig meg kell próbálnod félévig home officeban dolgozni, és hanyagolni az ismerkedést, baráti találkozókat is - mert neki meg pont ez lenne a kínzás.

2022. jún. 14. 13:20
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Ezzel a végzettséggel elég könnyű szerintem. Minen nagyobb multinál van már legalább heti 2 nap. Van, ahol több.
2022. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy extrovertált vagyok, mégis a ho-t preferálom. Nem azért, mert beszarok, ha emberekhez kell szólnom, hanem mert hülye lennék több effortot tenni a logisztikába, ha máshol enélkül is megfizetnek. Hülyeség az introvertáltságra fogni.
2022. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

4#


Tudom, de van különbség a introvertált és a "emberek között, főleg tömegközlekedésen még szorongok".


Az nem baj, ha neked az a kikapcsolódás, hogy hétvégén egésznap otthon vagy, pihesz és úgy érzed ennél nincs jobb, de ha nem akarsz emberek közé járni és kényelmetlenül érzed magad, meg szorongasz emberek között az már nem az introvertált kategória.


Ezt már kóros szorongás kategória.


Ha nem írtad volna le, hogy szorongsz emberek között, akkor nem kötekednék. Tehát nekem nem az introvertáltsággal van a bajom ebben az esetben, mert az hogy valaki introvertált nem jelenti azt hogy szorong. Ez a része nem normális. Ezen kéne javítani.

2022. jún. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

#7

Köszönöm, hogy leírtad helyettem is.

A szociális fóbia nem introverzió, az introvertáltak normálisan működő, normális emberek, kisebb társas igénnyel. Jó, hogy már nem a hormonzavarost keverjük az alacsony libidójúval, kb annyi köze van a kettőnek egymáshoz.

2022. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7 #8. Tudom, hogy nem ugyanaz a kettő, ettől függetlenül ugyanazon emberre mindkettő lehet igaz. Ugyanúgy lehet egy alapvetően introvertált ember is szorongó.


Például már akkor is az egyéni időtöltést, maximum a kisebb társaságot preferáltam, mielőtt a szorongás az életem része lett. Hiszen az később jött. Oviban is az a gyerek voltam, aki szívesebben rajzolt vagy épített egyedül, mintsem a társaival futkározzon, pedig akkor még teljesen magabiztos voltam, rendben voltam magammal. Milyen jó is volt...

2022. jún. 14. 13:46
 10/18 A kérdező kommentje:
#6. Igen, ezt is írtam. Az utazás fárasztó, akár tömegközlekedsz, akár vezetned kell, és figyelni a forgalomra. Főleg, ha messze van a munkahelyed. Inkább annyival többet dolgozom, mint amennyit utazásra fordítanék.
2022. jún. 14. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!