Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez most hogyan van?

Ez most hogyan van?

Figyelt kérdés

Jelenleg diákmunkán vagyok egy mcdonaldsban.

17 vagyok, így csak 8 órát dolgozhatok, viszont jár 45 perc szünet.


Viszont a 8 óra munka az a tényleges munkaidőre vonatkozik, vagy a szünetet is abba számolják?

Tehát ledolgozhatom teljesen a 8 órát, vagy csak maximum 7 óra 15 percet?



2022. aug. 1. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk kérdezd meg.... nálunk 8 órás munkaidő azt jelenti hogy 8 órát bent töltünk, abból 20 percet kajálunk tehát szünet.

Hó végén 8 órát kifizetnek, a 20 percek pedig munkaidőkeretbe kerülnek. Ha összejött 4 v 8 óra a 20 percekből akkor azt ledolgozzuk.

2022. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shaddark ***** válasza:
Konkrétan a mcDonaldsot nem tudom, de más helyeken a 45 percet (nálunk 30) be szokták dolgoztatni. Azaz a munkaidő 8 óra 30 perc nálunk, amiből 30 perc az ebédszünet.
2022. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom és látom,hogy azért jár hosszabb szünet mert nem dolgozhat a 18 év alatti teljes nyolc órát.

Tehát ha a szünetet ledolgoztatják(ami másnak mondjuk 20 perc) és úgy jön ki a 8 óra,akkor neked a hosszabb szünet miatt már kevesebb lesz a tényleges munkaidőd mint nyolc óra.Mert ugyanakkor fejezed be a munkát mint a többiek.

2022. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozhat a 18 év alatti teljes 8 órát, de ez a maximum munkaóra egy műszakban amit ledolgozhat, többet nem. Valamint csak reggel 6 és este 10 között dolgozhat, éjszaka sem.


Kérdező, csak 7 óra 15 percet dolgoztál le ha a kajaidőt nem dolgozod le, a Meki csak annyit fizet ki. :(

2022. aug. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%
Es milyen ott a melo? Hogy erzed magad? Milyen korosztaly van ott?
2022. aug. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!