Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha pontosan egy évet töltök...

Ha pontosan egy évet töltök el a munkahelyemen, akkor mennyi szabadság jár nekem? Annyi amennyi a felmondásom előtti időből járna vagy a felmondási idő alatt ,,kiérdemelt" szabit is meg kellene adniuk? És kivehetem az összes szabi napot a végén?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:

A munkavállalónak megvan határozva, hogy évente (365 napra) hány nap szabadság jár. Ha nem teljes évben áll fenn a munkaviszonya, akkor időarányosan jár.


A szabadság a munkaviszony teljes időtartamára jár. A munkaviszonynak része a felmondási idő is.


"Ha pontosan egy évet töltök el a munkahelyemen, akkor mennyi szabadság jár nekem?" kérdést nem értem.

Ha 2022. január 01-jétől december 31-ig tart a munkaviszonyod, akkor nyilván az egy évre (365 nap) járó teljes szabadságodra jogosult vagy. Ha ez 25 nap, akkor 25 napra.


"És kivehetem az összes szabi napot a végén?"

Az éves szabadságból 7 napot a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban kell kiadni. A többi nap felett a munkáltató rendelkezik úgy, hogy lehetőség szerint figyelembe veszi a dolgozó igényét, ezen felül úgy kell meghatároznia a felhasználását, hogy évente egyszer legalább 14 napig folyamatosan "otthon lehess". Ez a 14 nap nem 14 nap szabadságos nap, hanem 14 nap folyamatos munkahelyen kívüli lét. Tehát beleértendő a hétvége is.


A kérdésedre válaszolva, ha a munkáltató úgy dönt, hogy a munkaviszony végéig a Neked időarányosan járó szabadságból még fel nem használtat kiadja, akkor kiadja. Ha nem adja ki, akkor pénzben meg kell váltania, tehát ki kell fizetnie Neked az arra járó bért.

2022. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!