Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Máshol is így működik?

Máshol is így működik?

Figyelt kérdés

Van egy naptár amibe előre beirjuk, hogy ki mikor szeretne szabadságra menni, egyszerre csak egy ember mehet és megvan hogy nyáron csak x napot lehet kivenni, hogy mindenki el tudjon menni. Én már hónapokkal ezelőt beirtam magam hogy mikor akarok elmenni (2 napról van szó). Eddig annak az x napnak ami a nyárra esik a felét sem vettem még ki és ezzel a 2 nappal sem lenne még meg a fele. Gondoltam azért időbe szólok róla hogy ott szeretnék elmenni mire azt a választ kaptam hogy akkor nem lesz ő sem (már munkatarsammal megbeszelte kb egy hete hogy ott elmegy ő is nem e probléma) de most mégis úgy tett mint aki eddig nem tudott róla. Ő már bőven az x nap felett van, főleg úgy ha még elmegy 1 hétre. És nem csak az én már rég beirt szabadságommal esik egybe az övé.

Máshol is így működik? Szerintetek így el fog engedni?



2022. aug. 13. 09:54
 1/2 anonim válasza:

Nem tudni, hogy el fog e engedi. Ez a főnöködön és adott munkahelyen múlik.


Ha volt egy egyezség, hogy van egy közös tábla, ahova legkésőbb x napon mindenkinek be kell írnia a szabitervét és az a mérvadó, akkor azon már nem lehetne variálni most így utólag.


Ha nincs ilyen egyezség nálatok, kőbevésett szabály, akkor szívás. Akkor az fog menni szabira, aki ügyesebb, jobb a fekvése a főnöknél, vagy aki hangosabban balhézik, vagy ügyeskedik.


Ezért jobb előre kőkeményen letisztázni a szabályokat.

2022. aug. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz...
2022. aug. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!