Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vállalnátok több hónap csökken...

Vállalnátok több hónap csökkentett fizetést hogy a munkahely kijöhessen a gödörből? Dolgozni időben is mennyiségben is ugyanannyit kell, sőőőőőőt még többet is, mert aki elmegy annak a melója is többikre hárul-kevesebb bérért...

Figyelt kérdés
2022. júl. 23. 18:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár nem. Első munkahelyem egy start up volt, másodéves hallgató koromban, ott még nem váltottam rögtön, egyrészt azért, mert bele akartam írni az önéletrajzomba, és nem voltam biztos abban, hogy jó lenne, ha csak három hónapot tudnék beleírni. Másrészt otthon laktam, saját magamnak kerestem a pénzt, és nem volt kötelező kiadásom, amit ne tudtam volna belőle fedezni. Mostmár direkt olyan munkahelyet keresek, ahol fix a finanszírozás, és nem megy pár hónap alatt csődbe az egész.
2022. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
65%

A jelenlegi helyzetben fizetés csökkenést amikor minden napról napra drágább? (Ez pedig csak rosszabb lesz.)


Ott tartunk a ami világban, hogy kell olyan 300 ezer forint, hogy kényelmesen meg tudj élni és ne az legyen, hogy napról napra. Valószínűleg, ha csökken a fizetés, mert a cég nem tudja kitermelni akkor alapból nem adott olyan mértékű fizetést, hogy az jónak legyen mondható.


Bár nyilván fizetés függő is lenne a dolog, ezt azért hozzátenném. Ha a bérem maradna olyan magas, hogy meg tudok belőle élni kényelmesen a csökkenés után és szeretném a munkahelyem akkor lehet, hogy bevállalnám.


Persze az sem rossz ötlet, amit itt korábban írtak, hogy az esetleges nyereségből kérnének részesedést utána, ha helyreáll a cég.

2022. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
61%
Vannak területek, ahol ez csak így működhet. 3 hónapig csináltam, a covid elején, aztán helyreálltunk
2022. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
10 évvel ezelőtt még megtettem volna mert elhivatott voltam. Most már annyira visszaéltek vele és annyi rosszat kaptam hogy NEM! Amit főztek egyék meg. Biztos nem az én munkám miatt jutottak oda ahova.
2022. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Biztos nem, nem vagyok jótékonysági intézmény, pénzből élek. A bankot meg szolgáltatókat se érdekli, hogy épp szarban van-e a munkahelyem.
2022. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%

Rém egyszerű a dolog: az ilyet az tudja megengedni magának, aki otthon, a szülői házban él, eltartják a szülei, vagy esetleg már nem otthon él, de akkor nagyon, vagy egyenesen kiemelkedően jól keres a házastársa, és az összes pénz, amit amúgy megkeres, az amolyan zsebpénz-szerűen van kezelve, azaz jó, ha van, de nem tragédia, ha nincs.



Akinek könyörtelenül jönnek a számlák minden hónapban, plusz élni kell(üzemanyag, ennivaló), urambocsá mindennek tetejébe még gyermeket is nevel, az ezt a luxust nem engedheti meg magának. (hacsak mondjuk nem kétmilliót keresett az előző hónapokban havonta - annyit mai árak ide, vagy oda, lehetetlenség - normális életet élve, ha nem jársz étterembe végigenni az étlapot, nem a legdrágább dolgokat veszed mindenből, stb. - elkölteni.)

2022. júl. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
28%

#16


Vagy olyan ember tudja ezt megengedni magának aki sikeres az életben és nem hónapról hónapra él. Van annyi megtakarítása ami akár évekre elég és a hosszútávú karriere/előmenetele miatt betud áldozni pár havi fizetést.

2022. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Van annyi megtakarítása ami akár évekre elég és a hosszútávú karriere/előmenetele miatt betud áldozni pár havi fizetést."


Egy eleve minimálbéres munkahelyen kiemelkedően magas megtakarítása lehet az alkalmazottaknak, ez világos.


A karrierről ne is beszéljünk!! Partvis-menedzserek!

2022. júl. 25. 09:46
 19/26 A kérdező kommentje:

"magának aki sikeres az életben"

Aki sikeres az nem egy döglődő már most félhalott munkahelyen bohóckodik,hanem egy SIKERES cégnél.

2022. júl. 25. 09:47
 20/26 anonim ***** válasza:
Mi gátol abban, hogy sikeres legyél?
2022. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!