Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírjátok aki 24órában...

Hogy bírjátok aki 24órában dolgozik?

Figyelt kérdés
Megéri?
2022. okt. 6. 10:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Tűzoltó ismerősöm nem panaszkodik. Igazából aki 24 órában dolgozik, az nem dolgozik 24 órát végig folyamatosan, csak készenlétben van, és ha kell, ugrásra kész abban a 24 órában.
2022. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az leget,de az is kimerít,met monoton lehet
2022. okt. 6. 10:52
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Az a helyzet hogy 24 órán át folymatosan tolgozni nem lehet


Akiknek 24 órás a munkaidejük azok készenléti jelleggel látják el a munkájukat, tehát nem folyamatosan dolgoznak, csak akkor amikor kell.


Pl: egy gyártósoron 24 órában dolgoznál kb megdöglenél:)

2022. okt. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Igen, nagyon monoton.

Reggel hattól vagyok, de csak 8-tól indul a nap és egész délután négyig ki kell bírni.

Beengedni az okjektumba kb 30 embert, majd ki.

Utána reggel hatig kb folytatom a semmit tevést.

Ez teljesen leszív, kell is a 3 nap pihi utána 😂

2022. okt. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Aki ebben él, annak idővel kialakul a saját rutinja arra, hogy élhetővé tegye a saját létét. A 24/72 munkaidő beosztás a világon a legjobb, amelyet kitaláltak - szerintem. Négy naponta fix jelenése van ugyan az embernek és a szabadságolásokban is el kell szenvedni olyan körülményeket, amelyek az ilyen munkaidő beosztást nem ismerőknek, nem bíróknak az "elviselhetetlen, vállalhatatlan" kategóriát képviselik, de valamit, valamiért.

Én évekig dolgoztam fiatal koromban légvédelemnél, ahol 24/72 beosztásban teljesítettem szolgálatot. A munkanapokon volt öt hivatalosan engedélyezett óra arra, hogy az ember fizikálisan aludhasson. A maradékot meg "kisujjból ki lehetett rázni".

Kialakulnak az ember szokásai az idő előre haladtával.

Ha kávézik, akkor "beáll" a rendje annak, hogy mennyi kávét iszik és milyen időközönként az ember. Mennyi időnként és mennyit pihen szellemileg és/vagy fizikailag, amennyiben ez szükséges. Reggelizik, ebédel, vacsorázik, éjszakai pótlékot fogyaszt, dohányzik, - ahol és amikor ez engedélyezett, - tisztálkodik. Egytől egyig rendeződik.

Aztán amikor vége, hazamegy az ember.

A hazaérkezés napját a többség arra tartja fenn, hogy a "sebeit nyalogatja", - pihen, ahogyan módjában áll.

Aztán van két napod - BÁRMIRE! Ez a vonzóbb része a beosztásnak - és ezt szerettem benne a legjobban!

Ha akartam, semmit nem csináltam vagy ügyet intéztem, de futotta koncertekre járásra és túrázásra is bőven ebből a szabadidőből!

2022. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
4es a monotonitas és ingerszegény környezet leszívja az embert..
2022. okt. 6. 11:10
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, de a 24/72 elég ritka.
2022. okt. 6. 11:12
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Volt szerencsém mentőállomáson szétnézni megyeszékhelyen. Ott például a monotonitás ellen be van rendezve egy egész nagy kvázi játékterem. Volt ott ping-pong asztal, csocsó, darts, sporteszközök, így segítik mentálisan a mentő bajtársakat, hogy kibírható legyen akár a 12 óra is, mert talán ilyen munkarend is van a 24 óra mellett.
2022. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom, én napi 25 órában dolgozom (szabadság meg pihenés nélkül) és meg se kottyan. De hát tenni, hajtani kell a milliókért, mégpedig komolyan.


Lacika, 17, senior programfejlesztő elektrotechnikus zsenigyerek

2022. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
#5: kinek, mi, én nagyon jól elvagyok heti 5 nappal távmunkában :D A kiadott feladataimat elvégzem, közben mindenre is van időm. Ennél csak a 4 napos munkahét lenne jobb, szintén távmunkában.
2022. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!