Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmenjek a céges csapatépítőre?

Elmenjek a céges csapatépítőre?

Figyelt kérdés
Gyakornok vagyok egy cégnél, de nem vágyok mostanában annyira az emberek társaságára, kifejezetten nehezemre esik másokkal lenni. Ivós program lesz alapból, ami nekem méginkább nem fekszik, mert nem szeretek inni, és az ilyen ivós programokon mindig el kell magad engedni, nem beszélgethetsz a politikáról, nekem az meg nem szokott menni. Marha kényelmetlennek ígérkezik, legszívesebben nem mennék el, de nem akarok én lenni a "különc". Ti mit tennétek a helyemben? Vissza kéne holnap jeleznem, de bizonytalan vagyok.
2022. júl. 14. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Menj el, aztán nyeld be a dolgot. Később kifizetődik a sok céges f@szfejjel.
2022. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Általában rossz pontokat kapsz érte, ha nem mész. Kis trükk iváshoz: Igyál meg egy feles töményet, de ne nyeld le, hanem a kísérő poharába köpd vissza úgy, mintha a kísérőt innád. Látják, hogy iszol, közben meg mégsem.
2022. júl. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Variációk:

1. Holnap bejelented, hogy jössz, de mire eljön a nap beteget jelentesz.

2. Bejelented holnap, hogy nem tudsz menni.

3. Elmész, de előtte szigorúan megfogadod, hogy nem politizálsz és mondjuk max. 1 sört iszol, vagy amennyit ép ésszel bírsz.

4. Elmész, megmondod, hogy te nem iszol, kibirsz illemből 2 órát és közlöd, hogy menned kell.

5. Elmész, bevállalsz mindent, iszol és dumálsz kedvedre, mit sem törődve a holnappal.

6. Elmész, végigülöd a szeánszot, de közben látványosan unatkozol, ezt mindenki leolvassa az arcodról, de illemből nem szólnak.


Még lehetne sorolni.


Én olyan utat választanék, amit önazonosnak érzek. Az pedig az egyenes. Vagy megmondom, hogy most nem veszek részt vagy ha már elmegyek, akkor simán meg lehet mondani, hogy nem kérek piát. Pár órás bajcsevelyt meg kibírom, később még jó pontot érhet. És senki sem fog utólag emlékezni, hogy én akkor mit ittam..

2022. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem nekünk kéne eldönteni helyetted. Én nem mennék, ahogy az elmúlt években sem tettem és nem is fogok már. Amikor voltam, akkor se ittam, hiába volt "elvárás". Ha nem akarsz menni, akkor nem mész, kb. senkit nem fog érdekelni, maximum a szokásos pletykálás miatt jössz fel.


Gondolom még fiatal vagy. Beszélj kicsit a szüleiddel a témáról, kérdezd meg őket ők mit csináltak mikor kényszerhelyzetben voltak, hogyan vetették le mások elvárásait (reméljük megtették). Tipikusan olyan dolog, amit a barátaidon túl velük kéne megtárgyalni, tanácsot adniuk az életre, a tapasztalatukat felhasználva segíteni. Tudom hogy sok szülő szrik erre magasról, de sok olyan helyzetben leszel, ahol jól jönne 1-1 autonóm tanács.

2022. júl. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!