Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy állásinterjún körbevezettek a helyen, és amit láttatok, az alapján döntöttetek úgy, hogy inkább nem akartok ott dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen jellegű munka lett volna, és mit láttatok?

Nekem még nem volt, ismerősömnek igen. Éttermi konyhában látott higiénikai problémákat, meg embertelen hajtást, így inkább megköszönte a szemléltető tájékoztatást, és diszkréten közölte, hogy nem érdekli az állás.

Azt amúgy nem is értem, hogy miért nem vezetik minden helyen körbe az embert. Szerintem alap dolog kellene, hogy legyen.



2022. jún. 21. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen, állami egészségügy, a főnök bemutatott a dolgozóknak, beléptem a helyiségbe, szemükbe nézve normál hangerővel köszöntem, válasz: néma kuss, ellenséges pillantásokkal 👌 A munka is szar lett volna, a pénzt addig is tudtam, hogy szar lesz, ez a fogadtatás csak felrakta az i-re a pontot.
2022. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem, direkt a jobbik részen szoktak körbevezetni.
2022. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2: Már ahol. Persze igaz, egy igazi dörzsölt, manipulatív főnöknek gondja van rá, hogy a delikvens minél tejben-vajban fürdőbbnek lássa a helyet. Esetleg még külön meg is kéri a dolgozókat, hogy nevessenek és mosolyogjanak, amikor elhalad ott az intejrúalannyal.
2022. jún. 21. 10:19
 4/14 Shaddark ***** válasza:
90%

"Esetleg még külön meg is kéri a dolgozókat, hogy nevessenek és mosolyogjanak, amikor elhalad ott az intejrúalannyal."


:O :)


Nálunk csak ígérgetni szoktak mindent, csillagos ég meg ilyenek.

Mondjuk próbaidőben még adnak is valamit, aztán nincs rá pénz / vegyél magadnak :)

De itt mondjuk nyugodtan körbe jöhet bárki, jó fejek vagyunk meg mosolygósak.

2022. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Dolgoztam gyárban ahol sok ember visszavonta a jelentkezését a körbevezetéskor. Nem azért mert a gyár lett volna gáz, hanem mert a plázacicák rájöttek, hogy ez nem nekik való.



"főnöknek gondja van rá, hogy a delikvens minél tejben-vajban fürdőbbnek lássa a helyet."


Ez nettó hülyeség. Mivel próbaidőben kiderülne az ilyen átverés, az új ember pár nap után úgyis elmenne, és a bérét így is ki kellene fizetni, tehát az ilyen főnök nem dörzsölt hanem hülye mert csak anyagi veszteséget csinál.

2022. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5: Olyan is van, hogy a próbaidő alatt is igyekeznek a dolgozóval a normálisság látszatát kelteni, és csak utána -amikor már nem tud csak úgy egyik napról a másikra felmondani- kezdik el a prosztóskodást. Erről is tettem már fel kérdést.

Másfelől meg sok munkahely kap valami támogatást a próbaidős dolgozók után, és tudatosan cserélgetik az alkalmazottakat egyes posztokon havonta. Én is fordultam már meg ilyen helyen 3 éve. És azóta is folyamatosan kint látom a hirdetést, hogy embert keresnek.

2022. jún. 25. 10:23
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Jelentkeztem egy banki állásra. Semmi komoly, inkább mások munkáját kellett volna segítenem, gyakornokként. Úgy volt meghirdetve, hogy naponta 4 és 8 órát is lehet vállalni. Én a 4-re pályáztam, egyetem miatt. Írták is a hirdetésben, hogy egyetemistákat is várnak.


Kiderült aztán az interjún, hogy csak 8 órásra keresnek embert (de nem ezt írták), viszont valószínűleg 8 órát nem tölt ki a munkám, szóval akár telózhatok is egész nap, csak legyek ott, mert biztonsági okokból fix létszám van. Igen ám, de ez azt jelentette, hogy a vizsgáimra sem biztos, hogy kaptam volna szabadságot, hiába nem volt úgy igazán munka. Azóta már vagy 3x meghirdették a pozit (kevesebb, mint egy év alatt), nekem pedig lett jobb munkám, ráadásul home office.

2022. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, egy nyomdában.
2022. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: És mit láttál?
2022. szept. 24. 10:56
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit láttam, semmi nem tetszett. Sokkal inkább fizikai/megerőltető volt, mint gondoltam, sokkal zajosabb is. Az is terhes lett volna nekem, hogy mennyire szorosan kell együttműködni más kollégákkal, illetve mennyire gyorsan kell váltani a feladattípusok, helyszínek között a csarnokban. Ennél én sokkal kevésbé tempós munkát akartam és kevesebb interakciót emberekkel. Sokkal lepusztultabb volt egészében is a hely, mint amire az előzetes telefonbeszélgetés vagy emailezés alapján számítottam. A hr-es se hr-es volt, csak egy dolgozó, aki mellesleg interjúztat, egyáltalán nem volt profi. Plusz jó szar fizetés lett volna. Kihagytam.
2022. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!