Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezelitek az ilyen...

Hogyan kezelitek az ilyen munkahelyi szituációkat?

Figyelt kérdés

Korábban, amióte elkezdtem itt dolgozni, nagyából 6-8 hónapig ketten voltunk egy már több éve ott lévővel ugyanolyan szinten / pozicióban a munkahelyemen, igazából végig jól kijöttünk, megosztottuk egymás közt a feladatokat.

Nemrég jött egy újabb junior kolléga, aki viszont az az extrém szinten extrovertált ember, mindenhez van hozzászólása, mindenhol ott van, nekem egyszerűen már túl sok, leszívja minden enegriámat. Gondolom a főnök biztos szereti, mert én egyre jobban érzem, hogy háttérbe szorulok és érzem, hogy nem vagyok elég jó. Csak én az introvertált személyiségemből adódóan nem vagyok az a nagyon teperő, nyalizós valaki, hogy egy csettintéstől megváltozzak. Megcsinálom becsülettel amit rámbíznak és kész. Félek, hogy emiatt haszontalanná válok és kirugnak majd, felmondási idő alatt tuti nem találnék másik munkát, legutóbb is félévbe telt találni ezt.



2022. okt. 19. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

“Megcsinálom becsülettel amit rámbíznak és kész.”


Akkor mi a gond?

Nem helyetted dolgozik.


Ambíciózus, nem a te helyedre tör.

2022. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem fog tetszeni, de őszinte leszek. Én összebeszélnék a kollégámmal és kiközösíteném. Gondolom neki sem tetszik az attitűdje.
2022. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
Mi osszetartoak vagyunk. Ha jon egy uj es nembirjuk ugyis elmegy magatol hamar.. ki akar ott dolgozni ahol mindenki szrik ra
2022. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Velem is többször történt már ilyen. Jó voltam és úgy éreztem, elismernek, aztán megjött az introvert és teljesen megszállta a főnök agyát, és onnantól dolgozhattam akármilyen jól, csak az volt a lényeg, hogy én vagyok az "outsider", "nem csapatjátékos", "szomorú", "antiszociális", stb. Én úgy kezelem az ilyen helyzeteket, hogy felmondok. Azonnal keresni kezdek, ha látom, hogy ilyet vettek fel. Részemről az a hely lefelé tart, ahol az ilyeneket tartják értéknek, aki meg dolgozik, azt lenézik.
2022. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*introvert = extrovert

előző voltam

2022. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én úgy kezelem az ilyen helyzeteket, hogy felmondok."


És ezzel beismered, hogy nekik volt igaza. Olaj a tűzre. Tessék küzdeni az igazságtalan bánásmód ellen. Nehogy már a jött-ment vadidegen mondja meg, hogy hogyan menjenek a dolgok a már régóta jól működő, összeszokott team-ben. Ha nem tud alkalmazkodni, akkor küldjék el őt, tegyék át másik csapatba. Egy jó főnök amúgy meg is teszi.

2022. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

"Egy jó főnök amúgy meg is teszi."



Egy jó főnök eleve nem vesz fel extrovertált embert, hacsak nem szórakoztatóipari munkáról van szó.

2022. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha nagyon zavar egy kolléga viselkedése akkor leülök vele négyszemközt és kultúráltan elmondom neki. Ilyenkor kivétel nélkül változtattak a viselkedésükön az emberek. Ja és nem főnökként kértem ezt, csak egyszerűen megkértem, hogy ne csináljon x dolgot.
2023. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!