Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Alkalmazottnak lenni tényleg...

Alkalmazottnak lenni tényleg ennyire szívás? Más is jutott már erre?

Figyelt kérdés

5 éve dolgozom főállásban, de még csak most jöttem erre rá. Sőt, eddig szerettem is alkalmazott lenni, mert könnyű olyan szempontból, hogy meg kell csinálni a feladatokat, nem kell könyveléssel foglalkozni, mindig van fix fizetés, stb.


De belegondolva... Mások mondják meg, mikor kelj, ha végeztél a melóval 6 óra alatt, neked akkor is bent kell lenned 8-9 órát, home officeban is, nem kapcsolhatod ki a gépet és nem mehetsz el otthonról, mert még kereshetnek, vagy nézik, meddig vagy online. A fizu, ha csak nincs mérnöki vagy infó vagy hasonló diplomád, szar, ennél feljebb meg nem tudsz lépni, csak ha a munkáltató akarja, de nincs az, hogy többet és jobban dolgozol és akkor előre tudsz ebben lépni. Ott a főnök, aki leb.asz, ha nem vagy tökéletes. Évi pár nap szabi jár, nekem 21, amiből most 6 maradt így őszre, de nem is én akartam kivenni, hanem a munkáltató mondta meg mindenkinek, hogy vegyük ki egy részét tavasszal, egy részét nyáron, nem csodálkoznék, ha pár nap múlva szólnának, hogy ezt a 6-ot is vegyem ki októberben, novemberben, nehogy decemberre maradjon, mert az milyen gáz már, ha karácsony körül pihen az ember, inkább hajtsuk meg. Mert ugye csak 25-26 nem kell dolgozni, a többi nap igen. Miközben lehet, hogy valakinek másik városban lakik a családja és esetleg eltöltene ott több napot is náluk. Nagyon helyhez vagy kötve, az én munkahelyem pl azt sem engedi, hogy városon belül egy másik lakásban dolgozzak, ha home officeban vagyok épp, csak az általam megadott címen (lakhelyemen) dolgozhatok.


Ezzel szemben ha vállalkozó vagy, akkor te osztod be az idődet, kereshetsz többet is, ha jól csinálod, dolgozhatsz akár a Maldív szigetekről is, nem kell 8 órát egybe, lehet, hogy egyik nap csak 2 órát dolgozol, a többiben szabad vagy, aztán másik nap lehet, hogy 10 órát, de egyrészt szereted is, mivel te indítottad el a vállalkozást, másrészt meg te döntötted el, hogy oké most dolgozol és erre szánod a napot, de ha pl programod lenne, akkoe máskor dolgoznál. Igen, fix fizu nincs meg bonyolultak a dolgok az elején, de azért szerintem ez mindenképpen jobb.


Én nemrég találtam ki, mivel szeretnék igazán foglalkozni. Most végzem hozzá a tanfolyamot, közben utána olvasok az üzleti részének, egyre komolyabban foglalkozom ezzel. Főállás mellett fogom elkezdeni, de ahogy lesz annyi bevételem, hogy megéljek, lépek az alkalmazotti létből.


Más is jutott már erre a gondolatmenetre?


2022. szept. 7. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez így elég sarkított nézőpont. Vannak olyan munkák amik jobbak, mint amit leírtál és a vállalkozói lét nagyon nagy szívás is tud lenni.

Nekem alkalmazottként nem nézik, hogy legyen meg a 8 óra gép előtt ülés, ha megvagyok a munkával. HO alatt el tudok menni bármit elintézni és a szabijaimat is úgy veszem ki ahogy szeretném és a főnököm is jófej. Persze tudom, hogy az átlag nem olyan szerencsés, mint én.

Vállalkozóként rengeteg olyan dolog van, ami miatt sokkal kevesebb szabadságod van, mint munkavállalóként. Ha beteg vagy, ugyanúgy meg kell csinálni a feladatokat. Ha jön egy NAV ellenőrzés, ha nem akarsz milliós bírságot, akkor könnyen lehet, hogy egy ideig semmi szabadidőd nem lesz. Ha nem megy elég jól az üzlet akkor lehet a minimálbér se jön össze egy hónapban. Ha már alkalmazottat kell keresni, akkor nagyon nehéz olyan embert találni, aki nem tesz tönkre mindent, amit addig elértél. De persze milliárdossá is lehet válni és után lógathatod a lábad amennyit szeretnéd.

2022. szept. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 1996-ban

Azóta saját céget csinálok.

Saját tapasztalat:

Keress társakat szövetségeseket. Nem lehetsz mindenben profi (Szakma, könyvelés, reklám stb). Néha szabira is kell menni, akkor gondoskodni kell a helyettesítésről.

2022. szept. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kutatóként nem akkora probléma. Nincsenek milliárdjaim egy saját intézetre.
2022. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez nagyon személyiség és munka függő is. Aki pl. lusta és úgy kell rugdalni előre annak jó az alkalmazott, mert az ő szempontjából sok előnnyel jár és nem kell szerveznie semmit. Amúgy pont a vállalkozó ismerőseim azok akik állandóan dolgoznak, hétvégén is, mert nem tudnak nemet mondani a pénzre.
2022. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne hidd, hogy pénzért más nem dolgozik hétvégén. A vállalkozó túl van misztifikálva. Aki valamire alkalmas, az ügyvéd, orvos, építész, bankár.
2022. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy nincs igazság abban, amit írsz, de azért tényleg eléggé kisarkított.

Nem csak merev, befásult munkaadók léteznek ám! Én rendszerinformatikus vagyok. Nekem megmondta a főnök, hogy őt nem érdekli, mennyit dolgozok bent (csak 8-10 körül legyek bent), a lényeg az, hogy működjön a rendszer, és amit kell, azt csináljam meg. Hogy annak mekkora részét csinálom otthonról, és mekkorát a helyszínről, az nem érdekli. Hogy reggel 7-re jövök, fél 8-ra, vagy épp, hogy beesek 8-ra, szintén nem számít. Ha valamivel hamarabb végzek, senki nem fog szólni, ha egy órával előbb lelépek. Most sem izgat senkit, hogy gyakorizok. Egyik gépen fut egy SSD-ellenőrzés, kettő másik épp települ, kolléga szólt az előbb, hogy elfelejtette a hálózati jelszavát, reseteltem neki, de nem szakadok bele a munkába, és nem kínoznak napi 9-10 órán át.

De vállalkozóként sem ám annyira fenékig tejfel minden! Alkalmazottként nem kell azon stresszelned, hogy kitermeld magadnak a nyereséget. Lehet, hogy kevesebb a kötöttség, de több is vele a munka. Aminek ha olyan a jellege, akkor azért nem tologathatod akárhová.

Összességében: igazából munkahelytől, munkakörtől és az egyéni képességektől függ, hogy egy adott munka milyen formában mennyire "szívás".

2022. szept. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen igaz, én csak a jelenlegi és az eddigi munkahelyeimből indultam ki, meg abból, amit csinálni szeretnék vállakozóként (amit tapasztalat nélkül tudok róla).


Ma is, betanulok egy új részlegre, mert ott sok a munka és kell segítség, 8-kor szokott Teamsen hívni minket, aki betanít, 8:25-ig még semmi, mondom akkor elmegyek mosdóba, erre ahogy bementem a fürdőbe, hív. Aztán most egész nap olyat kell csinálnom, ami nem is lenne a munkám része, csak besegítek, ku rva unalmas, monoton, aztán ha nem csinálok meg belőle x mennyiséget, le vagyok ba szva, legalább is tegnap ilyet szólt a nő, hogy "x-ből csak y-t sikerült megcsinálni"... Ilyenekből van elegem.

2022. szept. 7. 11:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Cégtől függ, de általában az élet ilyen, rabszolgaság... Ügyfélszolgálatoslént dolgozom egy kínai mobiltelefonmárka cégnek és itt még pisilni is csak előre kalkulált időben mehetsz el, mert nem szabad hagyni, hogy sor alakuljon ki a vonalon, különben kollektív büntetés jár Kínából es abban nincs kegyelem.

9:00 kezdés és 17:30 a legkorábbi elhagyási időpont. Ha 17:29:59-kor csöngsz be, kutya kötelességed felvenni. Hiába tart az a hívás még fél ór

2022. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem, mert mellényomtam a telefonomon.

Szóval hiába lesz az fél órás hívás, végig kell csinálni. Túlóra fizetés nincs.

Ha a 30 perces szünetből 1 perccel is többet veszel ki azt le kell dolgoznod másnap.

2022. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én is voltam ilyen helyen. A legrosszabb... Még az ebédszünet is kevesebb volt, mint fél óra, meg amit mondasz, ha becsörögsz, akkor te bizony tovább dolgozol...


Meg egyéb hülye szabályok, pl nálunk az első egy és az utolsó egy órában nem mehetsz szünetre. Pedig nem is hívásokat fogadunk és nem is ügyfelekkel beszélünk.

2022. szept. 7. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!