Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen Kínai étteremben dolgozni?

Takiska kérdése:

Milyen Kínai étteremben dolgozni?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata ? Pultos munkával kapcsolatban ,mennyi a fizetés ? Milyenek a munkaadók? Megbízható?

Miskolc kínai étterem



2022. júl. 20. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
ha sajnálod a kutyikat, akkor neee
2022. júl. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Szintén vidék kínai étterem: van bejelentés, de csak alkalmiba havi 15 napra, napi 12 óra meló papíron, ez megy fél évig, aztán (ha Meg maradsz) talán bejelent határozatlan idejű szerződéssel minimálbérre 6 órába (de 12-13at dolgozol) amúgy zsebbe fizet, de nem sokkal többet mint a nettó minimál bér. A főnök kínai, úgy beszél veled, mint valami kapcaronggyal. Általában nagy a fluktuáció, mert pár hónapnál tovább úgyse bírja senki.

Kínai étterembe dolgozni olyan, mint albán pékségbe... szívás.

2022. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Kimerítő lehet eléggé!

Hajnalban - a kelés után nem sokkal - már kóborolhat az ember a településen, hogy nyitás előtt egy órával már össze legyenek fogdosva a településen kóborló kutyák és macskák. Aztán letollazni ezeket és megfőzni...

És a kínainál a fizetés is képlékeny, - minden úgy történik, ahogyan az ébredéskor esedékes hangulata érte az ágy szélén az étterem tulajdonost.

Manapság nem az a bevett szokás, hogy amikor elkezd dolgozni az ember valahol ebben az országban, akkor egy állás, egy munkakör, egy fizetésért teljesül, de a kínainál hatványozottan igaz, hogy a fémöntéstől a csillagászatig mindent is kell csinálnia az alkalmazottnak napi 14 órában a bérminimumért.

2022. júl. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Hàt függ attól a tulaj milyen. Ki lehet szerencsés helyet fogni ahol legalább állatkínzás nem folyik a konyhában.


Viszont ami állandó ;


- minimálbér

- megallas nélküli hajtás

- higénia problémák

2022. júl. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amszterdamban dolgoztam kínaiban mosogatóként, több mint 3 évig (Hogy minek maradtam addig, már én sem tudom. Talán mert akkoriban még csak félig legálisan tartózkodtam az országban.)

Tapasztalat:

Heti 40-45 óra munka, de csak kb. 25-re bejelentés.

Utolsó pillanatban bedobált túlóráztatások, ha nem akarsz maradni, üvöltenek és kirúgással fenyegetnek.

Szabad hétvégéket és ünnepnapokat felejtsd el, főleg Karácsonytól Újévig.

Ha a kollégáid közül valaki hibát vét, a főnök úgy veszi, hogy ti mind együtt követtétek, mert egyfajta masinaként és annak alkatrészeiként tekint rátok.

És még sorolhatnám. Szerintem kínaiba csak akkor menjen az ember dolgozni, ha tényleg nincs más, és szigorúan csak átmenetileg, amíg nem akad jobb.

2022. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
együtt követtétek=együtt követtétek el
2022. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ezek a sajátjaikkal úgy bánnak, mint a kutyával. Akkor szerinted veled hogy fognak? Főleg az éttermes.
2022. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7: De a sajátjaik láthatóan még élvezik is, és jó képet vágnak hozzá. Hollandiában komolyan nem értettem, hogy képesek éveket ottmaradni, amikor találhatnának jobbat is, hiszen nem az anyaországban vannak. Talán mert beléjük nevelték az "Azért élsz, hogy dolgozz!"-mentalitast.
2022. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8, vagy lehet illegálisan voltak ott. Vagy ha vízummal is, úgy pláne ki voltak téve a főninek, mert kirugná őket, mehetnének haza a picsbe.
2022. júl. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: Már 10 éve elkerültem onnét, de néha, ha arra sétálok, látom, hogy sokuk még mindig ott dolgozik.
2022. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!