Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit ajánlanátok, ha váltani...

Pádár Martin kérdése:

Mit ajánlanátok, ha váltani szeretnék de nem tudom mire?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok gépész/gépi forgácsolónak tanultam valamint van mellé egy technikusim is de ez annyiban mutatkozik meg hogy gyárban robotolok.


Váltani szeretnék valami kevésbé robotolós/monoton munkára amivel természetesen nem csak túlélni, de megélni is megtudnék.


Amit magamról tudok mondani:

-valamilyen szinten érdekel az informatika de nem vagyok tisztában melyik ága mivel is foglalkozik, ill. melyik illene hozzám

-sokat gépezek, igaz ebbe beletartozik a videójátékozás is (nemtudom ez alapján mondjuk szóba jöhet-e a játéktesztelés)

-számokkal jobban boldogulok mint a betűkkel/szavakkal

-az angolom jónak tartom

-irodai munkát is szívesen végeznék, erre ismerősöm ajánlotta is a könyvelés

-továbbtanulni is visszamennék


Remélem segítenek ezek az infók, de szívesen válaszolok a feltett kérdésekre is.



2022. aug. 4. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Hmm jó, szerintem kamatoztasd a tudásodat, szakmunkásnak ne állj be nem éri meg. A könyvelő az jó én az lennék a helyedben. Informatikai területen is elindulhatsz de ez így tág fogalom, ha eleve gépész vagy foglalkozhatnal automatizálással (pl robotok), oda kell az informatika és gépész tudás.
2022. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan irányba módosíts, ahol valamennyire tudod hasznosítani a gépészeti képzettségedet is. Mondjuk PLC-programozást kitanulni.
2022. aug. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó kőművesből pl hiány van.
2022. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Mindenképpen megnézem az ötleteket de ahogy látom inkább azt javasoljátok hogy a jelenlegit vigyem tovább.

Habár őszintén maga a gépészet annyira nem fogott meg ezért meghallgatnék akár ettől eltérő ötleteket is.

2022. aug. 4. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Az infók kb. semmit nem segítenek.

Milyen végzettséged van most? Tudnál egyetemre felvételezni, vagy csak valami okj könvyelést csinálnál meg?

A szerinted jó angol mit jelent? Van legalább középfokú nyelvvizsgád?

2022. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5.

Gépgyártástechnológiai-technikus a legmagasabb végzettségem. Az egyetemben nem vagyok biztos, nem tartom magam valami zseninek. Angolból sajnos csak előrehozott érettségit tettem, mivel szakmámhoz nem kellett viszont jeles lett erőfeszítések nélkül, így úgy gondolom menne mindenképp magasabb szint ennél

2022. aug. 4. 13:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy mi köze az egyetemnek a zseniséghez?
2022. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6: tehát van valami műszaki véna azért, arra minimálisan is, de lehet építeni. Az angol már neccesebb. Én bátor lennék és elindulnék épületautomatizálás irányba. Elvileg van hozzá valami alap az IT és a műszaki vonal mentén. Nyilván nem fejlesztőként, hanem ilyenek telepítése, beüzemelése, stb.


#5

2022. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7.

Lehet rosszul fejeztem ki magam, arra utaltam hogy sose voltam egy szorgalmas, jó tanuló és hogy mondjuk egy nehezebb egyetemen nembiztos hogy megállnám a helyem.

8.

Köszönöm a segítséget, a többieknek is, mostmár van miből kiinduljak :)

2022. aug. 4. 20:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!