Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes csak azért bármilyen...

Érdemes csak azért bármilyen egyetemre menni, mert home office-os irodai munkát szeretnék?

Figyelt kérdés

Higyjétek el, ha tudnám, hogy legszívesebb mihez kezdenék magammal, akkor arra a szakra mennék... De fogalmam sincsen. Évek óta "el vagyok veszve", hiába gondolkozom akár minden nap is azon, hogy mit csinálnék szívesen, semmi nem jut eszembe. Nem is értek semmihez. Annyit tudok, hogy az álommunkámhoz nem kellene kimozdulnom a lakásomból és nem kéne folyamatosan emberek között lennem.

Csak ezért megérné jelentkeznem egy akármilyen egyetemi képzésre? Melyikkel járnék a lejobban, aminek nem túl magasak a ponthatárai? Azok a nyelvi szakok érnek valamit (görög, török, stb)?



2022. aug. 25. 12:32
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Illetve valamikor szeretnék majd külföldre költözni, a kinti álláskeresésben, pláne bevándorlóként gondolom jól jönne a diploma még egy egyszerűbb munkához is, nem?
2022. aug. 25. 12:42
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván haznosabb lenne, ha tudnád mit akarsz, hisz ez nem elég motiváció arra, hogy sok energiát fektess az egyetembe.


Deeee amúgy összeségében igen. Home-office elsősorban multiknál van, a multik pedig szívesebben alkalmaznak felsőfokú végzettséggel rendelkezőket akkor is, ha nem is feltétlen a témába vág a végzettséged. Ha el tudtál végezni egy Bsc-t, akkor a kognitív képességeid nem lehetnek olyan rosszak, szóval nagyobb a bizalmuk az ilyen jelentkezők felé.


Meg amúgy az egyetemen ha nem is épp életed szakjára jelentkezel, találkozhatsz olyan infóval, ingerrel ami felkelti az érdkelődésedet és utána tanulhatsz tovább abba az irányba és akkor már van életéclod:)

2022. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
11%
Majd az éhség megtanít arra,hogy mihez kezdj magaddal!
2022. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
24%
Manapság pont ennyi haszna van a legtöbb diplomának, aztán megy a hisztike a fizu miatt.
2022. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Külföldön csak a nagyon keresett szakmákban fogadnak el nem ottani diplomát, de még úgy is lehet, hogy különbözeti vizsgákat kell tenni. Ilyen az orvosi meg a számítástechnikai tárgyú diploma.
2022. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Pénzügyi és számviteli főiskola, könyvelést ha kitanulod, vállalkozóknak könyvelhetsz otthonról, saját irodádból.
2022. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
De könyveléssel se mehetsz külföldre, mert minden országban eltérők a szabályok, a jog ugyanezért nem működik külföldön.
2022. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
13%
Mivel ennyire nincs benned motiváció, valami segédmunka lesz ebből. Mást nem tudnál elvégezni úgy, hogy a felelősséget is vállald hozzá. Semmiből nem lesz valami.
2022. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%
Én egyetemi végzettség nélkül kerültem SSC jellegű multihoz, 8 évembe telt olyan munkakörbe kerülni ahol már kérhettem otthoni szerződést. Ezalatt a 8 év alatt tanultam (céges költségen), fejlődtem, bizonyítottam, találtam olyan munkakört amit szívesen csinálok. Diplomás kollégáimnak sem ment ennél könnyebben. Hiába mész egyetemre, ha utána nem teszed bele a kellő munkát.
2022. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

#3: Jelenleg is éppen éhezek. :)


#8: Azért segédmunkás nem leszek... akkor már inkább maradok a vendéglátásban, vagy elmegyek kasszásnak valami boltba, ha minden kötél szakad, akkor gyárba... Honnan veszed, hogy nem tudnám vállalni a felelősséget? Azért, mert nem tudom, hogy mit csinálnék szívesen? Elmagyaráznád az összefüggést?

2022. aug. 25. 13:10
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!