Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor szóljak a betegszabadság...

Mikor szóljak a betegszabadságról? Már este, vagy csak aznap reggel?

Figyelt kérdés

Érzem, hogy megbetegedtem és nem fogok holnap bemenni, mert fontosabb az egészségégem, mint a teljes napi fizu.

Viszont még sosem voltam betegszabin, és szeretném megkérdezni, hogy mik a szokások, mikor illik betelefonálni?

Ha már tudom, hogy nem fogok bemenni másnap, akkor felhívjam őket este, vagy tűnjön úgy, mintha bennem lenne a szándék, hogy akarok menni, csak túl szarul vagyok, így reggel, indulás előtt szólok, hogy nem fogok tudni ma bemenni?


Az még nem tudom mennyire számít, de amúgy hajnal 4-es műszakra mennék, tehat ha mondjuk este 10-kor vagy inkább hajnali haromkor telefonálnék, nekik szerintem sok különbség nem lenne, viszont lehet úgy tűnne, ha már este szólok, hogy nem akarok bemenni...

Ti hogy szoktatok, hogy szokás?



2022. okt. 27. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szólnék időben, hogy meg tudják oldani a helyettesítést.
2022. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi nálatok a szokás, én csak arra figyelek, hogy legyen bent a főnök. Én általában reggel hívom, de csak azért mert este nem dolgozik, szóval úgysem válaszolna.
2022. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
munkaidőben felhívod a főnöködet, h rosszul vagy, mész orvoshoz. vagy a doki után, hogy kiírt táppénzre, majd mész dolgozni, ha meggyógyultál. mindkét lehetőség jó.
2022. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"vagy tűnjön úgy, mintha bennem lenne a szándék, hogy akarok menni, csak túl szarul vagyok, így reggel, indulás előtt szólok, hogy nem fogok tudni ma bemenni?"

. Én ezt nem értem.


Ha beteg vagy, akkor beteg vagy, az orvos ad igazolást, ez nem hangulat kérdése.


Én szólnék, amint tudok.

2022. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt kell szem előtt tartani, hogy amikor jelen kellene lenned, akkor már tudják, hogy miért nem vagy jelen. Ha a műszakod 4kor kezdődik, akkor felhívhatod őket 4kor, de igazából ha beteg vagy, akkor inkább aludj olyankor és hívd föl őket előtte este:D


Az egy nagyon rossz praitika, hogy nem mész be, vársz az orvosra aki délután rendel, elslattyogsz oda és csak miután mevan a papír, utána szólsz. Ekkor már a munkahelyeden kérdezgetik, hgoy hol a francban vagy amikor bent kéne lenned.


Ha rosszul vagy, rosszul vagy, nincs ebben szégyelni való. AKi megvet érte, annak a kva anyját:D

Az ember ismerheti magát annyira, hogy ha este 10kor rottyon van, akkor tudja, hog yhajnali 4kor sem lesz jobban.

2022. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem ebben az az érthetetlen, hogy jobb helyen van erről tájékoztatás első nap, hogy mi a menete a hiányzás bejelentésének.
2022. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben már most szólnék ha el tudom érni a főnököt.


Egyrészt azért is, hogy a helyettesítést időben meg tudja oldani. Ha hajnal 4 előtt szólsz, hogy nem tudsz bemenni akkor nagyon fog neked örülni az a kolléga akit hajnalok hajnalán felriaszt a főnök, hogy be kellene menni. Én egyszer jártam így, előző nap befejeztem a munkát aztán este aznap sokáig fent voltam mert tudtam, hogy màsnap aludhatok sokáig erre hajnalban csörög a telefonom, hogy menjek be mert a kolléga most szólt, hogy ő nem munkaképes. Robbanni meg sírni is tudtam volna egyszerre.

2022. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én attól függ mikor szólok, hogy mikor egyértelmű a betegség. Nekem gyerekem is van, de ugye dolgozok. Szóval mikor este látom, hogy féllábon már beteg a lányom, de még nem biztos, hogy mi a helyzet, akkor lefekszünk aludni, meglátom milyen az éjszaka, és ha reggel hőemelkedéssel vagy lázzal kel, akkor reggel szólok a főnökömnek, hogy bocsi ez van.

Ha már délután belázasodik, vagy estére, akkor már este szólok neki, hogy másnap biztos nem fogok tudni dolgozni.

Ha én vagyok beteg, ami nagyon ritka, akkor az általában reggelre dől el, szóval reggel meglátom hogy vagyok, 1-2 napos előjele már biztos volt, szóval megvárom, míg olyan szarul vagyok reggel, hogy úgy érzem neki se tudok állni, és akkor szólok.

Hol az irodában, hol itthonról dolgozok. Irodás emlékeim olyanok vannak, hogy mindenki reggel értesítette a főnököt, és akkor írták át beosztást. Rugalmasan kezelik, mert ezek csak úgy jönnek. Nem lehet rá felkészülni. Ha este 10-kor szólsz, semmivel nincs előrébb.

Nekem annyit szokott mondani a főnököm, hogy ne foglalkozzak a munkával, megoldják, én meg csak pihenjek, gyógyuljak. Kulcsember vagyok, így én is mindig aggódok, hogy ha kimaradok, összedől-e a világ.

2022. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amint biztossá válik, hogy nem tudsz bemenni a munkahelyedre.

Erre azért van szükség, hogy a főnököd lehetőleg időben meg tudja tenni a szükséges lépéseket a munka folyamatosságának fenntartása érdekében.

2022. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer munkából hazafele menet egyenest a sürgősségi klinikára mentem, mert a lábamon lett egy csúnya, gombás fertőzés. A kórházban éjjelre bent tartottak, tolták belém csövön az antibiotikumot, mondták, hogy már másnap ki fognak engedni, de aznapra még semmiképp nem javasolják, hogy bemenjek dolgozni. Így este onnan a kórházból felhívtam a főnököt otthon a mobilján, és elnondtam, mi az ábra. Nem volt belőle gond, pedig még próbaidőn vomtam.
2022. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!