Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ettől lehet bajom? és ha igen...

Ettől lehet bajom? és ha igen mi? és mikor?

Figyelt kérdés
jelenleg egy hete dolgozok műanyag feldolgozó üzemben. allitolag a levegő mérgező... ezért toxic pénz kapunk. szerdáig nem volt semmi bajom.. majd csütörtöktől elkezdett fájni a fejem... jelenleg csak köhögök. de intenzíven akkor ha dolgozok. lehet hogy mikro műanyag került a tüdömbe? ha igen mit lehet tenni??

2022. aug. 6. 03:57
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Védőfelszerelés?

Maszk vagy valami egyéb?

Beperelni a céget és kártéritést kérni?

Kilépni?

Szerintem mérges gőzöket-gázokat lélegeztek be, de a "toxic pénz" nem fogja megakadályozni, hogy rákos legyen az ott dolgozok bármelyike.

2022. aug. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ezért kapod a “jó” pénzt, aláírtad.

Ahogy az előző mondja, vedőfelszerelés, egy elégségeset kapnotok kell (vagy pénzt rá) azt meg szakszerűen használni

2022. aug. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Pereld be a céget, ha nem ad védőfelszerelést!
2022. aug. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Én is dolgoztam ilyen helyen. Mi sem kaptunk védőfelszerelést. Amikor szóvà tettem azt mondták, hogy minek?

Minden műszak után égett a tüdőm, légcsövem, mindenem. Fájt a fejem, és olyan hangzavar volt bent, hogy órákig tompa volt a hallàsom miután kijöttem. Se füldugót nem adtak, sem speciális maszkot, semmit.

Per? Arra mégis kinek van pénze? Egy egyszerű gyárimunkàsnak nincs az biztos.

Akkor hagytam ott a céget, mikor iszonyat bedurrant az ínyem is, és ömleni kezdett a vér a számból, meg az orromból is.

Három hetet bírtam ki. Utána felmondtam.

2022. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyébként ez nem egy győri cég, amiről szó van? Én ott jártam így.

Négyes voltam.

2022. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
németország
2022. aug. 6. 22:55
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

na azt nem tudom elhinni, hogy németországban megkockáztatnák ezt.


Aki ilyen melót bevállal, az is megérdemli.

2022. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Én is dolgoztam ilyen helyen. A műanyag granulátum üvegszálat tartalmazott, állandóan műanyagfüst jött ki a gépből. Éjjeleket nem tudtam aludni úgy fulladoztam a köhögéstől. Mi is kaptunk + pénzt (napi 600Ft.-al többet).

2 hónap után folyt az orromból a vér. Védőfelszerelés: semmit nem védett. Sima maszk nem tudja a füstöt megszűrni. A gázállarc, hőálló szkafander kellett volna, de a teremben 32 fok és a 2X300kg-os fröccsöntőgépszerszám ontja a meleget, ami 170-190 fokra van felfűtve. Ezzel a szerszámmal kell 8 órán keresztül dolgozni. 3 hónapot nem vártam meg eljöttem a cégtől.

Ez egy német tulajdonú cég. Ezért hozta ide, mert Németországban senki nem vállalta volna el ezt a munkát.

2022. aug. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

itthon sajnos vannak olyanok, akik bevállalják a kilátástalanság végett.


Kíváncsi vagyok, mi történhet azzal, aki ledolgozik egy ilyen helyen éveket.

2022. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8, pacsi én is némettulajdonú cégnél dolgoztam hasonló körülmények között. Győrben van a gyáruk. Négyes voltam.
2022. aug. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!