Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » ADHD-sok, mit dolgoztok?...

ADHD-sok, mit dolgoztok? Szeretitek?

Figyelt kérdés

Kezdek annak gyanújával élni, hogy nem csak azért szenvedek minden egyes munkahelyemen, mert lusta vagyok, hanem azért is mert ADHD-m lenne. Egyre több jel utal rá.

Home officeban dolgozom egy alapjáraton könnyű telefonos ügyfélszolgálatos munkában. Nincs sok hívás, sok az üresjárat (bár akik hívnak azok káromkodnak, üvöltöznek, teljesen idegbetegek vagy paranoiás skizofrének, napi 10-15 hívás jön be hozzám). A bér nem szörnyű, bruttó 330.000.

Viszont mégis úgy érzem, mintha a munkám egy börtön lenne. Úgynevezett "düh a függetlenségért" effektus van bennem mikor dolgozom. És ez kb bármilyen eddigi munkámhoz alkalmazkodik, mindenhol hisztizem, hogy szabad ember akarok lenni, mindegy hogy gyorséttermi munka, árufeltöltő, kasszás, gyári szalagmunkás, irodai excel pötyögő vagy a mostani home office call centeres vagyok. Mindenhol rossz. Már ott tartok, hogy kikelno az ágyból hogy átüljek a gép elé egy embertelen szenvedés. Hiába dolgozhatok pizsamában vagy ruha nélkül akár, semmi sem könnyít.

Elfogadom, hogy mindig rossz lesz az élet nekem ADHD-val, mert ez a kisgyermek mindig az agyambab fog maradni, aki mindenért hisztizik és minden rossz neki. Ezért is vagyok kíváncsi, hogy aki ADHD-s az mit dolgozik és ugyanúgy érez-e mint én?



2022. szept. 9. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Középfokú végzettség, tapasztalat nélkül, ez elég az ilyen típusú munkához? Hiába jelentkeztem pár call centeres helyre nem szóltak vissza. Neked hogy sikerült? Az sem baj, ha nem homeoffice.
2022. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elég az érettségi, bár én egyetemi informatikus diplomával jöttem ide. Jelentkezéstől számítva 2 nap múlva már fel is vettek. Tapasztalat nekem sem volt. Igazából csak szórtam a jelentkezéseket miután lediplomáztam és csak ez az egy cég jelzett vissza, hogy lenne ez a munka.
2022. szept. 9. 14:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagyonőr vagyok, portás. Nem szeretem, de jobb mint más munka. Dolgoztam már gyárban operátorként, minőségellenőrként, betanított cnc gépkezelőként, gyógyfürdőben, wellnessben, boltban eladóként, földhivatalban herevakaróként ( papír rendezés, egyéb semmitmondó dolgok), recepciós is voltam meg még mit tudom már mi.. Az önéletrajzom egy novella lehetne. Általában próbaidő alatt felmondok. Sose tetszett még egy hely se.

Most pl őrként a műszakozás nem tetszik, és az, hogy lenéznek..de viszont azzal nyugtatom magam hogy itt a magam ura vagyok. Nincs velem senki egész nap. Nem liheg a nyakamba a főnök. Nem fizikai munka. Nem kell egész nap hülye emberekkel beszélnem mint pl a boltban, fürdőben. Nincs "a vevőnek van igaza" mentalitás, nem kell eltűrnöm a bunkókat. Visszapofázhatok. Na meg a pénz is motivál. Jó fizetés 0 megerőltetéssel.

2022. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Több féle gyári munkám volt, elektronikai ipartól kezdve, fröccsöntő üzemi, gumigyári, autóipar(lakkozott alkatrészek.). Hiába igyekeztem az évek során, a monoton dolgokat egyszerűen nem bírtam sosem úgy csinálni, sokszor a darabszámokkal is gondom volt aztán. Én most emiatt idén ki tanultam targoncásnak, mert sokkal izgalmasabb és még pénzben is ezerszer jobb lesz.
2022. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

"gyorséttermi munka, árufeltöltő, kasszás, gyári szalagmunkás, irodai excel pötyögő vagy a mostani home office call centeres vagyok"

Hát ha csak ez a választék az szerintem is szörnyű.. megjegyzem, írtad hogy van infós diplomád, de a fent említett egyik "szakma" sem igényli ezt a végzettséget. Mi lenne ha mondjuk azt csinálnád amit tanultál egyetemen? Biztos valamiért választottad, és nem is lehetsz rossz belőle ha sikerült elvégezned

2022. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyilván tanultam ADHD-sként... Lehetetlen küldetés. Szétcsaltam az egyetemet elejétől végéig. Lényegében kidobtam 4 évet, mert 1 szót nem tanultam sajnos. Csak azért mentem mérnökinformatikára mert hogy legalább mutatós legyen a papír, de amúgy segghülye vagyok az informatikához, nem az én területem.

Igen, az államvizsgát is szétcsaltam ahogy lehetett. Egyetlen dolgozatot sem írtam meg fejből. Szóval gyakorlatilag képzetlen munkaerő vagyok.

2022. szept. 9. 16:58
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Gyári munka külföldön (kevés nyelvtudás kell hozzá) nekem nagyon sok tanulási nehézségem van/volt, a képességeimmel tisztában vagyok, így azt mondom hogy elégedett vagyok.


1 műszak, napi 8 (néha több óra) húsipari segédmunka, nem szalag mellett.

2022. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van egy enyhe figyelemzavarom, mondták már párszor. Bár ez betudható annak, hogy eléggé kalandozik az elmém. Sose vizsgàltattam ki.

Biztonsági őr voltam egy ideig egy gyárban, teherportàztam, ott adminisztráltam, beszéltem a külföldi kamionosokkal, vezettem egy halom dokumentàciót, stb. Aztán azt meguntam, és lementem a határra építkezést őrizni, az jóval kényelmesebb, és munkaidőben általában lazulok. Hátránya, hogy nyomorogni kell, mert nincs normális fürdési lehetőség, nincs normális WC, de kétszer jobb a fizu, mint a gyári portán. Nem egy életcél, de mellette autószerelőnek tanulok, szóval így jó.

Másik szakmám építőipari, de az elég melós, úgyhogy abban egyelőre nem akarok dolgozni, csak magamnak csinàlgatok dolgokat, meg a barátaimat látom el tanáccsal, ha kérdeznek róla. Meg informatikai szakmám is van, de az kb csak annyira jó éppen csak, hogy egy nagyon pici alapot ad az autószerelő sulihoz, de ennyi. Hatalmas àtfedések nincsenek. Magát azt a szakmámat utálom.

2022. szept. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4es válasszal mi a probléma, hogy le lett pontozva? Totál értelmetlen ilyen esetben...
2022. szept. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Fényképész vagyok, bár még nem indult be a biznisz. Mondjuk a kivizsgálást azt most csinálom éppen
2022. szept. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!