Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha szabadság idejére otthoni...

Ha szabadság idejére otthoni munkavégzést is kapok elrendelve, akkor arra a napra evidensen dupla bér jár?

Figyelt kérdés

Hiszen a szabi fizetett, arra egyszer jár a bér.

És ha még munkát is végzek azon a napon otthoniban, az is honorálandó.


Evidensen akkor azokra a napokra duplabér jár?


2022. okt. 26. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A fonit kerdezd
2022. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. A normal szabadsag eseteben a rendes beredet kapod. Tehat ha a fele napot dolgozod, a fele napod szabi, akkor mondd a fonokodnek, hogy akkor kapj meg egy napot igy, es akkor ugyanott vagy, mintha egy nap dolgoztal volna es egy nap nem. Bocs, ha hulyen magyaraztam, de remelem, ertheto. Nem volnek jo tanar, azt tudom. 😁
2022. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"A normal szabadsag eseteben a rendes beredet kapod. Tehat ha a fele napot dolgozod, a fele napod szabi, akkor mondd a fonokodnek,"


Nincs olyan, nem létezik olyan hogy "fele nap" szabi. Ha szabin vagyok 1 napot, az éves szabis keretem 1 nappal csökken.

Az 1 napi bér mert fizetett szabi.

De ha ezalatt 8 órára megszabott munkát végzek otthonban, akkor arra is jár a napi bér, hiszen amúgy is 8 órás a nap.

Tehát akkor evidensen 2x8 órás vagyis dupla napi bér jár nemde?

2022. okt. 26. 13:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván ha dolgozol az nem szabadnap. Munkabér jár.
2022. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

" az nem szabadnap."


a szabi már ki van írva feketén fehéren papíron.

A munka meg el van rendelve azonos időre feketén fehéren papíron.


Akkor ezt adja valaki össze.

2022. okt. 26. 14:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor az nem szabadság. A szabadságodat törölni kellene, és másik időpontra kivenni.


Jó sz*r hely lehet ez...

2022. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, simán elképzelem, hogy a főnök jóváhagy minden szabadságot, nem is nézi az időpontokat, aztán nem is tudja, hogy egyszer már kiadta ezt a napot.
2022. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5

Szabit akkor is meg lehet szakítani, ha már elkezdted. Semmit nem jelent, hogy hova milyen színnel írod.

Ha dolgozol, akkor az nem szabadnap, és kész.

2022. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem jár dupla bér - amennyiben nem piros betűs ünnepi napra vagy hétvégére esik a munkavégzés ideje, - azt viszont egyértelműen el kell döntenie a főnöködnek, hogy szabadságot ad-e ki az adott napra vagy munkanapnak minősül-e az érintett nap, - ugyanis nincs olyan, hogy szabadságon van valaki és dolgozik ugyanabban az időben!
2022. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"hogy a főnök jóváhagy minden szabadságot, nem is nézi az időpontokat, "


szíve joga, de a felelősség is az övé.

onnantól hogy aláírta, minden felelősség az övé.

A szabadság kiadásának joga és egyben felelőssége is az övé.

2022. okt. 26. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!