Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állatorvos szakma Mi kell...

Állatorvos szakma Mi kell hozzá? Mennyire éri meg itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki!

Adottak a kérdések, amit fentebb is feltettem. A szak benne van az elképzeléseim közt, hogy szeretnék elhelyezkedni benne. Mit érdemes tudni róla? Nagyon szívesen hallgatok meg tapasztalatból eredő tanácsokat. A tanulmányi eredményeim eddig jól alakulnak, viszont nem tanulok sem biológiát, sem kémiát. Ez biztosan nagy hátrány. Biológiát egyébként biztosan érteném, mert érdekel is, viszont a kémia számítási részei bizonytalanok eddig számomra. Bár biztosan meg tudnám tanulni, ha kellene. Várok minden választ, akár személyes tapasztalatokat is! Előre is köszönök minden választ.



2022. júl. 1. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Emelt biosz érettségi és emelt kémia érettségi kell hozzá. Tavaly 437 pont kellett a bejutáshoz, fizetősön 412.
2022. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen középiskolába jársz hogy nincs biosz, kémia? Bármilyen orvosi szakra mész, a biológia érettségi alapkövetelmény. A követelmény magas, a plusz pontok sokat számítanak, ajánlott emelt érettségit tenni belőle.

Egyébként egy másfél perces keresés eredménye:

Leírás - [link]

Követelmények - [link]

2022. júl. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

- Emelt biológia és emelt kémia kötelező feltétele az érettséginek

- az alapozó tárgyakból is egynéhány ezekre épül

- 11 félév, 14 félévet támogat a magyar állam, fizetősön 1 félév körülbelül 1.500.000 forint körül mozog utolsó emlékeim szerint

- bármely szakmával a kezedben éhenhalhatsz, arra hogy megéri-e, nincs egzakt válasz, mert azután, hogy elvégezted az állatorvosit legalább 10 egymástól tök eltérő szakterületen helyezkedhetsz el

- Magyarországon különben jól el lehet helyezkedni szinte az összes szakirányon

- Elvégezni az egyetemet szerintem mindenképpen nehéz, ha jól tanul az ember, ha szerencsés akkor is. Könnyen nem fog menni.


Személyesen véleményem minden ilyen kérdés alatt, hogy "hát próbáljuk ki", "hátha összejön" hozzáállással szinte ne is fogjon bele senki, mert sokszor azok is feladják, akik szívből szerették volna. Ez a szakma, egy HIVATÁS is, lelkület kell hozzá, akarat és elszántság a nem rövid képzés után is, egész életedben.

2022. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
*kötelező feltétele a felvételinek
2022. júl. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És hogyan akarsz orvos lenni biosz kémia nelkül??

Hány éves vagy? Nem bántásból


..


....

2022. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, és az említetteken kívül még a matematika, a magyar nyelv, és a történelem is kötelező tantárgy az érettségin.

És a nagyképű dumát meg nem ajálanám.

2022. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Technikumba járok, ami nem gimnázium. Logisztikai ágon tanulok ezek a melléktantárgyak helyett, szakmai tárgyak vannak. Ezért nincs kémia és biosz óra. Viszont úgy gondolom, ha magántanárt vállal az ember, és sokat gyakorol, külön lehet jó érettségije belőle.

3. válaszoló, nem úgy terveztem egyetemre menni, hogy “hátha összejön”, keményen és kitartóan kell tanulni mindenhol, ezzel tisztában vagyok. Biztosan nem venném félvállról.

5. válaszoló, nem említettem, hogy ezek nélkül szeretnék erre a szakra menni, pont ezért kérdeztem amiket. Attól még mert középiskolában nincsenek ilyen óráim, lehet belőle érettségim úgy gondolom.

2022. júl. 1. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bekerülésre értettem, hanem ez nem olyan szak, hogy 2. 3. lehetőségnek számba veszi az ember. Vagy ez akar lenni, vagy nem, nincs olyan, hogy "najó jelöljük meg, aztán meglátjuk mi lesz".
2022. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem még ezen kívül jog van tervben. Ezért írtam hogy ez IS a céljaim közt van. Szerintem az ember inkább tervezzen több dolgot, minthogy semmit és legyen céltalan.
2022. júl. 1. 19:48
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána, hogyan lehet érettségizni olyan tágyakból, amiket nem tanulsz, mert nem olyan egyszerű. Itt a gyakorin is vannak erről kérdések, válaszok.
2022. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!