Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » KPMG, Deloitte és úgy eleve a...

KPMG, Deloitte és úgy eleve a BIG4-nál gyakornoki állásoknál hogy zajlik a kiválasztási folyamat?

Figyelt kérdés

Milyen tesztekre lehet számítani?

Gyakornoki pozícióból van előmeneteli lehetőség?



2022. júl. 29. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom hogy van-e még ilyen egész napos kiválasztási tortúra valamelyik cégnél, de az nagyon durva. A KPMGnél amúgy semmi extra nem volt, gyakorlati feladokat kellett megoldani
2022. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és igen, van előmeneteli lehetőség, ha látnak benned potenciált, ajánlanak főállást is - de ez a legtöbb helyen így van.
2022. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt pár hasonló kaliberű cégnél interjúm gyakornoki/junior pozíciókba, általában 3 körrel kellett számolnom:

-az első kör egy beszélgetés arról, hogy ki vagyok én és kik ők, magamról kellett mesélnem főleg, az interjú általában magyarul ment, de volt, ahol átváltottunk angolra is. Tipikus hr-es kérdések, karrierterv, tanulmányok, hobbik voltak terítéken.

-a második kör egy szakmai kör volt, a legtöbb helyen egy egyhetes időszakra kaptam egy projekt jellegű feladatot, kényelmesen belefértem az időbe, de azért elég munkás volt. Volt, ahol személyesen faggattak ki szakmailag, mivel én elemzői állásra jelentkeztem, az ezzel kapcsolatos alapokat kérdezték, adatbázisrelációkat, nyelvi alapokat, rendszertervezést. Volt pár logikai feladat is.

-az utolsó kör vagy az egy hetes feladatnak az átbeszélése volt vagy a szakmai vezetőmmel egy részletesebb interjú, ha nem gyakornoki állásról volt szó, akkor bértárgyalás is. Általában ha a tesztfeladat után kerestek, akkor már a többi csak formaság volt.


Volt, ahol a szakmai és az általános logikai kört két körre bontották, de gyakoribb a 3 körös interjú.


Vannak oldalak (pl glassdoor), ahol azért vannak részletes beszámolók az interjúkról, én az alapján próbáltam kitalálni, hogy mire számítsak. Illetve az első kör után azért elmondják a menetrendet általában.


Alapvetően mindegyik multi hosszú távra keres gyakornokot. Hülye lenne azért kitaníttatni, hogy ne vegye át főállásba, ha beválik.

2022. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Van lehetőség KPMG-nél 2 körös kiválasztásra. Nézd meg a KPMG oldalán. Kiválasztás telefonos interjú, alap kérdések miért ide, tanulmányok + angol. Második kör online interjú csak ismerkedős és számviteli kérdések, de könnyebb kérdések. Tartozik követel, beszámolók. munkahelyeink oldalon találsz még infót állásinterjúról.
2022. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!