Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hiszi azt sok gyerekes,...

Miért hiszi azt sok gyerekes, hogy plusz jogokkal és más elbánással bír, mert gyereke van?

Figyelt kérdés
Hisz magának vállalta a gyerekeit, nem a munkatársainak, nem? A törvény azért biztosít neki plusz szabadnapot és egyéb kedvezményeket, hogy a gyerekeire fordítsa.

2022. okt. 23. 17:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Engem speciel, nem érdekel, hogy mit hisz magáról egy ilyen ember, - vallásszabadság van! Engem ne terrorizáljon, foglalkozzon a saját magánéletével, nevelje a gyerekét, ha már sikerült lefénymásoltatnia magát valakivel, (ne "csak legyen" a semmiben az a szerencsétlen,) aztán ennyi!
2022. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mondok pár példát, a valósággal való egyezés csupán a véletlen műve.

Mondjuk van egy vállalat, ahol heti 1 nap home office van, és azt kb. szabadnapként kezeli, ezzel plusz munkát tesz a munkatársaira, mert neki gyereke van

Év végi záráskor 3-4 napot bent kéne maradni túlórázni, neki gyereke van

Be kéne jönni szombaton leltározni, neki gyereke van

Le kell menni vidékre egy konferenciára (mindenki volt már rajta kívül), amire senkinek sincs kedve, neki gyereke van

és még sorolhatnám

2022. okt. 23. 18:04
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
A következetes főnök megoldja, - ne féltsd ettől! Amelyik nem következetes, azon meg úgy sem fogsz tudni változtatni!
2022. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Az előző munkahelyemen volt mindenre az a válasz, hogy "neki gyereke van". Nekem erre az volt a reakcióm, hogy nekem meg életem. Meg férjem. Ezért sem akarok mindig én (is) bent maradni túlórázni.

Aztán meg tudta mindenki érdekes módon oldani. De ehhez az kellett, hogy a gyerekmentesen összefogva beintsenek a + munkára.


A mostani helyem teljesen jól kezeli ezt. Akinek gyereke van és előbb el kell mennie valamiért, az elmehet. Akinek nincs gyereke de dolga van, az is elmehet.


A munkahely és a főnökség hibája, ha nem egyenrangúként van mindenki kezelve. Meg persze azoké, akik hagyják.

2022. okt. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha másként nem megy, akkor kizárólag a kötelezőt kapja és semmilyen szintű külön elismerésben nem részesül soha az ilyen! ...És amikor megy hangot adni a "sérelmének", akkor lehet azzal ellenérvelni, hogy "de hát neked gyereked van"!
2022. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%

"Miért hiszi azt sok gyerekes, hogy plusz jogokkal és más elbánással bír, mert gyereke van?"

. Mert mint ahogy Te is leírtad, tényleg vannak plusz jogok (pl. plusz szabadnapot és egyéb kedvezmények).

Másrészta gyerekvállalással jár némi fáradság, és teljesen irreleván, ki miért vállalt gyereket, egy egészséges, érett embertől elvárható bizonyos esetekben előzékenység (pl. egy kialvatlan kismama elé nem kellene autóval elé vágni a zebrán, mert hogy "magának szült, miért nem figyel")

2022. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha fáradt valaki hozzá, akkor nem kell erőltetnie a szaporodást! :)

Ha nem szeretetből teszi, hanem anyagi érdekből, akkor meg duplán nem! :)

Ha nem adott a szaporodás háttere bármelyik szegmensét tekintve, akkor pedig triplán nem! :)

2022. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%
Én több gyerek nélküli ilyennel találkoztam már, mint gyerekessel. Akik mindenre találtak valami kibúvót.
2022. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
18%

"Mondok pár példát, a valósággal való egyezés csupán a véletlen műve.


Mondjuk van egy vállalat, ahol heti 1 nap home office van, és azt kb. szabadnapként kezeli, ezzel plusz munkát tesz a munkatársaira, mert neki gyereke van


Év végi záráskor 3-4 napot bent kéne maradni túlórázni, neki gyereke van


Be kéne jönni szombaton leltározni, neki gyereke van


Le kell menni vidékre egy konferenciára (mindenki volt már rajta kívül), amire senkinek sincs kedve, neki gyereke van"

. Az első jogos, de a többi arról szól, hogy mindenki balek, ők meg nem hagyják magukat.

2022. okt. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Gondolom ezt akkor fogod érteni ha lesz gyereked.

Hogy miért?

Mert nem hagyhatja egyedül a gyerekét. Tehát vagy óvoda, vagy iskola vagy nagyszülő.

Te amikor gyerek voltál, egyedül voltál otthon sokszor a szüleid munkája miatt?

2022. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!