Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadságom alatt kirúghatnak?

Szabadságom alatt kirúghatnak?

Figyelt kérdés
Szeptember 6-ig voltam szabadságon,miközben úgy döntöttek hogy leépítik az állományt,amit szeptember 3ikán közöltek is a többiekkel,engem "nem akartak telefonon hívni szabadságom ideje alatt evvel kapcsolatban",így tehát mikor bementem hetedikén akkor közölték hogy 2 hetem van,ami szeptember 3 al indul?!
2022. szept. 8. 06:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ezek szerint igen
2022. szept. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Persze.


Ez milyen formájú foglalkoztatás, hogy két hét a felmondási idő?

2022. szept. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki

De a felmondásod csak a közlést követő munkanap indulhat. És 2 hétig kell ugyan bejárni, de a teljes felmondási időt kell kifizetni.

Aláírtál valamit?


Hány embert rúgtak ki összesen? És mennyi az összlétszám?

2022. szept. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

közvetítő cég által vagyok egy helyen,a helyen szóltak hogy szeptember 18ig vagyok(úgy hogy ugye velem 7ikén közölték)

viszont magátol a közvetítő cégtől a mostani pillanatig sem kaptam semmi infót,papírt semmit stb..Magán a helyen se írtam alá semmit

2022. szept. 8. 08:11
 5/11 A kérdező kommentje:
az összlétszám 13 abból 5 volt külsős,őket mind
2022. szept. 8. 08:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert elsőre úgy értettem, hogy még dolgoznod kell, viszont közvetítőnél tudtommal a kéthetes felmondási idő alatt felmentést kapsz a munkavégzés alól munkáltatói felmondás esetén. DE akkor ezt félreértettem.


Egyébként nem tudom, miből következik, hogy a szabadságod végétől kellene számolni, ez csak betegszabadság esetén van így.


Az elég nagy amatőrség a részükről, ha nem iratnak alá veled semmit. Azt persze tudják utólag bizonyítani, hogy a cégnél bent jártál. Viszont a Te munkáltatód a közvetítő cég, és azért némileg aggályos lesz a részükről, ha eléd tolnak egy visszadátumozott papírt.

Én amikor így felmondtam, megmondtam a főnöknek, majd még aznap végiutaztam a félvárost, hogy a közvetítőnél is felmondjak írásban. Nem tudom, hogy a ahol dolgozol, vagy a közvetítő cég lusta felemelni egy telefont.

2022. szept. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
onnan következik a szabadságos dolog,hogy ameddig én a kis külföldi nyaralásom töltöttem,ők akkor "kirúgtak"ezt a tudomásomra sem hozzák csak amikor visszamegyek.Velem akkor lett elöször közölve a dolog,tudtommal az elbocsátás onnantól számít mikor közlik nem?
2022. szept. 8. 09:05
 8/11 anonim ***** válasza:

"Velem akkor lett elöször közölve a dolog,tudtommal az elbocsátás onnantól számít mikor közlik nem?"

. Na, ja, csak a munkáltató még mindig nem közölt veled semmit.

A kikölcsönzés megszüntetése elég indok arra, hogy a munkáltatód (vagyis a közvetítő cég) felmondjon neked, de nem helyettesítheti azt.

2022. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

akkor ez most milyen helyzet?:D

1:a kölcsönvevő hely közölte hogy nincs rám szükség,és a 2 hetes felmondási időm már a szabadságom alatt elkezdődött amikor nem is tudtam az egészről

2:maga a közvetítő cég nem szólt nekem semmit

3:az igaz hogy ebben az esetben ha a kolcsonző cég mond fel nem vagyok köteles a 2 hetes munkavegzesre?a pénzre se vagy csak nem kell bejárni?

2022. szept. 8. 09:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudok már mit hozzáfűzni, sz*r helyzet.


Egy biztos:

"220. § (3) A kölcsönbeadó felmondása esetén - eltérő megállapodás hiányában - a felmondási idő tartama alatt a munkavállaló mentesül a munkavégzési kötelezettsége alól."

(A Mt-ből)

2022. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!