Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elkezdődött az újbóli "ha nem...

Elkezdődött az újbóli "ha nem tetszik lehet menni" kizsákmányoló hozzáállás?

Figyelt kérdés

Munkahelyek sorozatosan szűnnek meg, kisvállalkozások mennek tönkre, egyre több hiéna álláshirdetést is látok, amiben nyiltan kizsákmányolás a cél.


Mi a véleményetek* erről?



* kivétel porgramozók, IT, mérnökök, burkolók



2022. okt. 2. 08:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

[link]



például ilyenekre értem. Nehéz fizikai munka, napi! bejelntéssel, ergo se Tb, se táppénz, se semmi, 1450 ft órabérért.


Ilyenre tavaly még 20ezerért se kaptak volna embert

2022. okt. 2. 08:19
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem is változott soha, sőt...

De úgyis maradsz az alapítványi suliban, nem midnegy?

2022. okt. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
A háború meg a szankcióháború miatt most nehéz idők jönnek. Csak épp egész Európában. Ha nem tetszik a megajánlott bér, nem mész oda, ennyi.
2022. okt. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez mindig így volt, amikor pörgött az építőipar a melósok 4 órás bejelentéssel dolgoztak vagy úgysem, a vállalkozók meg hülyére keresték magukat...de hát amíg vannak birka emberek addig ez itthon nem fog változni. Talán a következő most tizen-huszon esetleg harmincas éveiben járó generáció már nem hagyja magát kizsákmányolni.
2022. okt. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

olyan nehéz idők vannak európában szerte, hogy volt kemény 10% inflációjuk, a fizukat emelték, segélyeket kapnak.


[link]

2022. okt. 2. 08:44
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Azért az az Ukrán zászlós fejléc elmond mindent, nemde?

Csóró Ukránoknak minden kánaán ahhoz képest, ami ott van.

Megváltozik szép lassan a munkaerő-piac is.

De neeeeeem, ezért se az EU a felelős, meg a béna nyugat, hanem óbánag*ci...

2022. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Itthon akinek hitel, gyerek, albérlet van a nyakában és nincs saját lakása azokat könnyen ki lehet zsákmányolni a munkáltatók erre játszanak.
2022. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
47%
nem kezdődött el újra soha véget se ért. én 20 éve mióta dolgozom azt hallgatom, hogy ez van húzz el ha nem tetszik.
2022. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
nem változott semmi, tőlunk hétfőn ment el 2 ember szerdán már ott volt a 2 új. de ha a cég akarná, 10 új is lehetne, mert jelentkező van bőven
2022. okt. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem növesztetek gerincet, ti lesztek az ő zsebükben és fordítva. Nem kellett nekem sem piacképes szakma ahhoz, hogy elég tökös legyek az asztalra csapni és tényleg elmenni onnan, mikor ezt javasolták.

Attól, hogy nem vagyok mérnökprogramozóorvos, még nem vagyok egy f*sszopó büdös csicska sem. Nem megyek olyan helyre, ahol nem korrektek velem, max azért, hogy leköpjem őket. Ha emiatt 3 hónappal tovább kell állást keresnem és alkalmi munkán élnem, akkor 3 hónappal tovább fogok keresgélni.

2022. okt. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!