Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Balatoni szezonmunka. Mitévő...

Balatoni szezonmunka. Mitévő legyek? Hagyjam itt őket akkoris ha én járok rosszul? Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, tehát eleve nem is dolgozhatnék így náluk a törvény alapján.

Úgy beszéltük meg 8 órázni fogok, abból 10 lett. Ezzel nincs is problémám, ez több pénzt jelent, a probléma az, hogy 7/7 napot ledolgoztatnak velünk.

Nekem ez sok, nincs egy szabadnapom a nyáron, kicsit élvezném a szünetet, pihennék abban a nyomi heti egy napban amit vártam a Balatoni szezontól, mert tudom, hogy itt kb sehol nincs hogy 5 nap ménes, 2 pihi, nem elek tevhitben, de ez, hogy 30/30 nap azért nevetséges szerintem.

Nem ér nekem annyit, hogy Szeptemberbe megkeseredve menjek be ismét a Június közepét várva, de nincs mit tenni sajnos....

Megkötötték a kezem, ha felmondok -4e ft-ot levonnak a "szállásért" mert idő előtt mentem el. 14 napja itt vagyok, több mint 50 e forintot hagynék a zsebükben a semmiért.

Úgy beszéltük Augusztus végéig maradok, itt vagyok 2 hete és tudom, ez úgy nem állapot.


Nincs annyira nehéz dolgom, de én olyan vagyok hogy mindenre rastresszelek, pl most is rosszul erzem magam mert telefonozok, pedig megmondták hogy amíg nem jön vendég ülhetek, és nyilván gondolták hogy nem a falat fogom bámulni.

Na ilyen dolgokra stresszelek rá, van azért nyilván húzósabb része is a melónak, de van hogy csak lennem kell és várni a vendégeket. Én ilyenkor sem pihenek a természetem miatt, pörög az agyam minden hülyeségen. Főleg azon, hogy mi tévő legyek.

Nem érdekelne, ha nem kéne közben vezerni járnom.. de így fáradtan megyek vezetni munka előtt heti 2x, és meglátszik a teljesítményemen is. Egyszerűen nem jó ez így. A jogsi az első, de lépni se tudok.

Sőt, még ők jöhetnének ellenem, mert minden papírra, mindenhova az van írva hogy én 8 órázok heti 5 napban. Még a jelenléti ívet is az alapján töltöm.


Mi tévő legyek?



2022. júl. 9. 19:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Eleve törvényellenes, én fel is jelenteném őket.

De most akkor 4e Ft-ot bánná, vagy 50e? És miért? Bocs, ezt a részét nem értettem.

2022. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy értette, hogy napi 4k a szállás
2022. júl. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki még azt a 2 hetet és, ahogy megkapod a pénzt, telefonálsz, hogy nem mész többet. Így le sem tudják vonni a napi 4 ezret, amúgyis illegálisan foglalkoztattak.
2022. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

Készülj fel, hogy ezek alapján a plusz napjaidat nem fogják kifizetni, hisz ott a "papír", le van írva hogy 8x5-özöl. Hívd fel a szüleidet, hogy elég nagy gond van és beszéld meg velük ezt, kérj tanácsot, segítséget. Kezdésnek ha mondjuk apukád beszél velük, hogy ha még egyszer be mernek hívni, akkor lesz egy-két pofon a környéken. Aztán ha meglebegtetik a jogi lehetőségeket, felhozzák az ügyvéd ismerőst, akkor akár még bónuszt is kaphatsz, csak ne legyen belőle balhé.


Kezdésnek a szüleiddel átolvasnám még egyszer azt a szerződést szóról-szóra, hogy mi van benne pontosan, mert lehet nem egy ponton megszivattad magad és olyan tételek vannak, amikből nem tudsz kibújni.

2022. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%
#4 Te amúgy elolvastad csóró kérdését?:D Mert úgy látszik fingod nincs a helyzetéről.
2022. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Kibírod a fizetésig aztán felmondasz,vagy most mondasz fel és ezt az egészet felfogod tanuló pénznek.

Nem te vagy az első és utolsó ember a földön akivel ilyet csinálnak, sajnos ezért szeretik a fiatalokat.

Nyugi.

Kitartás.

2022. júl. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, bírd ki fizetésig. És az augusztus a tiéd.

És próbálj meg nem stresszelni semmin. Próbáld lazára venni, ezt jó lenne megtanulnod. Utólag rájössz, semmi értelme nem volt a stresszelésnek, de akkor nem jobb előre eldönteni, hogy nem fogsz stresszelni? Most itt a lehetőség, ezt is megtanulhatod!

2022. júl. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a pozitív válaszokkal.

Ne stresszelj, légy laza amit most éppen tudsz is gyakorolni.

Nincs annál jobb mikor stresszmentesen dolgozol.

Ha úgy érzed beszéld meg a vezetés oktatóddal hogy jövő hónapban szorítson neked több időt,ebben a hónapban pedig csak koncentrálj a lazaságra.

Ha esetleg pincérkedsz is légy laza és jófej az emberekkel,amellett hogy kapsz jattot még jót is teszel.

Ha megtetszik valaki akkor kezdeményez, beszélgess, gyakorolj.

2022. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt, még ők jöhetnének ellenem, mert minden papírra, mindenhova az van írva hogy én 8 órázok heti 5 napban. Még a jelenléti ívet is az alapján töltöm"

Tipikus. Azért ez alapján töltöd a jelenléti ívet mert nem akarják, hogy nyoma legyen annak, hogy heti 7x mész 10 órában. Velem is megcsinálták ezt 17 évesen. Mikor felmondtam, szét lettem szedve, hogy milyen egy lusta dög vagyok meg ezért nem szeretnék fiatalokat foglalkoztatni (holott a 15 főből a szakácson kívül mindenki középiskolai vagy egyetemista diák volt) Arra hivatkoztak, hogy nekem nem jár a túlóra pénz mert jelenléti íven nincs feltüntetve. Ide is adták a fizetést de sokkal kevesebbet mint amennyit mentem. Ekkor jött képbe az akkori párom apukája aki ügyvéd. El kellett mondani egy csomó dolgot amit "illegálisan" csináltattak velünk (pl alkoholt sem lehetett volna 18 alatt kiadni) Azért velünk, mert mikor megtudták a munkatársak, hogy apáék jogi útra terelik az ügyet (amúgy nem akartuk arra, csak rá akartunk ijeszteni a főnökre) akkor ők is beleszóltak és szívesen meséltek. Végül az exem apja beült a kis papírjával amin rajta volt, hogy miket csináltak a főnök irodájába egy fél órára és voila aznap délután már hívtak is hogy menjek be mert odaadják a hiányzó összeget.

2022. júl. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
hát, akkor ez volt most a tanulópénz, hogy mért nem vállalunk feketén munkát... jól hangzik, kényelmes, kevésbé bonyolult és több marad neked, mint a mindenkori törvények útján, kivéve, ha lehúznak és becsapnak, mert akkor meg nem. ez most egy tapasztalat, a jövőben már ennek fényében döntesz legközelebb.
2022. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!